Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Didžiojo Seimo palikuonių genealogija
Zaloguj się kontaktas
Vardas Pavardė: 
„zgromadzeni nie innym tchnący duchem, iako tylko gorącego żądania naydokładnieyszego ubezpieczenia i ulepszenia Oyczyzny naszey”

Marek Jerzy Minakowski,
Didžiojo Seimo palikuonių genealogija

Genealogijos svetainė, globojama
Didžiojo Seimo palikuonių asociacija

1788 m. spalio 7 d. ir 1790 m. gruodžio 16 d. mūsų protėviai — Didžiojo Seimo deputatai ir senatoriai — Seime pasirašė Generalinės konfederacijos aktą. Jie pažadėjo viską nuspręsti dauguma (per pluralitatem). Ši dauguma 1791 metų gegužės 3 dieną priėmė Vyriausybės įstatymą. Kaip ir kiekviename demokratiniame parlamente, vieni balsavo prieš, kiti balsavime nedalyvavo. Tačiau veto vietos nebuvo, nes kiekvienas iš jų anksčiau buvo prisiekęs Konfederacijai.

Šiuose puslapiuose mes kuriame pilną visų konfederatų palikuonių (taip pat ir jų brolių ir seserų) šeimos medį. Knygos genealogijos versija yra almanachas Elita Rzeczypospoliej

Didžiojo Seimo palikuonių genealoginė duomenų bazė

Vardas Pavardė:

Pavardės abėcėlės tvarka: A B C Ć Č D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś Š T U V W X Y Z Ż Ž

Duomenų bazė atnaujinama kasdien. Šiuo metu duomenų bazė skaičiuojama 136.246 žmonės, įskaitant: 494 konfederatai: Didžiojo Seimo deputatai ir senatoriai, be to 42.712 jų linijiniai palikuonys, be to 29.072 jų broliai ir seserys ir jų tiesioginiai palikuonys, be to 31.695 visų pirmiau minėtų kategorijų asmenų sutuoktiniai, be to 32.273 visų minėtų kategorijų žmonių tėvai.

Didžiojo Seimo (1788–1792 m.) sesijų ir aktų žurnalas
išverstas į XXI amžiuje gimusių žmonių kalbą ir realijas

   ketvirtadienis, 5 kovo 1789 (235 m.)      penktadienis, 5 kovo 1790 (234 m.)      šeštadienis, 5 kovo 1791 (233 m.)   

Konfederatai (senatoriai, ministrai ir parlamentarai) – mūsų protėviai

(žaliai tie, kurių palikuonys – arba brolių ir seserų palikuonys – yra asociacijos nariai;
mėlyna spalva tie, kurie SPSW neturi palikuonių, bet pavyko elektroniniu paštu užmegzti ryšį su savo palikuonimis;
raudonai tie, kurių genealogija nežinoma arba kurių palikuonių mums nepavyko pasiekti;
„wprost”: tiesioginių palikuonių skaičius; „po rodz.”: brolių ir seserų palikuonių, kurie nėra tiesioginiai šio asmens palikuonys, skaičius).

Dabartinės Lenkijos srities atstovai

  1. Tomasz Alexandrowicz - senator (kasztelan podlaski) (wprost 308, po rodz. 4)
  2. Jozef z Posławic Ankwicz - senator (kasztelan sandecki) (wprost 29, po rodz. 623)
  3. Kazimierz Biernacki - poseł 1790 (woj. kaliskie; stolnik piotrkowski) (wprost 342, po rodz. 1030)
  4. Paweł Poray Biernacki - senator (kasztelan sieradzki) (wprost 147, po rodz. 1225)
  5. Antoni Biesiekierski - senator (kasztelan kowalski) - akces 15 XI 1788 (wprost 219, po rodz. 0)
  6. Tadeusz Błociszewski - poseł 1790 (woj. łęczyckie; generał-major wojsk koronnych) (wprost 550, po rodz. 427)
  7. Konstanty hr. Bniński - senator (kasztelan chełmiński) - akces 16 X 1788 (wprost 1559, po rodz. 1644)
  8. [Łukasz] Bniński - poseł 1788 (woj. poznańskie) - tylko wg Diariusza, brak w VL (wprost 158, po rodz. 1846)
  9. Kazimierz Bogatko - senator (kasztelan kruświcki) (wprost 309, po rodz. 483)
  10. Kazimierz Bolesz - poseł 1790 (woj. poznańskie) (wprost 0, po rodz. 1463)
  11. Józef Bońkowski - poseł 1788 (woj. płockie; cześnik zawskrzyński) (wprost 0, po rodz. 111)
  12. Franciszek Ksawery Branicki - senator (hetman wlk. koronny) - akces 23 XII 1788 (wprost 1264, po rodz. 2)
  13. Stanisław z Goraja Breza - poseł 1790 (woj. gnieźnieńskie) (wprost 125, po rodz. 271)
  14. Adam Bronikowski - poseł 1790 (woj. gnieźnieńskie; szambelan JKM) (wprost 70, po rodz. 123)
  15. Aleksander Brzostowski - poseł 1790 (woj. sieradzkie, ziemia wieluńska; starosta sokołowski) (wprost 218, po rodz. 88)
  16. Tomasz Budziszewski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia łomżyńska; wojski wyższy łomżyński) (wprost 129, po rodz. 92)
  17. Kajetan Bystrzonowski - senator (kasztelan małogoski) - akces 17 X 1788 (wprost 63, po rodz. 380)
  18. Arnold z Drozdowa Byszewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia warszawska; podkomorzy koronny) (wprost 782, po rodz. 0)
  19. Tomasz Byszewski - poseł 1790 (woj. łęczyckie; regent ziemski łęczycki) (wprost 76, po rodz. 49)
  20. Ksawery Chłapowski - poseł 1790 (woj. poznańskie, ziemia wschowska; podczaszy wschowski) (wprost 490, po rodz. 10)
  21. Fabian Cholewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia rożańska; sędzia ziemski sochaczewski) (wprost 6, po rodz. 1)
  22. Andrzej Zaręba Cielecki - poseł 1788 (woj. sieradzkie; chorąży szadkowski) (wprost 737, po rodz. 411)
  23. Florian Cieszkowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia liwska) (wprost 484, po rodz. 300)
  24. [Franciszek] Czapski - senator (wojewoda chełmiński) - akces 27 X 1788 (wprost 1303, po rodz. 311)
  25. Adam na Klewaniu i Żukowie ks. Czartoryski - poseł 1788 (woj. lubelskie; generał podolski) (wprost 3660, po rodz. 828)
  26. Stanisław Dambski - poseł 1790 (woj. brzeskie kuj.) (wprost 0, po rodz. 440)
  27. Stanisław Dąbski - poseł 1788 (woj. brzeskie kuj.; podkomorzy brzeski kuj.) (wprost 367, po rodz. 324)
  28. Stanisław Dąmbski - senator (wojewoda brzeski kujawski) - akces 17 III 1790 (wprost 206, po rodz. 4)
  29. Ignacy Dembiński - poseł 1790 (woj. krakowskie; chorąży krakowski) (wprost 611, po rodz. 191)
  30. Stefan Dembowski - senator (kasztelan czechowski) (wprost 821, po rodz. 14)
  31. Sebastian Dłuski - poseł 1788 (woj. lubelskie; starosta łukowski) (wprost 0, po rodz. 15)
  32. Tomasz Dłuski - poseł 1790 (woj. lubelskie; podkomorzy generalny lubelski) (wprost 16, po rodz. 0)
  33. Florian Junosza Drewnowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia łomżyńska; podczaszy łomżyński) (wprost 35, po rodz. 1)
  34. Ignacy Działyński - poseł 1790 (woj. inowrocławskie, ziemia dobrzyńska) (wprost 19, po rodz. 1809)
  35. Ksawery Działyński - poseł 1788 (woj. poznańskie, ziemia wschowska) (wprost 1392, po rodz. 436)
  36. Stanisław Gadomski - senator (wojewoda łęczycki) (wprost 0, po rodz. 38)
  37. Jan Nepomucen Gajewski - poseł 1788 (woj. łęczyckie; podsędek łęczycki) (wprost 3, po rodz. 0)
  38. Mikołaj Glinka - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia rożańska; chorąży różański) (wprost 102, po rodz. 242)
  39. Antoni Gliszczyński - poseł 1790 (woj. poznańskie) (wprost 421, po rodz. 216)
  40. Jozef Gliszczyński - senator (kasztelan biechowski) (wprost 638, po rodz. 382)
  41. Karol Głębocki - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 89, po rodz. 11)
  42. Antoni Gozdawa Godlewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia nurska; sędzia ziemski nurski) (wprost 16, po rodz. 10)
  43. Ignacy Gomoliński - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia wiska) (wprost 0, po rodz. 86)
  44. Augustyn Nałęcz Gorzeński - poseł 1788 (woj. poznańskie; chorąży poznański) (wprost 0, po rodz. 866)
  45. Makary Gorzeński - senator (kasztelan kamieński) (wprost 12, po rodz. 55)
  46. Nicefor Gorzeński - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 1, po rodz. 66)
  47. Walenty Gozimierski - senator (kasztelan elblągski) (wprost 0, po rodz. 535)
  48. Kazimierz Górski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia różańska) (wprost 145, po rodz. 42)
  49. Michał Grodzicki - senator (kasztelan oświecimski) (wprost 11, po rodz. 789)
  50. Grzegorz Grotowski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia rawska) (wprost 25, po rodz. 811)
  51. Józef Grzybowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia liwska; podstoli liwski) (wprost 197, po rodz. 174)
  52. Kajetan Hryniewicki - senator (wojewoda lubelski) (wprost 310, po rodz. 0)
  53. Józef Jabłkowski - poseł 1790 (woj. sieradzkie) (wprost 0, po rodz. 0)
  54. Antoni ks. Jabłonowski - senator (kasztelan krakowski) (wprost 1923, po rodz. 1618)
  55. Stanisław Jabłonowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia nurska) (wprost 8, po rodz. 619)
  56. Konstanty Janikowski - poseł 1790 (woj. łęczyckie; pułkownik) (wprost 0, po rodz. 0)
  57. Mikołaj z Wielkiego Jasie. Jasieński - poseł 1790 (woj. sandomierskie) (wprost 1548, po rodz. 0)
  58. Franciszek Jerzmanowski - poseł 1788 (woj. łęczyckie; chorąży inowrocławski) (wprost 44, po rodz. 0)
  59. Jacenty Jezierski - senator (kasztelan łukowski) - akces 18 X 1788 (wprost 1294, po rodz. 5)
  60. Karol Jezierski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia czerska) (wprost 1027, po rodz. 266)
  61. Ignacy Jeżewski - poseł 1790 (woj. płockie) (wprost 4, po rodz. 708)
  62. Jan z Zakliczyna Jordan - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 182, po rodz. 418)
  63. Antoni Karski - poseł 1788 (woj. sandomierskie; łowczy sandomierski) (wprost 0, po rodz. 1478)
  64. Kazimierz Karski - poseł 1790 (woj. sandomierskie; podczaszy sandomierski) (wprost 1476, po rodz. 2)
  65. Michał Karski - sejm (ks. mazowieckie, ziemia różańska) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 109, po rodz. 195)
  66. Ludwik Fundament Karśnicki - senator (kasztelan wieluński) (wprost 2, po rodz. 1077)
  67. Jan Dunin Karwicki - sejm 1790 (woj. sandomierskie; vice-brygadier wojska koronnego) - akces dopiero 31 I 1791 (wprost 18, po rodz. 458)
  68. Pius Rogala Kiciński - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia liwska; szef gabinetu JKM) (wprost 22, po rodz. 332)
  69. Onufry Kicki - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia zakroczymska; koniuszy wielki koronny) (wprost 857, po rodz. 1055)
  70. Józef z Kiełczewa Pomian Kiełczewski - poseł 1790 (woj. kaliskie; chorąży kaliski) (wprost 216, po rodz. 1)
  71. Franciszek Odrowąż Kietliński - poseł 1790 (woj. sandomierskie; łowczy radomski) (wprost 65, po rodz. 4)
  72. Michał Korwin Kochanowski - poseł 1788 (woj. sandomierskie) (wprost 174, po rodz. 100)
  73. Hugo Kołłątaj - senator (podkanclerzy koronny) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 0, po rodz. 21)
  74. Antoni Kossowski - senator (kasztelan inowłodzki) (wprost 1, po rodz. 1)
  75. Roch z Głogowy Kossowski - senator (podskarbi nadworny koronny) (wprost 423, po rodz. 59)
  76. Bartłomiej Krajewski - poseł 1790 (woj. płockie; podczaszy płocki) (wprost 0, po rodz. 449)
  77. Jan Krasnodębski - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia drohicka; łowczy podlaski) (wprost 0, po rodz. 83)
  78. Feliks Kretkowski - poseł 1790 (woj. łęczyckie) (wprost 1, po rodz. 160)
  79. Onufry Kotwicz Krzycki - poseł 1790 (woj. gnieźnieńskie) (wprost 0, po rodz. 949)
  80. Józef Krzyżanowski - poseł 1790 (woj. kaliskie; łowczy poznański) (wprost 3, po rodz. 2)
  81. Michał Krzyżanowski - senator (kasztelan santocki) (wprost 87, po rodz. 1313)
  82. Piotr Krzyżanowski - poseł 1788 (woj. gnieźnieńskie; wojski gnieźnieński) (wprost 0, po rodz. 1400)
  83. Ignacy Szymon Kuczyński - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia mielnicka; stolnik mielnicki) (wprost 6, po rodz. 164)
  84. Wiktoryn Kuczyński - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia drohicka; chorąży drohicki) (wprost 0, po rodz. 170)
  85. Adam z Kwilcza Kwilecki - senator (kasztelan przemęcki) (wprost 545, po rodz. 2105)
  86. Antoni Kwilecki - poseł 1790 (woj. poznańskie, ziemia wschowska; starosta wschowski) (wprost 294, po rodz. 418)
  87. Franciszek Antoni na Kwilczu Kwilecki - poseł 1788 (woj. poznańskie; starosta sądowy) (wprost 713, po rodz. 1937)
  88. Jan Kwilecki - senator (kasztelan międzyrzecki) - akces 15 X 1788 (wprost 637, po rodz. 2013)
  89. Adam Lasocki - senator (kasztelan sochaczewski) - akces 30 III 1789 (wprost 224, po rodz. 10)
  90. Antoni Lasocki - senator (kasztelan gostyński) (wprost 100, po rodz. 194)
  91. Roch Lasocki - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia sochaczewska; podkomorzy sochaczewski) (wprost 4, po rodz. 230)
  92. Marcin Ledóchowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia wiska; starosta bronowski) (wprost 29, po rodz. 13)
  93. Kazimierz Lemnicki - poseł 1790 (woj. lubelskie; starosta janowski) (wprost 233, po rodz. 0)
  94. Dezyderiusz Leszczyński - poseł 1788 (woj. inowrocławskie) (wprost 1, po rodz. 1094)
  95. Józef Leszczyński - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia rawska; cześnik rawski) (wprost 46, po rodz. 1049)
  96. Aleksander Linowski - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 226, po rodz. 18)
  97. Jan z Lipego Lipski - poseł 1788 (woj. poznańskie, ziemia wschowska; generał-major) (wprost 364, po rodz. 1407)
  98. Tadeusz z Lipego Lipski - senator (kasztelan łęczycki) (wprost 328, po rodz. 237)
  99. Dionizy Łączyński - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia gostyńska) (wprost 154, po rodz. 747)
  100. Kazimierz Łempicki - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia zakroczymska; stolnik zakroczymski) (wprost 87, po rodz. 2242)
  101. Antoni Feliks z Grodkowa Łoś - senator (wojewoda pomorski) (wprost 0, po rodz. 3)
  102. Feliks Władysław Pomian Łubieński - poseł 1788 (woj. sieradzkie; starosta nakielski) (wprost 2335, po rodz. 481)
  103. Jan Paweł Korczak Łuszczewski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia sochaczewska) (wprost 255, po rodz. 2)
  104. Antoni Madaliński - poseł 1788 (woj. gnieźnieńskie; pułkownik K. B. M.) (wprost 79, po rodz. 261)
  105. Ludwik Madaliński - poseł 1790 (woj. inowrocławskie) (wprost 13, po rodz. 296)
  106. Adam Skarbek Malczewski - senator (kasztelan rogoziński) (wprost 0, po rodz. 961)
  107. Antoni Nałęcz Małachowski - senator (wojewoda mazowiecki) (wprost 975, po rodz. 3142)
  108. Jacek Małachowski - senator (kanclerz wielki koronny) (wprost 44, po rodz. 4073)
  109. Jan Nepomucen Małachowski - poseł 1788 (woj. sandomierskie; starosta opoczyński) (wprost 6, po rodz. 1457)
  110. Jozef Małachowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 0, po rodz. 0)
  111. Piotr Małachowski - senator (wojewoda krakowski) - akces 20 XI 1788 (wprost 0, po rodz. 2)
  112. Stanisław Nałęcz Małachowski - senator (referendarz wielki koronny) (wprost 1, po rodz. 4116)
  113. Florian Gozdawa z Małejwsi Małowiejski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia wyszogrodzka; sędzia ziemski wyszogrodzki) (wprost 54, po rodz. 21)
  114. Bartłomiej Mazowiecki - poseł 1788 (woj. płockie; sędzia ziemski zawskrzyński) (wprost 4, po rodz. 1)
  115. F[ranciszek] Mączyński - poseł 1788 (woj. łęczyckie; cześnik łęczycki) (wprost 196, po rodz. 183)
  116. Wojciech Mączyński - poseł 1788 (woj. sieradzkie, ziemia wieluńska; szambelan JKM) (wprost 115, po rodz. 1)
  117. Adam Męciński - senator (kasztelan spicimirski) (wprost 228, po rodz. 1442)
  118. Józef Mężeński - poseł 1790 (woj. sandomierskie) (wprost 0, po rodz. 9)
  119. Franciszek Salezy Miaskowski - senator (kasztelan gnieźnieński) (wprost 242, po rodz. 385)
  120. Józef Miaskowski - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 0, po rodz. 7)
  121. Antoni Michałowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 0, po rodz. 1872)
  122. Franciszek Mielżyński - poseł 1790 (woj. poznańskie; starosta wałecki) (wprost 0, po rodz. 1113)
  123. Maksymilian Mielżyński - poseł 1790 (woj. poznańskie) (wprost 1244, po rodz. 11)
  124. [Józef] hr. Mier - senator (wojewoda pomorski) - akces 15 XII 1790 (wprost 123, po rodz. 294)
  125. Franciszek Ksawery Mikorski - poseł 1788 (woj. kaliskie; pisarz ziemski kaliski) (wprost 708, po rodz. 1662)
  126. Józef Mikorski - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia gostyńska; podkomorzy gostyński) (wprost 1650, po rodz. 720)
  127. Antoni na Mikułowicach Drzewica Mikułowski - poseł 1788 (woj. sandomierskie; pisarz ziemski radomski) (wprost 9, po rodz. 61)
  128. Stanisław Miroszewski - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 271, po rodz. 5)
  129. Kajetan Mlicki - senator (kasztelan sierpski) (wprost 528, po rodz. 29)
  130. Dionizy Mniewski - senator (kasztelan brzeski kujawski) - akces 6 XII 1790 (wprost 0, po rodz. 382)
  131. Michał Mniszech - senator (marszałek wielki koronny) (wprost 300, po rodz. 127)
  132. Stanisław Mokronoski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia wyszogrodzka) (wprost 238, po rodz. 395)
  133. Aleksander Starża z Morska Morski - poseł 1790 (woj. lubelskie; podkomorzy przemyski) (wprost 8, po rodz. 1133)
  134. [Tadeusz Antoni] Mostowski - senator (kasztelan raciązki) - akces 6 XII 1790 (wprost 620, po rodz. 230)
  135. Adam Nałęcz Moszczeński - poseł 1788 (woj. poznańskie; chorąży winnicki) (wprost 92, po rodz. 526)
  136. Józef Nałęcz Moszczeński - senator (kasztelan lędzki) (wprost 135, po rodz. 483)
  137. Cyprian Nakwaski - poseł 1788 (woj. łęczyckie; szambelan JKM) (wprost 5, po rodz. 70)
  138. Antoni Nałęcz - poseł 1788 (woj. inowrocławskie, ziemia dobrzyńska; podstoli rypiński) (wprost 170, po rodz. 11)
  139. Józef Niemirycz - poseł 1790 (woj. sandomierskie; podstoli stężycki) (wprost 314, po rodz. 209)
  140. Jan Dołęga Nosarzewski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia ciechanowska; sędzic ciechanowski) (wprost 535, po rodz. 11)
  141. Jan Nosarzewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia ciechanowska; sędzia ziemski ciechanowski) (wprost 233, po rodz. 1)
  142. Tomasz Nowowieski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia wyszogrodzka; łowczy wyszogrodzki) (wprost 20, po rodz. 0)
  143. Jozef Oborski - senator (kasztelan ciechanowski) (wprost 692, po rodz. 262)
  144. Onufry Oborski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia liwska) (wprost 41, po rodz. 913)
  145. Antoni Okęcki - senator (biskup poznański) (wprost 0, po rodz. 7)
  146. Chryzanty hr. z Mińska Opacki - senator (kasztelan wiski) (wprost 1, po rodz. 0)
  147. Jan Ossoliński - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia drohicka; starosta drohicki) (wprost 5, po rodz. 799)
  148. Józef Ossoliński - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia bielska; starosta sandomierski) (wprost 97, po rodz. 707)
  149. Stanisław Ossoliński - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia mielnicka) (wprost 722, po rodz. 0)
  150. Neriusz Ostaszewski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia ciechanowska; szambelan JKM) (wprost 114, po rodz. 296)
  151. Tomasz Ostrowski - senator (kasztelan czerski) (wprost 1726, po rodz. 2)
  152. Jan Ośmiałowski - poseł 1790 (woj. inowrocławskie, ziemia dobrzyńska; starosta grodzki bobrownicki) (wprost 78, po rodz. 116)
  153. August Otffinowski - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 4, po rodz. 12)
  154. Jerzy Ożarowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 0, po rodz. 100)
  155. Piotr Ożarowski - senator (kasztelan wojnicki) (wprost 101, po rodz. 4443)
  156. Michał Pikarski - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia rawska; stolnik rawski) (wprost 1, po rodz. 193)
  157. Michał Hieronim Podoski - senator (kasztelan dobrzyński) - akces 21 II 1789 (wprost 22, po rodz. 186)
  158. Michał ks. Poniatowski - senator (arcybiskup gnieźnieński) (wprost 3, po rodz. 1581)
  159. Stanisław August - król (wprost 633, po rodz. 951)
  160. Adam Łodzia ks. Poniński - senator (podskarbi wielki koronny) (wprost 362, po rodz. 854)
  161. Marceli Poniński - poseł 1790 (woj. gnieźnieńskie; wojski starszy gnieźnieński) (wprost 785, po rodz. 2)
  162. Paweł Popiel - senator (kasztelan sandomierski) - akces 27 X 1788 (wprost 742, po rodz. 3)
  163. Franciszek Piotr Potocki - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia bielska) (wprost 301, po rodz. 3786)
  164. Jan Potocki - poseł 1788 (woj. poznańskie) (wprost 1, po rodz. 1119)
  165. Stanisław Potocki - poseł 1788 (woj. lubelskie; deputat do konstytucji) (wprost 522, po rodz. 598)
  166. Franciszek Prażmowski - senator (kasztelan zakroczymski) (wprost 91, po rodz. 0)
  167. Jan Pruski - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 107, po rodz. 63)
  168. Tomasz Pruszak - senator (kasztelan gdański) (wprost 0, po rodz. 746)
  169. Adam Przeradowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia łomżyńska; podczaszy różański) (wprost 0, po rodz. 0)
  170. Jan z Dukli Mieszkowicz Przyłuski - senator (kasztelan brzeziński) - akces 18 X 1788 (wprost 1, po rodz. 6)
  171. Fryderyk Jakub Psarski - poseł 1790 (woj. sieradzkie, ziemia wieluńska; podkomorzy wieluński) (wprost 74, po rodz. 1589)
  172. Andrzej Puchała - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia czerska; podstarosta czerski) (wprost 20, po rodz. 92)
  173. Ksawery Puszet - poseł 1790 (woj. krakowskie; sędzia ziemski krakowski) (wprost 662, po rodz. 51)
  174. Filip Raczyński - poseł 1790 (woj. poznańskie; generał-major) (wprost 42, po rodz. 435)
  175. Kazimierz Raczyński - senator (marszałek nadworny koronny) (wprost 57, po rodz. 4)
  176. Piotr Radoliński - poseł 1788 (woj. kaliskie; szambelan JKM) (wprost 123, po rodz. 205)
  177. Józef Radzicki - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia zakroczymska; podkomorzy zakroczymski) (wprost 433, po rodz. 160)
  178. Józef Radzimiński - poseł 1788 (woj. gnieźnieńskie; sędzia ziemski gnieźnieński) (wprost 1624, po rodz. 23)
  179. Jakub Rakowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia wiska) (wprost 58, po rodz. 98)
  180. Roman Rogowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia warszawska; cześnik warszawski) (wprost 69, po rodz. 2)
  181. Alexander Remiszowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 224, po rodz. 42)
  182. Andrzej z Rostworowa Rostworowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia czerska; sędzia ziemski czerski) (wprost 612, po rodz. 909)
  183. Feliks Junosza Rościszewski - poseł 1788 (woj. lubelskie) (wprost 19, po rodz. 0)
  184. Jan Junosza Rościszewski - poseł 1788 (woj. płockie; podczaszy raciązki) (wprost 47, po rodz. 74)
  185. Antoni z Skotow i z Roznowa Nowina Rożnowski - poseł 1788 (woj. gnieźnieńskie; pisarz ziemski gnieźnieński) (wprost 363, po rodz. 8)
  186. Mikołaj Russocki - poseł 1790 (woj. krakowskie; cześnik krakowski) (wprost 74, po rodz. 1)
  187. Joz. Rybiński - senator (biskup kujawski i pomorski) - akces 28 XI 1788 (wprost 0, po rodz. 31)
  188. Walenty Rzętkowski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia gostyńska; podczaszy gostyński) (wprost 13, po rodz. 6)
  189. Eustachy ks. Sanguszko - poseł 1788 (woj. lubelskie) (wprost 614, po rodz. 228)
  190. Bogusław z Łagowca Sczaniecki - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 409, po rodz. 3217)
  191. Antoni Siemiątkowski - poseł 1790 (woj. sieradzkie; pisarz ziemski sieradzki) (wprost 195, po rodz. 0)
  192. Hiacynt Siemieński - poseł 1790 (woj. sieradzkie) (wprost 269, po rodz. 204)
  193. Kajetan Sierakowski - senator (kasztelan słoński) - akces 16 X 1788 (wprost 197, po rodz. 110)
  194. Maksymilian Brono Sierakowski - senator (kasztelan płocki) - akces 16 X 1788 (wprost 558, po rodz. 1)
  195. Antoni Sieroszewski - senator (kasztelan krzywiński) (wprost 244, po rodz. 99)
  196. Paweł Drogosław Skorzewski - poseł 1788 (woj. kaliskie; podstoli poznański) (wprost 335, po rodz. 1360)
  197. Kazimierz Albin Saryusz na Skorkowicach Skorkowski - poseł 1788 (woj. sandomierskie) (wprost 0, po rodz. 548)
  198. Marcin Slaski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 1, po rodz. 1066)
  199. Maciey z Piętek Sobolewski - senator (kasztelan warszawski) (wprost 95, po rodz. 480)
  200. Walenty Faustyn z Piętek Sobolewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia warszawska; starosta warszawski) (wprost 75, po rodz. 19)
  201. Walenty Sobolewski - senator (kasztelan czerski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 13, po rodz. 562)
  202. Celestyn Sokolnicki - sejm 1790 (woj. poznańskie; podczaszy poznański) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 80, po rodz. 1115)
  203. Piotr Sokolnicki - poseł 1788 (woj. kaliskie; szambelan JKM) (wprost 220, po rodz. 730)
  204. Serafin Rafał Sokołowski - poseł 1788 (woj. inowrocławskie; starosta nieszawski) (wprost 2, po rodz. 449)
  205. Jozef Sołtyk - senator (kasztelan zawichostski) (wprost 307, po rodz. 1588)
  206. Stanisław Sołtyk - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 1332, po rodz. 563)
  207. Tomasz Sołtyk - senator (kasztelan wiślicki) - akcesu brak, ale w VL IX s. 249 wybrany sędzią sejmowym 1791 r. (wprost 573, po rodz. 679)
  208. Ksawery na Stoienszynie Stoiński - poseł 1790 (woj. lubelskie; szambelan JKM) (wprost 0, po rodz. 72)
  209. Michał z Białaczowa Odrowąż Strasz - poseł 1788 (woj. sandomierskie; podsędek ziemski radomski) (wprost 250, po rodz. 1)
  210. Jan Suchorzewski - poseł 1788 (woj. kaliskie; wojski wschowski) (wprost 137, po rodz. 1745)
  211. Józef Suffczyński - poseł 1790 (woj. lubelskie; starosta dybutt.) (wprost 149, po rodz. 12)
  212. Piotr Sumiński - senator (kasztelan brzeski kuj.) (wprost 207, po rodz. 338)
  213. Antoni Szamocki - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia warszawska) (wprost 2, po rodz. 0)
  214. Ignacy Szembek - poseł 1788 (woj. sieradzkie, ziemia wieluńska; ł[owczy?] o[strzeszowski?]) (wprost 241, po rodz. 333)
  215. Krzysztof Hilary Szembek - senator (biskup płocki) (wprost 0, po rodz. 1208)
  216. Adam Szydłowski - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia mielnicka; starosta mielnicki) (wprost 4, po rodz. 1600)
  217. Symeon Kazimierz Szydłowski - senator (kasztelan żarnowski) (wprost 468, po rodz. 3)
  218. Teodor Szydłowski - senator (wojewoda płocki) - akces 29 X 1788 (wprost 1605, po rodz. 78)
  219. Dominik Szymanowski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia rawska; szambelan JKM) (wprost 265, po rodz. 601)
  220. Franciszek Szymanowski - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia sochaczewska; regent koronny) (wprost 44, po rodz. 822)
  221. Jan Szymanowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia czerska) (wprost 0, po rodz. 347)
  222. Jan Szymanowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia wyszogrodzka) (wprost 46, po rodz. 820)
  223. Feliks Trojanowski - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia bielska; sędzia bielski podl.) (wprost 19, po rodz. 0)
  224. Tadeusz Trzciński - poseł 1790 (woj. brzeskie kuj.; starosta kruświcki) (wprost 341, po rodz. 1569)
  225. Józef Trzebuchowski - poseł 1790 (woj. inowrocławskie; cześnik kowalski) (wprost 10, po rodz. 148)
  226. Ignacy Tymowski - poseł 1788 (woj. sieradzkie; stolnik sieradzki) (wprost 162, po rodz. 24)
  227. Karol Urbański - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia drohicka; cześnik drohicki) (wprost 2, po rodz. 7)
  228. Bogumił Walewski - poseł 1790 (woj. sieradzkie) (wprost 435, po rodz. 328)
  229. Kasper Walewski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 277, po rodz. 2913)
  230. Michał Walewski - senator (wojewoda sieradzki) (wprost 905, po rodz. 2302)
  231. Stefan Juliusz Kolumna Walewski - poseł 1788 (woj. sieradzkie; podsędek sieradzki) (wprost 188, po rodz. 284)
  232. Bazyli z Walisk Ładzic Walicki - senator (wojewoda rawski) (wprost 1175, po rodz. 229)
  233. Jan Wądołkowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia łomżyńska; vice-starosta grodzki ostrołęcki) (wprost 0, po rodz. 0)
  234. Antoni Wessel - poseł 1790 (woj. płockie; szambelan JKM) (wprost 0, po rodz. 10)
  235. Jan Węgierski - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia bielska; szambelan JKM) (wprost 2, po rodz. 0)
  236. Kazimierz z Wielkiej Rudy Wężyk - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia mielnicka; podstoli wiślicki) (wprost 547, po rodz. 0)
  237. Jozef z Wielogłów Wielogłowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 449, po rodz. 65)
  238. Józef Wiercieński - poseł 1790 (woj. sandomierskie) (wprost 504, po rodz. 0)
  239. Felicjan Wierzchlejski - poseł 1788 (woj. kaliskie; podsędek kaliski) (wprost 623, po rodz. 66)
  240. Franciszek Wilczewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia wiska; starosta wiski) (wprost 0, po rodz. 165)
  241. Józef Wilkoński - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 15, po rodz. 1132)
  242. Stanisław Skarbek Wojczyński - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia rawska; chorąży bielski) (wprost 0, po rodz. 262)
  243. Józef Wołłowicz - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia ciechanowska; stolnik ciechanowski) (wprost 380, po rodz. 3)
  244. Ignacy Wybranowski - poseł 1788 (woj. lubelskie; stolnik lubelski) (wprost 86, po rodz. 8)
  245. Józef Zabłodzki - poseł 1788 (woj. kaliskie; cześnik poznański) (wprost 336, po rodz. 841)
  246. Ignacy Wyssogota Zakrzewski - poseł 1788 (woj. poznańskie; stolnik poznański) (wprost 93, po rodz. 122)
  247. Ignacy Zakrzewski - poseł 1788 (woj. brzeskie kuj.; starosta radziejowski) (wprost 0, po rodz. 0)
  248. Wacław Wyssogota Zakrzewski - senator (kasztelan nakielski) (wprost 0, po rodz. 118)
  249. Kazimierz Zaleski - poseł 1790 (woj. lubelskie; pisarz grodzki łukowski) (wprost 0, po rodz. 1)
  250. Szczepan Zambrzycki - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia nurska; stolnik liwski) (wprost 0, po rodz. 256)
  251. Barnaba Czarny Zawisza - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia gostyńska; podstoli gombiński) (wprost 223, po rodz. 15)
  252. Jan Nepomucen Zboiński - poseł 1788 (woj. inowrocławskie, ziemia dobrzyńska; starosta mszański) (wprost 39, po rodz. 975)
  253. Ksawery Zboiński - senator (kasztelan raciązki) (wprost 738, po rodz. 276)
  254. Marceli Zembrzuski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia sochaczewska; wojski mszczonowski) (wprost 1, po rodz. 233)
  255. Aleksander Zieliński - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia nurska; podstoli nurski) (wprost 118, po rodz. 122)
  256. Antoni Zieliński - poseł 1788 (woj. płockie; szambelan JKM) (wprost 5, po rodz. 98)
  257. Ignacy Zieliński - senator (kasztelan wyszogrodzki) (wprost 49, po rodz. 442)
  258. Jan Zieliński - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia zakroczymska) (wprost 11, po rodz. 229)
  259. Jan Zieliński - poseł 1790 (woj. płockie; generał wojsk koronnych) (wprost 199, po rodz. 13)
  260. Ludwik Maryan Zieliński - senator (kasztelan rypiński) (wprost 18, po rodz. 394)
  261. Maksymian Zielonacki - poseł 1788 (woj. kaliskie) (wprost 1, po rodz. 681)
  262. Franciszek de Zelonka Żeleński - senator (kasztelan biecki) - akces 17 X 1788 (wprost 31, po rodz. 574)

Šiandieninės Baltarusijos srities atstovai

  1. Michał Bernowicz - poseł 1788 (woj. nowogródzkie, pow. nowogródzki; sędzia ziemski nowogrodzki) (wprost 51, po rodz. 0)
  2. Robert Brzostowski - senator (kasztelan połocki) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 282, po rodz. 1032)
  3. Michał Bułharyn - poseł 1788 (woj. nowogrodzkie, pow. wołkowyski; pisarz ziemski wołkowyski) (wprost 0, po rodz. 0)
  4. Mateusz Topory Butrymowicz - poseł 1788 (woj. brzeskie lit., pow. piński; podstarosta piński) (wprost 171, po rodz. 2)
  5. [Adam] Chmara - senator (wojewoda miński) - wg Diariusza później uczynił akces do Konfederacji - stąd brak w VL (wprost 0, po rodz. 4)
  6. Jozef Chrapowicki - senator (kasztelan mścisławski) (wprost 0, po rodz. 463)
  7. Adam Litawor Chreptowicz - poseł 1790 (woj. nowogródzkie, pow. nowogródzki) (wprost 0, po rodz. 62)
  8. Ignacy Daszkiewicz - senator (kasztelan mścisławski) - akces 10 V 1792 (wprost 30, po rodz. 101)
  9. Tadeusz Downarowicz - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. rzeczycki; chorąży rzeczycki) (wprost 3, po rodz. 0)
  10. Adam Felkerzamb - senator (kasztelan witebski) (wprost 50, po rodz. 24)
  11. Paweł z Konopnice Grabowski - poseł 1788 (woj. nowogrodzkie, pow. wołkowyski; starosta wołkowyski) (wprost 0, po rodz. 135)
  12. Zygmunt z Konopnicy Grabowski - poseł 1790 (woj. nowogrodzkie, pow. wołkowyski; krajczy litewski) (wprost 33, po rodz. 217)
  13. Ludwik Gutakowski - poseł 1788 (woj. witebskie, pow. orszański; starosta kapinowski) (wprost 6, po rodz. 2)
  14. Wincenty Hłasko - poseł 1790 (woj. witebskie, pow. orszański; chorąży witebski) (wprost 8, po rodz. 1)
  15. Jan Jeleński - poseł 1790 (woj. mińskie, pow. mozyrski; starosta grodowy mozyrski) (wprost 486, po rodz. 228)
  16. Konstanty Ludwik Jeleński - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. mozyrski; podkomorzy mozyrski) (wprost 0, po rodz. 714)
  17. Wincenty Hlebicki Józefowicz - poseł 1788 (woj. witebskie, pow. orszański; starosta merecki) (wprost 0, po rodz. 0)
  18. Michał Korzeniewski - poseł 1790 (woj. brzeskie lit., pow. piński; rotmistrz kawalerii narodowej lit.) (wprost 0, po rodz. 144)
  19. Michał Korwin Kossakowski - senator (wojewoda witebski) (wprost 516, po rodz. 331)
  20. Tadeusz Matuszewicz - poseł 1788 (woj. brzeskie lit., pow. brzeski lit.) (wprost 5, po rodz. 293)
  21. Krzysztof Miaskowski - poseł 1790 (woj. witebskie, pow. orszański; szambelan JKM) (wprost 16, po rodz. 140)
  22. Mikołaj Morawski - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. rzeczycki; pisarz wojskowy litewski) (wprost 0, po rodz. 176)
  23. Stanisław Ursyn Niemcewicz - poseł 1790 (woj. brzeskie lit., pow. brzeski lit.; starosta rewiatycki) (wprost 0, po rodz. 61)
  24. Jozef Niesiołowski - senator (wojewoda nowogrodzki) (wprost 22, po rodz. 3)
  25. Antoni Oskierka - sejm 1790 (woj. mińskie, pow. rzeczycki; starosta bohrymowski, sędzia sejmowy) - akces dopiero 17 IX 1791 (wprost 51, po rodz. 177)
  26. Jan Oskierka - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. mozyrski; strażnik polny litewski) (wprost 113, po rodz. 115)
  27. Maciej Kazimierz Oskierka - sejm 1790 (woj. mińskie, pow. mozyrski; marszałek powiatu mozyrskiego) - akces dopiero 17 IX 1791 (wprost 443, po rodz. 1011)
  28. Piotr Pawlikowski - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. miński; skarbnik miński) (wprost 0, po rodz. 165)
  29. Kazimierz Jan Glawbicz Przecławski - poseł 1788 (woj. nowogrodzkie, pow. słonimski; pisarz grodzki słonimski) (wprost 0, po rodz. 0)
  30. Wojciech Pusłowski - poseł 1790 (woj. nowogrodzkie, pow. słonimski) (wprost 1294, po rodz. 190)
  31. Jacek Antoni Puttkamer - poseł 1790 (woj. mińskie, pow. miński; ciwun gondyński) (wprost 0, po rodz. 5)
  32. Stanisław Reytan - poseł 1790 (woj. nowogródzkie, pow. nowogródzki) (wprost 0, po rodz. 213)
  33. Adam Rzewuski - senator (kasztelan witebski) - akces 7 II 1791 (wprost 527, po rodz. 1966)
  34. Kazimierz ks. Sapieha - senator (generał artylerii litewskiej) (wprost 0, po rodz. 0)
  35. Antoni Siellicki - poseł 1788 (woj. połockie; kasztelanic połocki) (wprost 0, po rodz. 1)
  36. Józef Siellicki - senator (kasztelan połocki) (wprost 2, po rodz. 0)
  37. Szymon Skirmont - poseł 1790 (woj. brzeskie lit., pow. piński, mieczny piński) (wprost 414, po rodz. 0)
  38. Ignacy Sołtan - poseł 1790 (woj. mińskie, pow. rzeczycki) (wprost 0, po rodz. 0)
  39. Stanisław Sołtan - poseł 1788 (woj. nowogrodzkie, pow. słonimski; chorąży wielki litewski) (wprost 870, po rodz. 94)
  40. Jan Suchodolski - poseł 1790 (woj. nowogrodzkie, pow. wołkowyski) (wprost 10, po rodz. 2)
  41. Alojzy Sulistrowski - poseł 1788 (woj. połockie; p[isa?]rz litewski) (wprost 441, po rodz. 161)
  42. Jozef Szczytt - senator (kasztelan brzeski lit.) (wprost 1, po rodz. 1034)
  43. Marcin Szczyt - poseł 1790 (woj. połockie; sędzia ziemski połocki) (wprost 127, po rodz. 2)
  44. Paweł Szyrma - poseł 1788 (woj. brzeskie lit., pow. piński; podstoli piński) (wprost 0, po rodz. 4)
  45. Józef Wańkowicz - poseł 1790 (woj. mińskie, pow. miński; sędzia ziemski miński) (wprost 26, po rodz. 107)
  46. Stefan Wereszczaka - poseł 1788 (woj. nowogródzkie, pow. nowogródzki; starosta sitkow.) (wprost 64, po rodz. 33)
  47. Józef Wołodkowicz - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. miński; starosta hajeński) (wprost 1, po rodz. 618)
  48. Zenon Wysłouch - poseł 1790 (woj. brzeskie lit., pow. brzeski lit.; podkomorzy brzeski lit.) (wprost 249, po rodz. 4)
  49. Szymon Zabiełło - senator (kasztelan miński) (wprost 127, po rodz. 359)
  50. Michał Deszpott Zenowicz - poseł 1790 (woj. połockie) (wprost 108, po rodz. 25)
  51. Ksawery Zienkowicz - poseł 1790 (woj. nowogrodzkie, pow. słonimski) (wprost 1, po rodz. 44)
  52. Jan Zyberk - senator (wojewoda brzeski lit.) (wprost 1047, po rodz. 2053)

Šiandieninės Lietuvos srities atstovai

  1. Michał Brzostowski - poseł 1788 (woj. trockie, pow. trocki; starosta miński) (wprost 2, po rodz. 16)
  2. Ignacy Chomiński - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. oszmiański; sędzia ziemski oszmiański) (wprost 53, po rodz. 2)
  3. Joachim Chreptowicz - senator (podkanclerzy litewski) (wprost 63, po rodz. 1)
  4. Wiktory Czechowicz - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. oszmiański; exprezydent oszmiański) (wprost 4, po rodz. 76)
  5. Gaspar na Woronnej Czyż - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. wileński; sędzia grodzieński) (wprost 68, po rodz. 4)
  6. Antoni Dziekoński - senator (podskarbi nadworny litewski) (wprost 70, po rodz. 4)
  7. Józef Dziekoński - poseł 1790 (woj. trockie, pow. grodzieński) (wprost 0, po rodz. 69)
  8. Aleksander Michał Eysymontt - poseł 1788 (woj. trockie, pow. grodzieński; wojski grodzieński) (wprost 17, po rodz. 8)
  9. Stefan ks. Gedroyć - senator (biskup żmudzki) (wprost 0, po rodz. 26)
  10. Antoni Giełgud - senator (starosta generalny żmudzki) (wprost 477, po rodz. 0)
  11. Ignacy Giełgud - poseł 1788 (ks. żmudzkie) (wprost 0, po rodz. 476)
  12. Dominik Gieysztor - poseł 1790 (woj. trockie, pow. trocki) (wprost 72, po rodz. 1)
  13. Stanisław August Górski - poseł 1788 (ks. żmudzkie; pisarz skarbowy litewski) (wprost 161, po rodz. 1586)
  14. Władysław Gurowski - senator (marszałek wielki litewski) (wprost 0, po rodz. 1218)
  15. Benedykt Tadeusz Kamieński - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. lidzki; pisarz ziemski lidzki) (wprost 0, po rodz. 0)
  16. Ludwik Kamieński - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. lidzki; szambelan JKM) (wprost 61, po rodz. 4)
  17. Benedykt Karpp - poseł 1788 (woj. trockie, pow. upicki; chorąży upicki) (wprost 776, po rodz. 3)
  18. Maurycy Franciszek Karp - poseł 1790 (ks. żmudzkie) (wprost 0, po rodz. 173)
  19. Józef Kociełł - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. oszmiański; pułkownik litewski) (wprost 0, po rodz. 22)
  20. Tadeusz Korsak - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. wileński; sędzia ziemski wileński) (wprost 0, po rodz. 133)
  21. Antoni Korwin Kosakowski - poseł 1788 (woj. trockie, pow. kowieński; chorąży kowieński) (wprost 393, po rodz. 454)
  22. Józef Korwin Kossakowski - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. wiłkomirski; wojewodzic witebski) (wprost 513, po rodz. 1300)
  23. Józef Korwin Kossakowski - poseł 1790 (woj. trockie, pow. upicki) (wprost 0, po rodz. 392)
  24. Michał Kossakowski - poseł 1790 (woj. trockie, pow. kowieński; chorąży kowieński) (wprost 58, po rodz. 334)
  25. Tadeusz Kościałkowski - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. wiłkomirski; starosta czotyrski) (wprost 0, po rodz. 3)
  26. Michał Poklewski Koziełł - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. oszmiański; starosta dzisieński) (wprost 0, po rodz. 11)
  27. Stanisław Manuzzi - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. brasławski) (wprost 0, po rodz. 0)
  28. Ignacy ks. Massalski - senator (biskup wileński) (wprost 0, po rodz. 35)
  29. Tomasz Mineyko - poseł 1790 (woj. trockie, pow. kowieński; pisarz ziemski kowieński) (wprost 375, po rodz. 4)
  30. Bogusław Mirski - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. brasławski; podkomorzy brasławski) (wprost 0, po rodz. 294)
  31. Stanisław Mirski - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. brasławski; szambelan JKM) (wprost 60, po rodz. 234)
  32. Ignacy Morykoni - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. wiłkomirski; starosta grodowy wiłkomirski) (wprost 0, po rodz. 126)
  33. Jan Nagurski - poseł 1790 (ks. żmudzkie) (wprost 0, po rodz. 64)
  34. Dominik Narbutt - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. lidzki; wojski lidzki) (wprost 21, po rodz. 188)
  35. Wojciech Narbutt - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. lidzki; szambelan JKM) (wprost 2, po rodz. 89)
  36. Michał Ogiński - senator (hetman wielki litewski) (wprost 0, po rodz. 3394)
  37. Stanisław Olędzki - poseł 1790 (ks. żmudzkie) (wprost 64, po rodz. 52)
  38. Ludwik Pancerzyński - poseł 1790 (woj. trockie, pow. grodzieński; chorąży grodzieński) (wprost 3, po rodz. 0)
  39. Chryzostom Piłsudzki - poseł 1790 (ks. żmudzkie) (wprost 167, po rodz. 1)
  40. Józef Plater - poseł 1788 (ks. żmudzkie) (wprost 0, po rodz. 763)
  41. Kazimierz Konstanty hr. Plater - senator (kasztelan trocki) - akces 28 XII 1790 (wprost 1236, po rodz. 357)
  42. Antoni Pomarnacki - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. wiłkomirski; cześnik wiłkomirski) (wprost 137, po rodz. 61)
  43. Stanisław ks. Poniatowski - senator (podskarbi wielki litewski) (wprost 118, po rodz. 527)
  44. Ignacy Potocki - senator (marszałek nadworny litewski) (wprost 2, po rodz. 1118)
  45. Ignacy Przeciszewski - poseł 1788 (ks. żmudzkie; sędzia grodzki) (wprost 0, po rodz. 0)
  46. Karol Stanisław na Ołyce i Nieświeżu ks. Radziwiłł - senator (wojewoda wileński) - akces 3 XI 1788 (wprost 0, po rodz. 2673)
  47. Maciej ks. Radziwiłł - senator (kasztelan wileński) - akces 28 XII 1790 (wprost 553, po rodz. 1257)
  48. [Michał Hieronim] ks. Radziwiłł - senator (wojewoda wileński) - akces 9 XII 1790 (wprost 624, po rodz. 95)
  49. Franciszek Seybut Romanowicz - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. wileński; prezydujący sędzia ziemski wileński) (wprost 2, po rodz. 3)
  50. Adam Rupejko - poseł 1790 (ks. żmudzkie; sędzia ziemski żmudzki) (wprost 0, po rodz. 0)
  51. Aleksander ks. Sapieha - senator (kanclerz wielki litewski) (wprost 3123, po rodz. 263)
  52. Ignacy Siwicki - poseł 1790 (woj. trockie, pow. trocki; strażnik trocki) (wprost 41, po rodz. 8)
  53. Józef Longin Staszewski - poseł 1790 (woj. trockie, pow. upicki; podkomorzy upicki) (wprost 92, po rodz. 141)
  54. Ignacy Sylwestrowicz - poseł 1790 (ks. żmudzkie; sędzia ziemski żmudzki) (wprost 1, po rodz. 2)
  55. Florian Doliwa Siruć - poseł 1790 (woj. trockie, pow. kowieński; sędzia ziemski kowieński) (wprost 87, po rodz. 57)
  56. Jerzy Tyszkiewicz - poseł 1788 (ks. żmudzkie) (wprost 642, po rodz. 187)
  57. Ludwik Tyszkiewicz - senator (hetman polny litewski) (wprost 525, po rodz. 1)
  58. Stanisław hr. Tyszkiewicz - senator (kasztelan żmudzki) (wprost 830, po rodz. 270)
  59. Antoni Tyzenhauz - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. wileński; chorąży wileński) (wprost 0, po rodz. 0)
  60. Tomasz z Skrzetuszewa Wawrzecki - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. brasławski; podkomorzy kowieński) (wprost 0, po rodz. 1654)
  61. Józef Wereszczyński - poseł 1788 (woj. trockie, pow. upicki; starosta upicki) (wprost 0, po rodz. 0)
  62. Kazimierz Wolmer - poseł 1788 (woj. trockie, pow. grodzieński; marszałek grodzieński) (wprost 92, po rodz. 36)
  63. Ignacy Zabiełło - poseł 1788 (woj. trockie, pow. kowieński; marszałek kowieński) (wprost 626, po rodz. 7)
  64. Józef Zabiełło - poseł 1788 (ks. żmudzkie; łowczy wielki litewski) (wprost 1, po rodz. 485)
  65. Michał Zaleski - poseł 1788 (woj. trockie, pow. trocki; wojski litewski) (wprost 147, po rodz. 1)

Šiandieninės Latvijos srities atstovai

  1. Aleksander z Batowa Batowski - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Korony) (wprost 14, po rodz. 196)
  2. Józef Borch - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Korony) (wprost 41, po rodz. 1416)
  3. Grzegorz Nałecz Kaczanowski - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Litwy) (wprost 310, po rodz. 0)
  4. Józef Korwin Kossakowski - senator (biskup inflancki) (wprost 0, po rodz. 847)
  5. Stanisław Kublicki - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Inflant; rotmistrz litewski) (wprost 4, po rodz. 0)
  6. [Jan] Mier - senator (kasztelan inflancki) - akces 15 X 1788 (wprost 232, po rodz. 185)
  7. Józef Mostowski - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Inflant) (wprost 19, po rodz. 831)
  8. Julian Ursyn Niemcewicz - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Litwy) (wprost 0, po rodz. 112)
  9. Hieronim Oskierka - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Inflant) (wprost 0, po rodz. 0)
  10. Józef z Rokszyc Pągowski - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Korony) (wprost 35, po rodz. 3)
  11. Piotr Potocki - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Korony; starosta babimoski) (wprost 0, po rodz. 2017)
  12. Józef Trębicki - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Litwy) (wprost 178, po rodz. 14)
  13. Józef Weyssenhoff - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Inflant; kapitan wojsk litewskich) (wprost 2, po rodz. 962)
  14. Michał Zabiełło - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Litwy; generał-major) (wprost 0, po rodz. 486)

Dabartinės Rusijos srities atstovai

  1. Antoni Chrapowicki - poseł 1788 (woj. smoleńskie, pow. starodubowski; starosta starodubowski) (wprost 71, po rodz. 0)
  2. Dominik Eydziatowicz - poseł 1788 (woj. smoleńskie, pow. smoleński; chorąży smoleński) (wprost 0, po rodz. 4)
  3. [Tymoteusz] Gorzeński - senator (biskup smoleński) - akces 10 I 1791 (wprost 0, po rodz. 67)
  4. Konstanty Jelski - poseł 1790 (woj. smoleńskie, pow. starodubowski; stolnik starodubowski) (wprost 0, po rodz. 877)
  5. Tomasz Łappa - sejm 1790 (woj. smoleńskie, pow. starodubowski; pisarz ziemski starodubowski, sędzia sejmowy) - akces dopiero 23 IX 1791 (wprost 7, po rodz. 0)
  6. Adam Naruszewicz - senator (biskup smoleński) - akces 9 XII 1788 (wprost 0, po rodz. 29)
  7. Józef z Kozielska Puzyna - poseł 1790 (woj. smoleńskie, pow. smoleński) (wprost 11, po rodz. 601)
  8. Michał Radziszewski - poseł 1788 (woj. smoleńskie, pow. starodubowski; chorąży starodubowski) (wprost 25, po rodz. 0)
  9. Ksawery ks. Sapieha - senator (wojewoda smoleński) - akces 7 II 1791 (wprost 1872, po rodz. 334)
  10. Antoni Suchodolski - poseł 1788 (woj. smoleńskie, pow. smoleński; skarbny litewski) (wprost 13, po rodz. 129)
  11. Michał Zdzitowiecki - poseł 1790 (woj. smoleńskie, pow. smoleński; szambelan JKM) (wprost 0, po rodz. 0)

Šiandieninės Ukrainos srities atstovai

  1. Kajetan Aksak - poseł 1790 (woj. wołyńskie) (wprost 0, po rodz. 440)
  2. Józef Bierzyński - poseł 1788 (woj. kijowskie; podkomorzy żytomierski) (wprost 25, po rodz. 394)
  3. Tadeusz Błędowski - poseł 1790 (woj. czerniechowskie) (wprost 481, po rodz. 14)
  4. Michał hr. Borh - senator (wojewoda bełski) - akces 26 I 1789 (wprost 1036, po rodz. 421)
  5. Pius Franciszek Boreyko - poseł 1790 (woj. podolskie; podkomorzy latyczewski) (wprost 19, po rodz. 3)
  6. Józef Borowicki - poseł 1790 (woj. kijowskie) (wprost 0, po rodz. 0)
  7. Jan Nepomucen Chojecki - poseł 1790 (woj. kijowskie; wojski wyższy kijowski) (wprost 480, po rodz. 71)
  8. Ignacy Myszka Chołoniewski - poseł 1788 (woj. bracławskie; starosta kołomyjski) (wprost 308, po rodz. 2051)
  9. Kasper Kolumna Cieciszowski - senator (biskup kijowski) (wprost 0, po rodz. 667)
  10. Michał Czacki - poseł 1788 (woj. czerniechowskie; podczaszy koronny) (wprost 212, po rodz. 1427)
  11. Józef ks. Czartoryski - poseł 1788 (woj. wołyńskie; stolnik litewski) (wprost 1700, po rodz. 2712)
  12. Adam Czernołuski - poseł 1790 (woj. czerniechowskie; podstoli czerniechowski) (wprost 2, po rodz. 21)
  13. Antoni Jan Nepomucen ks. Światopołk Czetwertyński - poseł 1788 (woj. bracławskie; chorąży bracławski) (wprost 16, po rodz. 1172)
  14. Antoni Stanisław ks. Czetwertyński - senator (kasztelan przemyski) - akces 15 XII 1790 (wprost 387, po rodz. 11)
  15. Felicjan ks. Czetwertyński - senator (kasztelan czerniechowski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 7, po rodz. 57)
  16. Janusz ks. Swiatopełk Czetwertyński - senator (kasztelan czerniechowski) (wprost 1169, po rodz. 19)
  17. Maciej Poraj Garnysz - senator (biskup chełmski) (wprost 0, po rodz. 0)
  18. Benedykt Grabiński - poseł 1790 (woj. podolskie) (wprost 0, po rodz. 862)
  19. Franciszek z Grabowa Grocholski - poseł 1788 (woj. bracławskie; miecznik koronny) (wprost 511, po rodz. 2502)
  20. Marcin Grocholski - senator (kasztelan bracławski) (wprost 1730, po rodz. 1283)
  21. Aleksander Gurowski - senator (kasztelan buski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 21, po rodz. 0)
  22. Benedykt Hulewicz - poseł 1788 (woj. wołyńskie; towarzysz kawalerii narodowej) (wprost 1, po rodz. 9)
  23. Stanisław Kostka Hulewicz - poseł 1790 (woj. wołyńskie; chorąży łucki) (wprost 22, po rodz. 0)
  24. Józef August Iliński - poseł 1790 (woj. kijowskie; szef regimentu grenadierów) (wprost 228, po rodz. 348)
  25. Jan Stanisław Iliński - poseł 1790 (woj. kijowskie; generał-inspektor kawalerii koronnej) (wprost 0, po rodz. 576)
  26. Stanisław ks. Jabłonowski - poseł 1788 (woj. wołyńskie) (wprost 282, po rodz. 1640)
  27. Mikołaj Jaroszyński - poseł 1790 (woj. bracławskie; stolnik winnicki) (wprost 424, po rodz. 583)
  28. Krzysztof Dunin Karwicki - poseł 1788 (woj. wołyńskie) (wprost 42, po rodz. 434)
  29. August Kicki - poseł 1788 (woj. ruskie; starosta krasnostawski) (wprost 21, po rodz. 1891)
  30. Jozef Joachim Komorowski - senator (kasztelan bełzki) (wprost 99, po rodz. 63)
  31. Wincenty Komorowski - poseł 1790 (woj. ruskie, ziemia chełmska) (wprost 0, po rodz. 98)
  32. Stanisław Rawicz Kossecki - poseł 1790 (woj. podolskie; wojski wyższy podolski) (wprost 516, po rodz. 164)
  33. Stanisław Krasicki - poseł 1788 (woj. czerniechowskie) (wprost 211, po rodz. 24)
  34. Adam Krasiński - senator (biskup kamieniecki) - akces 13 VIII 1789 (wprost 0, po rodz. 408)
  35. Jan Krasiński - poseł 1788 (woj. podolskie) (wprost 114, po rodz. 75)
  36. Ignacy Krzucki - poseł 1790 (woj. wołyńskie; towarzysz kawalerii narodowej) (wprost 0, po rodz. 424)
  37. Kajetan Kurdwanowski - poseł 1788 (woj. czerniechowskie; generał-major) (wprost 4, po rodz. 0)
  38. Antoni Ledóchowski - poseł 1790 (woj. czerniechowskie; wojewodzic czerniechowski) (wprost 626, po rodz. 1176)
  39. Mikołaj Ledóchowski - senator (kasztelan lubaczowski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 0, po rodz. 42)
  40. Marcin Leżeński - poseł 1790 (woj. bracławskie) (wprost 0, po rodz. 0)
  41. Aleksander Lubomirski - senator (kasztelan kijowski) - akces 2 VII 1789 (wprost 26, po rodz. 3720)
  42. Józef ks. Lubomirski - senator (kasztelan kijowski) - akces 22 XII 1790 (wprost 1150, po rodz. 2596)
  43. Franciszek Markowski - senator (kasztelan sanocki) (wprost 343, po rodz. 203)
  44. Kajetan Miączyński - poseł 1788 (woj. czerniechowskie; generał inspektor) (wprost 144, po rodz. 13)
  45. Józef Wojciech Mierzejewski - poseł 1788 (woj. podolskie; strażnik polny koronny) (wprost 57, po rodz. 92)
  46. Franciszek Młocki - senator (kasztelan wołyński) (wprost 13, po rodz. 10)
  47. Onufry z Morska Morski - poseł 1788 (woj. podolskie) (wprost 191, po rodz. 4)
  48. Ignacy Nałęcz Moszczeński - poseł 1790 (woj. bracławskie; podczaszy bracławski) (wprost 0, po rodz. 618)
  49. Fryderyk Moszyński - poseł 1788 (woj. bracławskie; sekretarz wielki litewski) (wprost 0, po rodz. 117)
  50. Józef Kalasanty Olizar - poseł 1790 (woj. wołyńskie) (wprost 0, po rodz. 2165)
  51. Jan Onufry Orłowski - poseł 1790 (woj. podolskie; łowczy nadworny koronny) (wprost 406, po rodz. 399)
  52. Michał Pawsza - poseł 1788 (woj. kijowskie; sędzia ziemski owrucki) (wprost 0, po rodz. 180)
  53. Józef Piniński - poseł 1790 (woj. wołyńskie) (wprost 0, po rodz. 3)
  54. Woyciech Poletyło - senator (kasztelan chełmski) (wprost 115, po rodz. 443)
  55. Jerzy Potocki - poseł 1788 (woj. podolskie) (wprost 59, po rodz. 1061)
  56. Prot Potocki - senator (wojewoda kijowski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 6, po rodz. 2810)
  57. Seweryn Potocki - poseł 1788 (woj. bracławskie) (wprost 1143, po rodz. 1443)
  58. Stanisław Szczęsny Potocki - poseł 1788 (woj. bracławskie; generał artylerii) (wprost 4494, po rodz. 31)
  59. Teodor Potocki - senator (wojewoda bełzki) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 108, po rodz. 951)
  60. Kajetan Suszczański Proskura - poseł 1788 (woj. kijowskie) (wprost 0, po rodz. 30)
  61. Stanisław Kostka Pruszyński - senator (kasztelan żytomirski) - akces 16 X 1788 (wprost 545, po rodz. 171)
  62. Michał Przeździecki - poseł 1790 (woj. podolskie) (wprost 219, po rodz. 1567)
  63. Michał Ignacy Radzimiński - poseł 1790 (woj. czerniechowskie; chorąży urzędowski) (wprost 0, po rodz. 0)
  64. Marcin Rakowski - poseł 1790 (woj. bracławskie; wojski wyższy winnicki) (wprost 90, po rodz. 0)
  65. Teodor Rostocki - senator (arcybiskup kijowski, metropolita całej Rusi) - akces 9 IX 1790 (wprost 0, po rodz. 3)
  66. Antoni Rybiński - senator (kasztelan owrucki) - akces 4 XI 1790 (wprost 0, po rodz. 31)
  67. Jan Nepomucen Rybiński - poseł 1790 (woj. kijowskie) (wprost 0, po rodz. 31)
  68. T. Łukasz Rybiński - poseł 1788 (woj. kijowskie; podkomorzy kijowski) (wprost 32, po rodz. 396)
  69. Kazimierz Rzewuski - poseł 1788 (woj. podolskie; pisarz polny koronny) (wprost 34, po rodz. 50)
  70. Seweryn Rzewuski - poseł 1790 (woj. kijowskie; podpułkownik regimentu 8go wojsk litewskich) (wprost 1, po rodz. 2492)
  71. Adam Ryszczewski - senator (kasztelan lubaczewski) (wprost 383, po rodz. 364)
  72. Hieronim Sanguszko - senator (wojewoda wołyński) - akces 9 I 1789 (wprost 843, po rodz. 3565)
  73. Wojciech Leszczyc Skarszewski - senator (biskup chełmski i lubelski) - akces 17 II 1791 (wprost 0, po rodz. 3)
  74. Walerian Strzemień z Strojnowa Strojnowski - poseł 1788 (woj. wołyńskie; podkomorzy buski) (wprost 674, po rodz. 26)
  75. W[ojciech] W. z Suchodół Suchodolski - poseł 1788 (woj. ruskie) (wprost 419, po rodz. 8)
  76. Onufry Szczeniowski - poseł 1790 (woj. bracławskie; podsędek ziemski bracławski) (wprost 83, po rodz. 832)
  77. Józef Szlubowski - poseł 1790 (woj. ruskie, ziemia chełmska) (wprost 527, po rodz. 0)
  78. M[ichał] Swieykowski - poseł 1790 (woj. bracławskie; wojewodzic podolski) (wprost 18, po rodz. 262)
  79. Wojciech Aug. Świętosławski - poseł 1788 (woj. wołyńskie; stolnik krzemieniecki) (wprost 389, po rodz. 352)
  80. Antoni Trypolski - poseł 1788 (woj. kijowskie; sędzia grodzki owrucki) (wprost 14, po rodz. 65)
  81. Ignacy Trypolski - poseł 1790 (woj. kijowskie; stolnik owrucki) (wprost 0, po rodz. 79)
  82. Feliks Turski - senator (biskup łucki) (wprost 0, po rodz. 219)
  83. Ludwik Wilga - senator (wojewoda czerniechowski) (wprost 287, po rodz. 798)
  84. Ignacy z Sielca Witosławski - poseł 1788 (woj. podolskie; oboźny polny koronny) (wprost 258, po rodz. 13)
  85. Józef Witosławski - poseł 1790 (woj. podolskie) (wprost 11, po rodz. 0)
  86. Jan Zagórski - poseł 1790 (woj. wołyńskie; podczaszy włodzimirski) (wprost 0, po rodz. 232)
  87. Józef Zajączek - poseł 1790 (woj. podolskie) (wprost 0, po rodz. 79)
  88. Mikołaj Zaleski - poseł 1788 (woj. kijowskie; podkomorzy owrucki) (wprost 45, po rodz. 270)
  89. Teofil Woyciech Załuski - senator (kasztelan buski) (wprost 665, po rodz. 664)
  90. Antoni Złotnicki - poseł 1790 (woj. podolskie; chorąży czerwonogrodzki) (wprost 550, po rodz. 0)

Socialinė kronika

Neseniai mirė:Neseniai gimęs:Neseniai jie susituokė:Skelbimai vestuvės:
  • (aktualnie brak)

Pavyzdžiui: 50 atsitiktinių žmonių iš Didžiojo Seimo palikuonių duomenų bazės, kurie taip pat yra lenkiškoje Vikipedijoje

  • Tadeusz Błędowski: Tadeusz Błędowski herbu Półkozic poseł czernihowski na Sejm Czteroletni w 1790 roku, major wojsk koronnych, członek Zgromadzenia Przyjaciół Konstytucji Rządowej.
  • Franciszek Kunicki: Franciszek Kunicki herbu Bończa (ur. ok. 1750, zm. 1828) podkomorzy chełmski w 1784 roku, konsyliarz konfederacji targowickiej, poseł chełmski na sejm grodzieński (1793), członek konfederacji grodzieńskiej 1793 roku, starosta czułczycki, członek Stanów Galicyjskich, wolnomularz.
  • Edmund Trepka: Edmund Trepka (ur. 18 grudnia 1880 w Wielkiej Wsi w powiecie łaskim, zm. 14 kwietnia 1964 w Warszawie) polski specjalista w dziedzinie farbiarstwa, profesor Politechniki Łódzkiej, członek Prezydium Centralnego Związku Przemysłu Polskiego w 1932 roku.
  • Konstanty Bąkowski: Konstanty Bąkowski herbu Gryf stolnik owrucki w latach 1733-1748.
  • Jerzy Henryk Lubomirski: Jerzy Henryk Lubomirski herbu Szreniawa bez Krzyża (ur. 28 maja 1817 w Wiedniu - zm. 25 maja 1872 w Krakowie) polski działacz polityczny, słowianofil, kurator literacki, II ordynat przeworski, członek dziedziczny Izby Panów, poseł na sejm galicyjski, kurator Ossolineum.
  • Jan Lubomirski-Lanckoroński: Jan Eugeniusz Lubomirski-Lanckoroński (ur. 22 marca 1978 w Krakowie) polski prawnik, inwestor i działacz społeczny.
  • Zygmunt Lewakowski: Zygmunt Lewakowski (ur. 15 listopada 1865 w Snopkowie, zm. 5 marca 1941 w Krakowie) polski przemysłowiec, polityk i senator, członek honorowy Towarzystwa Muzeum Narodowego Polskiego w Rapperswilu od 1896 roku.
  • Tadeusz Adam Majewski
  • Zygmunt Seyda: Zygmunt Seyda (ur. 18 kwietnia 1876 w Poznaniu, zm. 25 lub 28 stycznia 1925 w Warszawie) polski prawnik, działacz narodowy, publicysta, poseł do sejmu pruskiego i Sejmu II RP, związany z endecją.
  • Ksawery Tatarkiewicz: Ksawery Tatarkiewicz (ur. 4 listopada 1848, zm. 8 stycznia 1903) polski prawnik, adwokat, publicysta. Był ojcem filozofa Władysława Tatarkiewicza.
  • Zuzanna Stromenger: Zuzanna Stromenger ps Zuza (ur. 28 grudnia 1925 w Warszawie, zm. 31 marca 2011) polski biolog, specjalista w zakresie zoologii, hydrologii i etologii, publicysta, tłumacz, obrończyni praw zwierząt.
  • Józef Świda: Józef Świda, ps. Justyn, Lech, Kmicic, Dzik (ur. 16 maja 1916 w powiecie słuckim, zm. 8 grudnia 2004 w Los Angeles) hubalczyk, żołnierz Armii Krajowej.
  • Kazimierz Biernacki (poseł): Kazimierz Biernacki herbu Poraj (ur. ok. 1740, zm. po 1804) polski szlachcic, wojski ostrzeszowski, miecznik ostrzeszowski, stolnik piotrkowski, stolnik poznański, poseł na sejmy.
  • Konstancja Bednarzewska: Konstancja Bednarzewska z domu Raykowskia (ur. 10 kwietnia 1866 w Warszawie, zm. 11 stycznia 1940 w Krakowie) polska aktorka teatralna i filmowa.
  • Maciej Radwan: Maciej Wincenty Radwan (ur. 5 kwietnia 1922 w Klimkiewiczowie, zm. 22 grudnia 1988 w Poznaniu) polski metalurg i fizyk, profesor Wojskowej Akademii Technicznej, Instytutu Badań Jądrowych , Instytutu Podstawowych Problemów Techniki i Politechniki Poznańskiej. Absolwent Politechniki Śląskiej i Szkoły Technicznej Wawelberga w Warszawie. Organizator pierwszego (1947) Laboratorium Izotopowego w hucie Łabędy. Konstruktor pierwszego polskiego izotopowego defektoskopu Maciuś. Żołnierz AK, partyzant.
  • Wanda Krahelska: Wanda Krahelska, I voto Dobrodzicka, II voto Filipowiczowa ps. Alina (ur. 15 grudnia 1886 w Sawejkach (gmina Niedźwiedzica) k. Lachowicz, zm. 5 lutego 1968 w Warszawie) działaczka Polskiej Partii Socjalistycznej, członkini Organizacji Bojowej PPS, współtwórczyni Rady Pomocy Żydom Żegota, plastyczka i wydawca. Odznaczona Krzyżem Niepodległości z Mieczami i medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.
  • Marek Zieliński (17661819): Marek Zieliński herbu Świnka (ur. 26 kwietnia 1766, zm. w 1819) porucznik wojsk koronnych, konsyliarz ziemi dobrzyńskiej w konfederacji targowickiej w 1792.
  • Roger Adam Raczyński: Roger Adam Antoni Maria Raczyński herbu Nałęcz (ur. 8 grudnia 1889 w Warszawie, zm. 10 listopada 1945 w Atenach) hrabia, wojewoda poznański i polski dyplomata.
  • John Vernou Bouvier III
  • Adam Rzewuski (generał rosyjski): Adam Rzewuski hrabia herbu Krzywda (ur. 5 stycznia 1805 w Pohrebyszczach na Podolu, zm. 17 kwietnia 1888 w Wierzchowni) generał kawalerii Armii Imperium Rosyjskiego.
  • Marian Kiniorski: Marian Kiniorski, pseudonim literacki Rusticus (ur. 1 grudnia 1868 w Pokrzywnicy w pow. Radom, zm. 23 maja 1943 w Warszawie) polski polityk, senator I kadencji z listy Chrześcijańskiego Związku Jedności Narodowej, wiceprezes klubu Związku Ludowo-Narodowego.
  • Józef Beck: Józef Beck<br />1894-1944
  • Barbara Grocholska: Barbara Grocholska-Kurkowiak (ur. 24 sierpnia 1927 w Falentach) polska narciarka, olimpijka z Oslo 1952 i Cortina dAmpezzo 1956, trenerka i poetka.
  • Maria Starzewska: Maria Ignacja Antonina Starzewska z domu Łubieńska, (ur. 4 sierpnia 1907 w Zassowie, zm. 28 grudnia 2004 we Wrocławiu) polska historyk sztuki, w latach 19631969 dyrektor Muzeum Śląskiego we Wrocławiu, badaczka sztuki śląskiej.
  • Wacław Zaleski (polityk): Wacław Michał Artur Zaleski herbu Dołęga (ur. 28 czerwca 1868 we Lwowie, zm. 24 grudnia 1913 w Martinsbrunn k. Meranu) hrabia, doktor obojga praw, austro-węgierski polityk konserwatysta, wielokrotny minister rolnictwa i skarbu w rządzie Austrii (m.in. w rządzie Richarda Bienertha), szambelan cesarza Franciszka Józefa I, poseł do Rady Państwa w Wiedniu wybrany w 1911 roku, właściciel tabularny kluczy: Ostapie, Zarubińce, Ostra Mogiła, Korolówka w powiecie skałckim i Skwarzawa z Lipnikami w powiecie złoczowskim oraz Krzywe w powiecie brzeżańskim.
  • Wincenty Dawid: Wincenty Dawid (ur. 1816, Szczebrzeszyn, zm. 15 marca 1897, Warszawa) pisarz, poeta, pedagog, encyklopedysta oraz popularyzator statystyki.
  • Stanisław Feliks Szembek: Stanisław Feliks Szembek (ur. 5 sierpnia 1849 w Siemianicach, zm. 15 listopada 1891 w Wysocku) hrabia, malarz polski.
  • Kajetan Proskura Suszczański: Kajetan Proskura Suszczański herbu Krzyżostrzał (ur. ok. 1759, zm. po 1802) poseł na Sejm Czteroletni z województwa kijowskiego w 1788 roku, sędzia sejmowy, rotmistrz królewski, starosta tuczapski.
  • Bolesław Jerzykiewicz: Bolesław Jerzykiewicz (ur. 1839 w Szamotułach, zm. 8 września 1902 w Poznaniu) polski botanik, pedagog i społecznik, uczestnik powstania styczniowego.
  • Stefan Majewski (wojskowy): Stefan Majewski (ur. 10 sierpnia 1867 w Podniestrzanach, zm. 31 stycznia 1944 w Słonawach) generał dywizji Wojska Polskiego.
  • Jan Kanty Edward Stadnicki: Jan Kanty Edward Stadnicki herbu Szreniawa bez Krzyża ze Stadnik; (ur. w Jakubowicach 14 października 1765, zm.17 kwietnia 1842 we Lwowie) polski ochmistrz wielki, austriacki radca Najwyższej Izby Sprawiedliwości w Wiedniu; prezes Forum Nobilium w Tarnowie; zastępca prezesa Wydziału Stanowego; prezes i komisarz królewski Sejmu Stanowego galicyjskiego.
  • Józef Tymowski: Józef Tymowski (ur. 19 kwietnia 1791 roku, zm. 18 marca 1871 roku) radca stanu, szambelan dworu królewskiego Mikołaja I Romanowa w 1830 roku, urzędnik administracji Królestwa Polskiego, zwolennik ugody z Rosją; od 1815 kamerjunkier, od 1819 szambelan rosyjskiego dworu cesarskiego i od 1820 naczelny dyrektor kancelarii w Sekretariacie Stanu Królestwa Polskiego, od 1824 główny sekretarz Zgromadzenia Ogólnego Rady Stanu, sekretarz Rządu Tymczasowego Królestwa Polskiego (1831-1832), od 1833 sekretarz stanu, od 1855 członek Rady Administracyjnej i od 1856 członek rosyjskiej Rady Państwa; członek Rady Stanu Królestwa Kongresowego, w latach 1842-1855 także prezes Banku Polskiego. Prezes Heroldii Królestwa Polskiego od marca 1857 roku, tajny radca, senator.
  • Józef Łepkowski: Józef Aleksander Łepkowski herbu Dąbrowa (ur. 4 lipca 1826 w Krakowie, zm. 27 lutego 1894 tamże) polski archeolog i historyk, encyklopedysta, filozof, działacz społeczny, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, poseł wirylista w 1885 w czasie trwania V kadencji Sejmu Krajowego Galicji.
  • Andrzej Wielowieyski: Andrzej Jan Wielowieyski (ur. 16 grudnia 1927 w Warszawie) polski prawnik i polityk, działacz katolicki, działacz opozycji demokratycznej w PRL. Senator I i V kadencji, poseł na Sejm I, II i III kadencji, w latach 19891991 wicemarszałek Senatu I kadencji, w latach 20082009 poseł do Parlamentu Europejskiego VI kadencji. Kawaler Orderu Orła Białego.
  • Tadeusz Komorowski: Tadeusz Komorowski herbu Korczak, ps. Bór, Znicz, Lawina, Korczak, Gajowy, Prawdzic (ur. 1 czerwca 1895 w Chorobrowie, zm. 24 sierpnia 1966 w okolicach Buckley) pułkownik kawalerii Wojska Polskiego, generał dywizji Polskich Sił Zbrojnych. Premier rządu RP na uchodźstwie (19471949), Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych (19451947), Komendant Główny Armii Krajowej (19431944), członek Rady Trzech (od 1956). Kawaler Orderu Orła Białego i Virtuti Militari.
  • Alfred Milieski: Alfred Milieski (ur. 4 czerwca 1835 w Rychwałdzie, zm. 14 czerwca 1908 w Krakowie) prawnik, polityk konserwatywny, poseł do Sejmu Krajowego Galicji.
  • Magdalena Samozwaniec: Magdalena Samozwaniec, właściwie: Magdalena Anna z domu Kossak, primo voto Starzewska, secundo voto Niewidowska (ur. 26 lipca 1894 w Krakowie, zm. 20 października 1972 w Warszawie) polska pisarka satyryczna. Nazywana pierwszą damą polskiej satyry.
  • Tomasz Morawski: Tomasz Morawski (ur. 24 października 1950 w Niebieszczanach, zm. 12 lipca 2015 w Busku-Zdroju) polski działacz polonijny, Konsul Honorowy RP w Quito w Ekwadorze, publicysta.
  • Andrzej Lubomirski: Andrzej Lubomirski książę herbu Szreniawa bez Krzyża (ur. 22 lipca 1862 w Przeworsku, zm. 29 listopada 1953 w Jacarezinho w Brazylii) polski poseł, kurator literacki, działacz gospodarczy i społeczny, trzeci i ostatni ordynat przeworski.
  • Wiktor Osławski: Wiktor Osławski herbu Korczak (ur. 23 czerwca 1814 w Oblasach, zm. 24 maja 1893 w Paryżu) powstaniec listopadowy, mecenas nauki i sztuki, kolekcjoner dzieł sztuki, filantrop.
  • Jan Karczewski (pisarz): Jan Karol Leon Karczewski herbu Samson (ur. 25 sierpnia 1900 w Warszawie, zm. 30 marca 1947 w Edynburgu) polski pisarz, satyryk i publicysta, jedna z bardziej zagadkowych postaci polskiej literatury dwudziestolecia międzywojennego. Przez wiele lat podejrzewano, że Jan Karczewski to jedynie pseudonim innego pisarza.
  • Aleksander Antoni Le Brun: Aleksander Antoni Le Brun (ur. 12 maja 1803 w Warszawie, zm. 3 czerwca 1868 tamże) polski lekarz, chirurg.
  • Adolf Maciesza: Adolf Maciesza, ps. Gintowt (ur. 17 czerwca 1878 w Tomsku, zm. 30 czerwca 1929 w Warszawie) polski lekarz patolog, doktor nauk medycznych, antropolog, podpułkownik piechoty Wojska Polskiego.
  • Kazimierz Lubomirski (kompozytor): Kazimierz Anastazy Karol Lubomirski herbu Szreniawa bez Krzyża (ur. 17 lutego 1813 w Czerniejowcach na Pobereżu, zm. 29 czerwca 1871 we Lwowie) kompozytor, autor wielu popularnych pieśni.
  • Wincenty Teofil Popiel: Wincenty Teofil Popiel-Chościak (ur. 21 lipca 1825 w Czaplach Wielkich, zm. 7 grudnia 1912 w Warszawie) polski duchowny rzymskokatolicki, biskup diecezjalny płocki w latach 18631875, biskup diecezjalny kujawsko-kaliski w latach 18761883, arcybiskup metropolita warszawski w latach 18831912.
  • Antoni Józef Dąmbski: Antoni Józef Dąmbski hrabia na Lubrańcu herbu Godziemba (ur. w 1706 zm. 4 lipca 1771 w Lubrańcu) wojewoda brzeskokujawski w latach 1734-1770, starosta inowrocławski w latach 1725-1740, starosta dybowski i niechorowski.
  • Kasper Lubomirski: Kasper Lubomirski herbu Drużyna, książę (ur. 9 maja 1724 w Połonnem, zm. 6 czerwca 1780 w Zwiahlu) generał lejtnant wojsk rosyjskich oraz poseł, syn Teodora (marszałka sejmu), kawaler Orderu Świętego Stanisława. Posiadał majątki w Łańcucie, Ujazdowie i Połonnem. Pełnił urząd starosty chmielnickiego.
  • Tomasz Grabowski (zm. 1771): Tomasz Grabowski herbu Oksza (zm. w sierpniu 1771) generał lejtnant wojsk Wielkiego Księstwa Litewskiego, konsyliarz konfederacji słuckiej w 1767 roku, syn starosty wisztynieckiego Stefana Grabowskiego i Teodory ze Stryjeńskich.
  • Maciej Garnysz: Maciej Grzegorz Garnysz (Garnisz) herbu Poraj (ur. 13 marca 1740 roku zm. 6 października 1790 roku w Warszawie) biskup chełmski od 1781, sufragan kujawsko-pomorski, podkanclerzy koronny od 1786, kustosz kruszwicki, kanonik i dziekan włocławski, kanonik płocki, proboszcz w Inowrocławiu, członek Komisji Edukacji Narodowej w latach 1783-1790.
  • Janusz Messing: Janusz Henryk Leon Messing vel Mieczysław Szelągowski vel Jan Osmólski vel Edward Michalski, pseud.: Bekas, Zasiew, Basiński (ur. 18 maja 1917 w Moskwie, zm. 4 stycznia 2010 prawdopodobnie w Maidenhead w Anglii) polski inżynier rolnik, żołnierz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, oficer wywiadu Armii Krajowej, porucznik piechoty, cichociemny.
  • Didžiojo Seimo palikuonių asociacija

    Didžiojo Seimo palikuonių asociacija (SPSW) vienija Didžiojo Seimo deputatų ir senatorių palikuonis bei jų brolius ir seseris. Pagrindinis uždavinys – skatinti patriotizmą ir atsakomybę už Lenkijos Respublikos reikalus. Visi suinteresuoti asmenys Štai SPSW narių sąrašas, padalytas iš to, kurio parlamentaro jis yra palikuonis.


    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 05.03.2024.
    © 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie