Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogie der Nachkommen des Großen Sejm
Zaloguj się Kontakt
Vor- und Nachname: 
„zgromadzeni nie innym tchnący duchem, iako tylko gorącego żądania naydokładnieyszego ubezpieczenia i ulepszenia Oyczyzny naszey”

Marek Jerzy Minakowski,
Genealogie der Nachkommen des Großen Sejm

Genealogie-Website unter der Schirmherrschaft von
Vereinigung der Nachkommen des Großen Sejm

Am 7. Oktober 1788 und 16. Dezember 1790 starben unsere Vorfahren – Abgeordnete und Senatoren des Großen Sejm – unterzeichnete im Sejm das Gesetz der Allgemeinen Konföderation. Sie gelobten, alles mit der Mehrheit (per pluralitatem) zu entscheiden. Diese Mehrheit verabschiedete am 3. Mai 1791 das Regierungsgesetz. Wie in jedem demokratischen Parlament stimmten einige dagegen, andere beteiligten sich nicht an der Abstimmung. Es gab jedoch keinen Raum für ein Veto, da jeder von ihnen zuvor der Konföderation seinen Schwur geleistet hatte.

Auf diesen Seiten erstellen wir einen vollständigen Stammbaum der Nachkommen aller Konföderierten (sowie ihrer Geschwister). Die Buchversion der Genealogie ist der Almanach Elita Rzeczypospoliej

Genealogische Datenbank der Nachkommen des Großen Sejm

Vor- und Nachname:

Nachnamen alphabetisch: A B C Ć Č D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś Š T U V W X Y Z Ż Ž

Die Datenbank wird täglich aktualisiert. Derzeit zählt die Datenbank 136.246 Personen, inkl: 494 Konföderierte: Abgeordnete und Senatoren des Großen Sejm, darüber hinaus 42.712 ihre direkten Nachkommen, darüber hinaus 29.072 ihre Geschwister und ihre direkten Nachkommen, darüber hinaus 31.695 Ehepartner von Personen aller oben genannten Kategorien, darüber hinaus 32.273 Eltern von Personen in allen oben genannten Kategorien.

Protokoll der Sitzungen und Akte des Großen Sejms (1788-1792)
übersetzt in die Sprache und Realitäten der im 21. Jahrhundert geborenen Menschen

   Donnerstag, 5 März 1789 (235 J.)      Freitag, 5 März 1790 (234 J.)      Samstag, 5 März 1791 (233 J.)   

Konföderierte (Senatoren, Minister und Abgeordnete) – unsere Vorfahren

(in grün diejenigen, deren Nachkommen – oder Nachkommen von Geschwistern – Mitglieder des Vereins sind;
in Blau diejenigen, die keine Nachkommen in SPSW haben, aber gelang es, E-Mail-Kontakt zu ihren Nachkommen herzustellen;
in Rot diejenigen, deren Genealogie unbekannt ist oder deren Nachkommen wir nicht erreichen konnten;
„wprost”: Anzahl der direkten Nachkommen; „po rodz.”: die Anzahl der Nachkommen von Geschwistern, die nicht in direkter Linie von dieser Person abstammen).

Vertreter des Gebietes des heutigen Polen

  1. Tomasz Alexandrowicz - senator (kasztelan podlaski) (wprost 308, po rodz. 4)
  2. Jozef z Posławic Ankwicz - senator (kasztelan sandecki) (wprost 29, po rodz. 623)
  3. Kazimierz Biernacki - poseł 1790 (woj. kaliskie; stolnik piotrkowski) (wprost 342, po rodz. 1030)
  4. Paweł Poray Biernacki - senator (kasztelan sieradzki) (wprost 147, po rodz. 1225)
  5. Antoni Biesiekierski - senator (kasztelan kowalski) - akces 15 XI 1788 (wprost 219, po rodz. 0)
  6. Tadeusz Błociszewski - poseł 1790 (woj. łęczyckie; generał-major wojsk koronnych) (wprost 550, po rodz. 427)
  7. Konstanty hr. Bniński - senator (kasztelan chełmiński) - akces 16 X 1788 (wprost 1559, po rodz. 1644)
  8. [Łukasz] Bniński - poseł 1788 (woj. poznańskie) - tylko wg Diariusza, brak w VL (wprost 158, po rodz. 1846)
  9. Kazimierz Bogatko - senator (kasztelan kruświcki) (wprost 309, po rodz. 483)
  10. Kazimierz Bolesz - poseł 1790 (woj. poznańskie) (wprost 0, po rodz. 1463)
  11. Józef Bońkowski - poseł 1788 (woj. płockie; cześnik zawskrzyński) (wprost 0, po rodz. 111)
  12. Franciszek Ksawery Branicki - senator (hetman wlk. koronny) - akces 23 XII 1788 (wprost 1264, po rodz. 2)
  13. Stanisław z Goraja Breza - poseł 1790 (woj. gnieźnieńskie) (wprost 125, po rodz. 271)
  14. Adam Bronikowski - poseł 1790 (woj. gnieźnieńskie; szambelan JKM) (wprost 70, po rodz. 123)
  15. Aleksander Brzostowski - poseł 1790 (woj. sieradzkie, ziemia wieluńska; starosta sokołowski) (wprost 218, po rodz. 88)
  16. Tomasz Budziszewski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia łomżyńska; wojski wyższy łomżyński) (wprost 129, po rodz. 92)
  17. Kajetan Bystrzonowski - senator (kasztelan małogoski) - akces 17 X 1788 (wprost 63, po rodz. 380)
  18. Arnold z Drozdowa Byszewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia warszawska; podkomorzy koronny) (wprost 782, po rodz. 0)
  19. Tomasz Byszewski - poseł 1790 (woj. łęczyckie; regent ziemski łęczycki) (wprost 76, po rodz. 49)
  20. Ksawery Chłapowski - poseł 1790 (woj. poznańskie, ziemia wschowska; podczaszy wschowski) (wprost 490, po rodz. 10)
  21. Fabian Cholewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia rożańska; sędzia ziemski sochaczewski) (wprost 6, po rodz. 1)
  22. Andrzej Zaręba Cielecki - poseł 1788 (woj. sieradzkie; chorąży szadkowski) (wprost 737, po rodz. 411)
  23. Florian Cieszkowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia liwska) (wprost 484, po rodz. 300)
  24. [Franciszek] Czapski - senator (wojewoda chełmiński) - akces 27 X 1788 (wprost 1303, po rodz. 311)
  25. Adam na Klewaniu i Żukowie ks. Czartoryski - poseł 1788 (woj. lubelskie; generał podolski) (wprost 3660, po rodz. 828)
  26. Stanisław Dambski - poseł 1790 (woj. brzeskie kuj.) (wprost 0, po rodz. 440)
  27. Stanisław Dąbski - poseł 1788 (woj. brzeskie kuj.; podkomorzy brzeski kuj.) (wprost 367, po rodz. 324)
  28. Stanisław Dąmbski - senator (wojewoda brzeski kujawski) - akces 17 III 1790 (wprost 206, po rodz. 4)
  29. Ignacy Dembiński - poseł 1790 (woj. krakowskie; chorąży krakowski) (wprost 611, po rodz. 191)
  30. Stefan Dembowski - senator (kasztelan czechowski) (wprost 821, po rodz. 14)
  31. Sebastian Dłuski - poseł 1788 (woj. lubelskie; starosta łukowski) (wprost 0, po rodz. 15)
  32. Tomasz Dłuski - poseł 1790 (woj. lubelskie; podkomorzy generalny lubelski) (wprost 16, po rodz. 0)
  33. Florian Junosza Drewnowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia łomżyńska; podczaszy łomżyński) (wprost 35, po rodz. 1)
  34. Ignacy Działyński - poseł 1790 (woj. inowrocławskie, ziemia dobrzyńska) (wprost 19, po rodz. 1809)
  35. Ksawery Działyński - poseł 1788 (woj. poznańskie, ziemia wschowska) (wprost 1392, po rodz. 436)
  36. Stanisław Gadomski - senator (wojewoda łęczycki) (wprost 0, po rodz. 38)
  37. Jan Nepomucen Gajewski - poseł 1788 (woj. łęczyckie; podsędek łęczycki) (wprost 3, po rodz. 0)
  38. Mikołaj Glinka - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia rożańska; chorąży różański) (wprost 102, po rodz. 242)
  39. Antoni Gliszczyński - poseł 1790 (woj. poznańskie) (wprost 421, po rodz. 216)
  40. Jozef Gliszczyński - senator (kasztelan biechowski) (wprost 638, po rodz. 382)
  41. Karol Głębocki - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 89, po rodz. 11)
  42. Antoni Gozdawa Godlewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia nurska; sędzia ziemski nurski) (wprost 16, po rodz. 10)
  43. Ignacy Gomoliński - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia wiska) (wprost 0, po rodz. 86)
  44. Augustyn Nałęcz Gorzeński - poseł 1788 (woj. poznańskie; chorąży poznański) (wprost 0, po rodz. 866)
  45. Makary Gorzeński - senator (kasztelan kamieński) (wprost 12, po rodz. 55)
  46. Nicefor Gorzeński - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 1, po rodz. 66)
  47. Walenty Gozimierski - senator (kasztelan elblągski) (wprost 0, po rodz. 535)
  48. Kazimierz Górski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia różańska) (wprost 145, po rodz. 42)
  49. Michał Grodzicki - senator (kasztelan oświecimski) (wprost 11, po rodz. 789)
  50. Grzegorz Grotowski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia rawska) (wprost 25, po rodz. 811)
  51. Józef Grzybowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia liwska; podstoli liwski) (wprost 197, po rodz. 174)
  52. Kajetan Hryniewicki - senator (wojewoda lubelski) (wprost 310, po rodz. 0)
  53. Józef Jabłkowski - poseł 1790 (woj. sieradzkie) (wprost 0, po rodz. 0)
  54. Antoni ks. Jabłonowski - senator (kasztelan krakowski) (wprost 1923, po rodz. 1618)
  55. Stanisław Jabłonowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia nurska) (wprost 8, po rodz. 619)
  56. Konstanty Janikowski - poseł 1790 (woj. łęczyckie; pułkownik) (wprost 0, po rodz. 0)
  57. Mikołaj z Wielkiego Jasie. Jasieński - poseł 1790 (woj. sandomierskie) (wprost 1548, po rodz. 0)
  58. Franciszek Jerzmanowski - poseł 1788 (woj. łęczyckie; chorąży inowrocławski) (wprost 44, po rodz. 0)
  59. Jacenty Jezierski - senator (kasztelan łukowski) - akces 18 X 1788 (wprost 1294, po rodz. 5)
  60. Karol Jezierski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia czerska) (wprost 1027, po rodz. 266)
  61. Ignacy Jeżewski - poseł 1790 (woj. płockie) (wprost 4, po rodz. 708)
  62. Jan z Zakliczyna Jordan - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 182, po rodz. 418)
  63. Antoni Karski - poseł 1788 (woj. sandomierskie; łowczy sandomierski) (wprost 0, po rodz. 1478)
  64. Kazimierz Karski - poseł 1790 (woj. sandomierskie; podczaszy sandomierski) (wprost 1476, po rodz. 2)
  65. Michał Karski - sejm (ks. mazowieckie, ziemia różańska) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 109, po rodz. 195)
  66. Ludwik Fundament Karśnicki - senator (kasztelan wieluński) (wprost 2, po rodz. 1077)
  67. Jan Dunin Karwicki - sejm 1790 (woj. sandomierskie; vice-brygadier wojska koronnego) - akces dopiero 31 I 1791 (wprost 18, po rodz. 458)
  68. Pius Rogala Kiciński - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia liwska; szef gabinetu JKM) (wprost 22, po rodz. 332)
  69. Onufry Kicki - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia zakroczymska; koniuszy wielki koronny) (wprost 857, po rodz. 1055)
  70. Józef z Kiełczewa Pomian Kiełczewski - poseł 1790 (woj. kaliskie; chorąży kaliski) (wprost 216, po rodz. 1)
  71. Franciszek Odrowąż Kietliński - poseł 1790 (woj. sandomierskie; łowczy radomski) (wprost 65, po rodz. 4)
  72. Michał Korwin Kochanowski - poseł 1788 (woj. sandomierskie) (wprost 174, po rodz. 100)
  73. Hugo Kołłątaj - senator (podkanclerzy koronny) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 0, po rodz. 21)
  74. Antoni Kossowski - senator (kasztelan inowłodzki) (wprost 1, po rodz. 1)
  75. Roch z Głogowy Kossowski - senator (podskarbi nadworny koronny) (wprost 423, po rodz. 59)
  76. Bartłomiej Krajewski - poseł 1790 (woj. płockie; podczaszy płocki) (wprost 0, po rodz. 449)
  77. Jan Krasnodębski - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia drohicka; łowczy podlaski) (wprost 0, po rodz. 83)
  78. Feliks Kretkowski - poseł 1790 (woj. łęczyckie) (wprost 1, po rodz. 160)
  79. Onufry Kotwicz Krzycki - poseł 1790 (woj. gnieźnieńskie) (wprost 0, po rodz. 949)
  80. Józef Krzyżanowski - poseł 1790 (woj. kaliskie; łowczy poznański) (wprost 3, po rodz. 2)
  81. Michał Krzyżanowski - senator (kasztelan santocki) (wprost 87, po rodz. 1313)
  82. Piotr Krzyżanowski - poseł 1788 (woj. gnieźnieńskie; wojski gnieźnieński) (wprost 0, po rodz. 1400)
  83. Ignacy Szymon Kuczyński - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia mielnicka; stolnik mielnicki) (wprost 6, po rodz. 164)
  84. Wiktoryn Kuczyński - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia drohicka; chorąży drohicki) (wprost 0, po rodz. 170)
  85. Adam z Kwilcza Kwilecki - senator (kasztelan przemęcki) (wprost 545, po rodz. 2105)
  86. Antoni Kwilecki - poseł 1790 (woj. poznańskie, ziemia wschowska; starosta wschowski) (wprost 294, po rodz. 418)
  87. Franciszek Antoni na Kwilczu Kwilecki - poseł 1788 (woj. poznańskie; starosta sądowy) (wprost 713, po rodz. 1937)
  88. Jan Kwilecki - senator (kasztelan międzyrzecki) - akces 15 X 1788 (wprost 637, po rodz. 2013)
  89. Adam Lasocki - senator (kasztelan sochaczewski) - akces 30 III 1789 (wprost 224, po rodz. 10)
  90. Antoni Lasocki - senator (kasztelan gostyński) (wprost 100, po rodz. 194)
  91. Roch Lasocki - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia sochaczewska; podkomorzy sochaczewski) (wprost 4, po rodz. 230)
  92. Marcin Ledóchowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia wiska; starosta bronowski) (wprost 29, po rodz. 13)
  93. Kazimierz Lemnicki - poseł 1790 (woj. lubelskie; starosta janowski) (wprost 233, po rodz. 0)
  94. Dezyderiusz Leszczyński - poseł 1788 (woj. inowrocławskie) (wprost 1, po rodz. 1094)
  95. Józef Leszczyński - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia rawska; cześnik rawski) (wprost 46, po rodz. 1049)
  96. Aleksander Linowski - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 226, po rodz. 18)
  97. Jan z Lipego Lipski - poseł 1788 (woj. poznańskie, ziemia wschowska; generał-major) (wprost 364, po rodz. 1407)
  98. Tadeusz z Lipego Lipski - senator (kasztelan łęczycki) (wprost 328, po rodz. 237)
  99. Dionizy Łączyński - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia gostyńska) (wprost 154, po rodz. 747)
  100. Kazimierz Łempicki - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia zakroczymska; stolnik zakroczymski) (wprost 87, po rodz. 2242)
  101. Antoni Feliks z Grodkowa Łoś - senator (wojewoda pomorski) (wprost 0, po rodz. 3)
  102. Feliks Władysław Pomian Łubieński - poseł 1788 (woj. sieradzkie; starosta nakielski) (wprost 2335, po rodz. 481)
  103. Jan Paweł Korczak Łuszczewski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia sochaczewska) (wprost 255, po rodz. 2)
  104. Antoni Madaliński - poseł 1788 (woj. gnieźnieńskie; pułkownik K. B. M.) (wprost 79, po rodz. 261)
  105. Ludwik Madaliński - poseł 1790 (woj. inowrocławskie) (wprost 13, po rodz. 296)
  106. Adam Skarbek Malczewski - senator (kasztelan rogoziński) (wprost 0, po rodz. 961)
  107. Antoni Nałęcz Małachowski - senator (wojewoda mazowiecki) (wprost 975, po rodz. 3142)
  108. Jacek Małachowski - senator (kanclerz wielki koronny) (wprost 44, po rodz. 4073)
  109. Jan Nepomucen Małachowski - poseł 1788 (woj. sandomierskie; starosta opoczyński) (wprost 6, po rodz. 1457)
  110. Jozef Małachowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 0, po rodz. 0)
  111. Piotr Małachowski - senator (wojewoda krakowski) - akces 20 XI 1788 (wprost 0, po rodz. 2)
  112. Stanisław Nałęcz Małachowski - senator (referendarz wielki koronny) (wprost 1, po rodz. 4116)
  113. Florian Gozdawa z Małejwsi Małowiejski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia wyszogrodzka; sędzia ziemski wyszogrodzki) (wprost 54, po rodz. 21)
  114. Bartłomiej Mazowiecki - poseł 1788 (woj. płockie; sędzia ziemski zawskrzyński) (wprost 4, po rodz. 1)
  115. F[ranciszek] Mączyński - poseł 1788 (woj. łęczyckie; cześnik łęczycki) (wprost 196, po rodz. 183)
  116. Wojciech Mączyński - poseł 1788 (woj. sieradzkie, ziemia wieluńska; szambelan JKM) (wprost 115, po rodz. 1)
  117. Adam Męciński - senator (kasztelan spicimirski) (wprost 228, po rodz. 1442)
  118. Józef Mężeński - poseł 1790 (woj. sandomierskie) (wprost 0, po rodz. 9)
  119. Franciszek Salezy Miaskowski - senator (kasztelan gnieźnieński) (wprost 242, po rodz. 385)
  120. Józef Miaskowski - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 0, po rodz. 7)
  121. Antoni Michałowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 0, po rodz. 1872)
  122. Franciszek Mielżyński - poseł 1790 (woj. poznańskie; starosta wałecki) (wprost 0, po rodz. 1113)
  123. Maksymilian Mielżyński - poseł 1790 (woj. poznańskie) (wprost 1244, po rodz. 11)
  124. [Józef] hr. Mier - senator (wojewoda pomorski) - akces 15 XII 1790 (wprost 123, po rodz. 294)
  125. Franciszek Ksawery Mikorski - poseł 1788 (woj. kaliskie; pisarz ziemski kaliski) (wprost 708, po rodz. 1662)
  126. Józef Mikorski - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia gostyńska; podkomorzy gostyński) (wprost 1650, po rodz. 720)
  127. Antoni na Mikułowicach Drzewica Mikułowski - poseł 1788 (woj. sandomierskie; pisarz ziemski radomski) (wprost 9, po rodz. 61)
  128. Stanisław Miroszewski - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 271, po rodz. 5)
  129. Kajetan Mlicki - senator (kasztelan sierpski) (wprost 528, po rodz. 29)
  130. Dionizy Mniewski - senator (kasztelan brzeski kujawski) - akces 6 XII 1790 (wprost 0, po rodz. 382)
  131. Michał Mniszech - senator (marszałek wielki koronny) (wprost 300, po rodz. 127)
  132. Stanisław Mokronoski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia wyszogrodzka) (wprost 238, po rodz. 395)
  133. Aleksander Starża z Morska Morski - poseł 1790 (woj. lubelskie; podkomorzy przemyski) (wprost 8, po rodz. 1133)
  134. [Tadeusz Antoni] Mostowski - senator (kasztelan raciązki) - akces 6 XII 1790 (wprost 620, po rodz. 230)
  135. Adam Nałęcz Moszczeński - poseł 1788 (woj. poznańskie; chorąży winnicki) (wprost 92, po rodz. 526)
  136. Józef Nałęcz Moszczeński - senator (kasztelan lędzki) (wprost 135, po rodz. 483)
  137. Cyprian Nakwaski - poseł 1788 (woj. łęczyckie; szambelan JKM) (wprost 5, po rodz. 70)
  138. Antoni Nałęcz - poseł 1788 (woj. inowrocławskie, ziemia dobrzyńska; podstoli rypiński) (wprost 170, po rodz. 11)
  139. Józef Niemirycz - poseł 1790 (woj. sandomierskie; podstoli stężycki) (wprost 314, po rodz. 209)
  140. Jan Dołęga Nosarzewski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia ciechanowska; sędzic ciechanowski) (wprost 535, po rodz. 11)
  141. Jan Nosarzewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia ciechanowska; sędzia ziemski ciechanowski) (wprost 233, po rodz. 1)
  142. Tomasz Nowowieski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia wyszogrodzka; łowczy wyszogrodzki) (wprost 20, po rodz. 0)
  143. Jozef Oborski - senator (kasztelan ciechanowski) (wprost 692, po rodz. 262)
  144. Onufry Oborski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia liwska) (wprost 41, po rodz. 913)
  145. Antoni Okęcki - senator (biskup poznański) (wprost 0, po rodz. 7)
  146. Chryzanty hr. z Mińska Opacki - senator (kasztelan wiski) (wprost 1, po rodz. 0)
  147. Jan Ossoliński - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia drohicka; starosta drohicki) (wprost 5, po rodz. 799)
  148. Józef Ossoliński - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia bielska; starosta sandomierski) (wprost 97, po rodz. 707)
  149. Stanisław Ossoliński - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia mielnicka) (wprost 722, po rodz. 0)
  150. Neriusz Ostaszewski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia ciechanowska; szambelan JKM) (wprost 114, po rodz. 296)
  151. Tomasz Ostrowski - senator (kasztelan czerski) (wprost 1726, po rodz. 2)
  152. Jan Ośmiałowski - poseł 1790 (woj. inowrocławskie, ziemia dobrzyńska; starosta grodzki bobrownicki) (wprost 78, po rodz. 116)
  153. August Otffinowski - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 4, po rodz. 12)
  154. Jerzy Ożarowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 0, po rodz. 100)
  155. Piotr Ożarowski - senator (kasztelan wojnicki) (wprost 101, po rodz. 4443)
  156. Michał Pikarski - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia rawska; stolnik rawski) (wprost 1, po rodz. 193)
  157. Michał Hieronim Podoski - senator (kasztelan dobrzyński) - akces 21 II 1789 (wprost 22, po rodz. 186)
  158. Michał ks. Poniatowski - senator (arcybiskup gnieźnieński) (wprost 3, po rodz. 1581)
  159. Stanisław August - król (wprost 633, po rodz. 951)
  160. Adam Łodzia ks. Poniński - senator (podskarbi wielki koronny) (wprost 362, po rodz. 854)
  161. Marceli Poniński - poseł 1790 (woj. gnieźnieńskie; wojski starszy gnieźnieński) (wprost 785, po rodz. 2)
  162. Paweł Popiel - senator (kasztelan sandomierski) - akces 27 X 1788 (wprost 742, po rodz. 3)
  163. Franciszek Piotr Potocki - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia bielska) (wprost 301, po rodz. 3786)
  164. Jan Potocki - poseł 1788 (woj. poznańskie) (wprost 1, po rodz. 1119)
  165. Stanisław Potocki - poseł 1788 (woj. lubelskie; deputat do konstytucji) (wprost 522, po rodz. 598)
  166. Franciszek Prażmowski - senator (kasztelan zakroczymski) (wprost 91, po rodz. 0)
  167. Jan Pruski - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 107, po rodz. 63)
  168. Tomasz Pruszak - senator (kasztelan gdański) (wprost 0, po rodz. 746)
  169. Adam Przeradowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia łomżyńska; podczaszy różański) (wprost 0, po rodz. 0)
  170. Jan z Dukli Mieszkowicz Przyłuski - senator (kasztelan brzeziński) - akces 18 X 1788 (wprost 1, po rodz. 6)
  171. Fryderyk Jakub Psarski - poseł 1790 (woj. sieradzkie, ziemia wieluńska; podkomorzy wieluński) (wprost 74, po rodz. 1589)
  172. Andrzej Puchała - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia czerska; podstarosta czerski) (wprost 20, po rodz. 92)
  173. Ksawery Puszet - poseł 1790 (woj. krakowskie; sędzia ziemski krakowski) (wprost 662, po rodz. 51)
  174. Filip Raczyński - poseł 1790 (woj. poznańskie; generał-major) (wprost 42, po rodz. 435)
  175. Kazimierz Raczyński - senator (marszałek nadworny koronny) (wprost 57, po rodz. 4)
  176. Piotr Radoliński - poseł 1788 (woj. kaliskie; szambelan JKM) (wprost 123, po rodz. 205)
  177. Józef Radzicki - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia zakroczymska; podkomorzy zakroczymski) (wprost 433, po rodz. 160)
  178. Józef Radzimiński - poseł 1788 (woj. gnieźnieńskie; sędzia ziemski gnieźnieński) (wprost 1624, po rodz. 23)
  179. Jakub Rakowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia wiska) (wprost 58, po rodz. 98)
  180. Roman Rogowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia warszawska; cześnik warszawski) (wprost 69, po rodz. 2)
  181. Alexander Remiszowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 224, po rodz. 42)
  182. Andrzej z Rostworowa Rostworowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia czerska; sędzia ziemski czerski) (wprost 612, po rodz. 909)
  183. Feliks Junosza Rościszewski - poseł 1788 (woj. lubelskie) (wprost 19, po rodz. 0)
  184. Jan Junosza Rościszewski - poseł 1788 (woj. płockie; podczaszy raciązki) (wprost 47, po rodz. 74)
  185. Antoni z Skotow i z Roznowa Nowina Rożnowski - poseł 1788 (woj. gnieźnieńskie; pisarz ziemski gnieźnieński) (wprost 363, po rodz. 8)
  186. Mikołaj Russocki - poseł 1790 (woj. krakowskie; cześnik krakowski) (wprost 74, po rodz. 1)
  187. Joz. Rybiński - senator (biskup kujawski i pomorski) - akces 28 XI 1788 (wprost 0, po rodz. 31)
  188. Walenty Rzętkowski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia gostyńska; podczaszy gostyński) (wprost 13, po rodz. 6)
  189. Eustachy ks. Sanguszko - poseł 1788 (woj. lubelskie) (wprost 614, po rodz. 228)
  190. Bogusław z Łagowca Sczaniecki - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 409, po rodz. 3217)
  191. Antoni Siemiątkowski - poseł 1790 (woj. sieradzkie; pisarz ziemski sieradzki) (wprost 195, po rodz. 0)
  192. Hiacynt Siemieński - poseł 1790 (woj. sieradzkie) (wprost 269, po rodz. 204)
  193. Kajetan Sierakowski - senator (kasztelan słoński) - akces 16 X 1788 (wprost 197, po rodz. 110)
  194. Maksymilian Brono Sierakowski - senator (kasztelan płocki) - akces 16 X 1788 (wprost 558, po rodz. 1)
  195. Antoni Sieroszewski - senator (kasztelan krzywiński) (wprost 244, po rodz. 99)
  196. Paweł Drogosław Skorzewski - poseł 1788 (woj. kaliskie; podstoli poznański) (wprost 335, po rodz. 1360)
  197. Kazimierz Albin Saryusz na Skorkowicach Skorkowski - poseł 1788 (woj. sandomierskie) (wprost 0, po rodz. 548)
  198. Marcin Slaski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 1, po rodz. 1066)
  199. Maciey z Piętek Sobolewski - senator (kasztelan warszawski) (wprost 95, po rodz. 480)
  200. Walenty Faustyn z Piętek Sobolewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia warszawska; starosta warszawski) (wprost 75, po rodz. 19)
  201. Walenty Sobolewski - senator (kasztelan czerski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 13, po rodz. 562)
  202. Celestyn Sokolnicki - sejm 1790 (woj. poznańskie; podczaszy poznański) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 80, po rodz. 1115)
  203. Piotr Sokolnicki - poseł 1788 (woj. kaliskie; szambelan JKM) (wprost 220, po rodz. 730)
  204. Serafin Rafał Sokołowski - poseł 1788 (woj. inowrocławskie; starosta nieszawski) (wprost 2, po rodz. 449)
  205. Jozef Sołtyk - senator (kasztelan zawichostski) (wprost 307, po rodz. 1588)
  206. Stanisław Sołtyk - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 1332, po rodz. 563)
  207. Tomasz Sołtyk - senator (kasztelan wiślicki) - akcesu brak, ale w VL IX s. 249 wybrany sędzią sejmowym 1791 r. (wprost 573, po rodz. 679)
  208. Ksawery na Stoienszynie Stoiński - poseł 1790 (woj. lubelskie; szambelan JKM) (wprost 0, po rodz. 72)
  209. Michał z Białaczowa Odrowąż Strasz - poseł 1788 (woj. sandomierskie; podsędek ziemski radomski) (wprost 250, po rodz. 1)
  210. Jan Suchorzewski - poseł 1788 (woj. kaliskie; wojski wschowski) (wprost 137, po rodz. 1745)
  211. Józef Suffczyński - poseł 1790 (woj. lubelskie; starosta dybutt.) (wprost 149, po rodz. 12)
  212. Piotr Sumiński - senator (kasztelan brzeski kuj.) (wprost 207, po rodz. 338)
  213. Antoni Szamocki - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia warszawska) (wprost 2, po rodz. 0)
  214. Ignacy Szembek - poseł 1788 (woj. sieradzkie, ziemia wieluńska; ł[owczy?] o[strzeszowski?]) (wprost 241, po rodz. 333)
  215. Krzysztof Hilary Szembek - senator (biskup płocki) (wprost 0, po rodz. 1208)
  216. Adam Szydłowski - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia mielnicka; starosta mielnicki) (wprost 4, po rodz. 1600)
  217. Symeon Kazimierz Szydłowski - senator (kasztelan żarnowski) (wprost 468, po rodz. 3)
  218. Teodor Szydłowski - senator (wojewoda płocki) - akces 29 X 1788 (wprost 1605, po rodz. 78)
  219. Dominik Szymanowski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia rawska; szambelan JKM) (wprost 265, po rodz. 601)
  220. Franciszek Szymanowski - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia sochaczewska; regent koronny) (wprost 44, po rodz. 822)
  221. Jan Szymanowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia czerska) (wprost 0, po rodz. 347)
  222. Jan Szymanowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia wyszogrodzka) (wprost 46, po rodz. 820)
  223. Feliks Trojanowski - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia bielska; sędzia bielski podl.) (wprost 19, po rodz. 0)
  224. Tadeusz Trzciński - poseł 1790 (woj. brzeskie kuj.; starosta kruświcki) (wprost 341, po rodz. 1569)
  225. Józef Trzebuchowski - poseł 1790 (woj. inowrocławskie; cześnik kowalski) (wprost 10, po rodz. 148)
  226. Ignacy Tymowski - poseł 1788 (woj. sieradzkie; stolnik sieradzki) (wprost 162, po rodz. 24)
  227. Karol Urbański - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia drohicka; cześnik drohicki) (wprost 2, po rodz. 7)
  228. Bogumił Walewski - poseł 1790 (woj. sieradzkie) (wprost 435, po rodz. 328)
  229. Kasper Walewski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 277, po rodz. 2913)
  230. Michał Walewski - senator (wojewoda sieradzki) (wprost 905, po rodz. 2302)
  231. Stefan Juliusz Kolumna Walewski - poseł 1788 (woj. sieradzkie; podsędek sieradzki) (wprost 188, po rodz. 284)
  232. Bazyli z Walisk Ładzic Walicki - senator (wojewoda rawski) (wprost 1175, po rodz. 229)
  233. Jan Wądołkowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia łomżyńska; vice-starosta grodzki ostrołęcki) (wprost 0, po rodz. 0)
  234. Antoni Wessel - poseł 1790 (woj. płockie; szambelan JKM) (wprost 0, po rodz. 10)
  235. Jan Węgierski - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia bielska; szambelan JKM) (wprost 2, po rodz. 0)
  236. Kazimierz z Wielkiej Rudy Wężyk - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia mielnicka; podstoli wiślicki) (wprost 547, po rodz. 0)
  237. Jozef z Wielogłów Wielogłowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 449, po rodz. 65)
  238. Józef Wiercieński - poseł 1790 (woj. sandomierskie) (wprost 504, po rodz. 0)
  239. Felicjan Wierzchlejski - poseł 1788 (woj. kaliskie; podsędek kaliski) (wprost 623, po rodz. 66)
  240. Franciszek Wilczewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia wiska; starosta wiski) (wprost 0, po rodz. 165)
  241. Józef Wilkoński - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 15, po rodz. 1132)
  242. Stanisław Skarbek Wojczyński - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia rawska; chorąży bielski) (wprost 0, po rodz. 262)
  243. Józef Wołłowicz - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia ciechanowska; stolnik ciechanowski) (wprost 380, po rodz. 3)
  244. Ignacy Wybranowski - poseł 1788 (woj. lubelskie; stolnik lubelski) (wprost 86, po rodz. 8)
  245. Józef Zabłodzki - poseł 1788 (woj. kaliskie; cześnik poznański) (wprost 336, po rodz. 841)
  246. Ignacy Wyssogota Zakrzewski - poseł 1788 (woj. poznańskie; stolnik poznański) (wprost 93, po rodz. 122)
  247. Ignacy Zakrzewski - poseł 1788 (woj. brzeskie kuj.; starosta radziejowski) (wprost 0, po rodz. 0)
  248. Wacław Wyssogota Zakrzewski - senator (kasztelan nakielski) (wprost 0, po rodz. 118)
  249. Kazimierz Zaleski - poseł 1790 (woj. lubelskie; pisarz grodzki łukowski) (wprost 0, po rodz. 1)
  250. Szczepan Zambrzycki - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia nurska; stolnik liwski) (wprost 0, po rodz. 256)
  251. Barnaba Czarny Zawisza - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia gostyńska; podstoli gombiński) (wprost 223, po rodz. 15)
  252. Jan Nepomucen Zboiński - poseł 1788 (woj. inowrocławskie, ziemia dobrzyńska; starosta mszański) (wprost 39, po rodz. 975)
  253. Ksawery Zboiński - senator (kasztelan raciązki) (wprost 738, po rodz. 276)
  254. Marceli Zembrzuski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia sochaczewska; wojski mszczonowski) (wprost 1, po rodz. 233)
  255. Aleksander Zieliński - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia nurska; podstoli nurski) (wprost 118, po rodz. 122)
  256. Antoni Zieliński - poseł 1788 (woj. płockie; szambelan JKM) (wprost 5, po rodz. 98)
  257. Ignacy Zieliński - senator (kasztelan wyszogrodzki) (wprost 49, po rodz. 442)
  258. Jan Zieliński - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia zakroczymska) (wprost 11, po rodz. 229)
  259. Jan Zieliński - poseł 1790 (woj. płockie; generał wojsk koronnych) (wprost 199, po rodz. 13)
  260. Ludwik Maryan Zieliński - senator (kasztelan rypiński) (wprost 18, po rodz. 394)
  261. Maksymian Zielonacki - poseł 1788 (woj. kaliskie) (wprost 1, po rodz. 681)
  262. Franciszek de Zelonka Żeleński - senator (kasztelan biecki) - akces 17 X 1788 (wprost 31, po rodz. 574)

Vertreter des Gebiets des heutigen Weißrusslands

  1. Michał Bernowicz - poseł 1788 (woj. nowogródzkie, pow. nowogródzki; sędzia ziemski nowogrodzki) (wprost 51, po rodz. 0)
  2. Robert Brzostowski - senator (kasztelan połocki) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 282, po rodz. 1032)
  3. Michał Bułharyn - poseł 1788 (woj. nowogrodzkie, pow. wołkowyski; pisarz ziemski wołkowyski) (wprost 0, po rodz. 0)
  4. Mateusz Topory Butrymowicz - poseł 1788 (woj. brzeskie lit., pow. piński; podstarosta piński) (wprost 171, po rodz. 2)
  5. [Adam] Chmara - senator (wojewoda miński) - wg Diariusza później uczynił akces do Konfederacji - stąd brak w VL (wprost 0, po rodz. 4)
  6. Jozef Chrapowicki - senator (kasztelan mścisławski) (wprost 0, po rodz. 463)
  7. Adam Litawor Chreptowicz - poseł 1790 (woj. nowogródzkie, pow. nowogródzki) (wprost 0, po rodz. 62)
  8. Ignacy Daszkiewicz - senator (kasztelan mścisławski) - akces 10 V 1792 (wprost 30, po rodz. 101)
  9. Tadeusz Downarowicz - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. rzeczycki; chorąży rzeczycki) (wprost 3, po rodz. 0)
  10. Adam Felkerzamb - senator (kasztelan witebski) (wprost 50, po rodz. 24)
  11. Paweł z Konopnice Grabowski - poseł 1788 (woj. nowogrodzkie, pow. wołkowyski; starosta wołkowyski) (wprost 0, po rodz. 135)
  12. Zygmunt z Konopnicy Grabowski - poseł 1790 (woj. nowogrodzkie, pow. wołkowyski; krajczy litewski) (wprost 33, po rodz. 217)
  13. Ludwik Gutakowski - poseł 1788 (woj. witebskie, pow. orszański; starosta kapinowski) (wprost 6, po rodz. 2)
  14. Wincenty Hłasko - poseł 1790 (woj. witebskie, pow. orszański; chorąży witebski) (wprost 8, po rodz. 1)
  15. Jan Jeleński - poseł 1790 (woj. mińskie, pow. mozyrski; starosta grodowy mozyrski) (wprost 486, po rodz. 228)
  16. Konstanty Ludwik Jeleński - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. mozyrski; podkomorzy mozyrski) (wprost 0, po rodz. 714)
  17. Wincenty Hlebicki Józefowicz - poseł 1788 (woj. witebskie, pow. orszański; starosta merecki) (wprost 0, po rodz. 0)
  18. Michał Korzeniewski - poseł 1790 (woj. brzeskie lit., pow. piński; rotmistrz kawalerii narodowej lit.) (wprost 0, po rodz. 144)
  19. Michał Korwin Kossakowski - senator (wojewoda witebski) (wprost 516, po rodz. 331)
  20. Tadeusz Matuszewicz - poseł 1788 (woj. brzeskie lit., pow. brzeski lit.) (wprost 5, po rodz. 293)
  21. Krzysztof Miaskowski - poseł 1790 (woj. witebskie, pow. orszański; szambelan JKM) (wprost 16, po rodz. 140)
  22. Mikołaj Morawski - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. rzeczycki; pisarz wojskowy litewski) (wprost 0, po rodz. 176)
  23. Stanisław Ursyn Niemcewicz - poseł 1790 (woj. brzeskie lit., pow. brzeski lit.; starosta rewiatycki) (wprost 0, po rodz. 61)
  24. Jozef Niesiołowski - senator (wojewoda nowogrodzki) (wprost 22, po rodz. 3)
  25. Antoni Oskierka - sejm 1790 (woj. mińskie, pow. rzeczycki; starosta bohrymowski, sędzia sejmowy) - akces dopiero 17 IX 1791 (wprost 51, po rodz. 177)
  26. Jan Oskierka - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. mozyrski; strażnik polny litewski) (wprost 113, po rodz. 115)
  27. Maciej Kazimierz Oskierka - sejm 1790 (woj. mińskie, pow. mozyrski; marszałek powiatu mozyrskiego) - akces dopiero 17 IX 1791 (wprost 443, po rodz. 1011)
  28. Piotr Pawlikowski - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. miński; skarbnik miński) (wprost 0, po rodz. 165)
  29. Kazimierz Jan Glawbicz Przecławski - poseł 1788 (woj. nowogrodzkie, pow. słonimski; pisarz grodzki słonimski) (wprost 0, po rodz. 0)
  30. Wojciech Pusłowski - poseł 1790 (woj. nowogrodzkie, pow. słonimski) (wprost 1294, po rodz. 190)
  31. Jacek Antoni Puttkamer - poseł 1790 (woj. mińskie, pow. miński; ciwun gondyński) (wprost 0, po rodz. 5)
  32. Stanisław Reytan - poseł 1790 (woj. nowogródzkie, pow. nowogródzki) (wprost 0, po rodz. 213)
  33. Adam Rzewuski - senator (kasztelan witebski) - akces 7 II 1791 (wprost 527, po rodz. 1966)
  34. Kazimierz ks. Sapieha - senator (generał artylerii litewskiej) (wprost 0, po rodz. 0)
  35. Antoni Siellicki - poseł 1788 (woj. połockie; kasztelanic połocki) (wprost 0, po rodz. 1)
  36. Józef Siellicki - senator (kasztelan połocki) (wprost 2, po rodz. 0)
  37. Szymon Skirmont - poseł 1790 (woj. brzeskie lit., pow. piński, mieczny piński) (wprost 414, po rodz. 0)
  38. Ignacy Sołtan - poseł 1790 (woj. mińskie, pow. rzeczycki) (wprost 0, po rodz. 0)
  39. Stanisław Sołtan - poseł 1788 (woj. nowogrodzkie, pow. słonimski; chorąży wielki litewski) (wprost 870, po rodz. 94)
  40. Jan Suchodolski - poseł 1790 (woj. nowogrodzkie, pow. wołkowyski) (wprost 10, po rodz. 2)
  41. Alojzy Sulistrowski - poseł 1788 (woj. połockie; p[isa?]rz litewski) (wprost 441, po rodz. 161)
  42. Jozef Szczytt - senator (kasztelan brzeski lit.) (wprost 1, po rodz. 1034)
  43. Marcin Szczyt - poseł 1790 (woj. połockie; sędzia ziemski połocki) (wprost 127, po rodz. 2)
  44. Paweł Szyrma - poseł 1788 (woj. brzeskie lit., pow. piński; podstoli piński) (wprost 0, po rodz. 4)
  45. Józef Wańkowicz - poseł 1790 (woj. mińskie, pow. miński; sędzia ziemski miński) (wprost 26, po rodz. 107)
  46. Stefan Wereszczaka - poseł 1788 (woj. nowogródzkie, pow. nowogródzki; starosta sitkow.) (wprost 64, po rodz. 33)
  47. Józef Wołodkowicz - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. miński; starosta hajeński) (wprost 1, po rodz. 618)
  48. Zenon Wysłouch - poseł 1790 (woj. brzeskie lit., pow. brzeski lit.; podkomorzy brzeski lit.) (wprost 249, po rodz. 4)
  49. Szymon Zabiełło - senator (kasztelan miński) (wprost 127, po rodz. 359)
  50. Michał Deszpott Zenowicz - poseł 1790 (woj. połockie) (wprost 108, po rodz. 25)
  51. Ksawery Zienkowicz - poseł 1790 (woj. nowogrodzkie, pow. słonimski) (wprost 1, po rodz. 44)
  52. Jan Zyberk - senator (wojewoda brzeski lit.) (wprost 1047, po rodz. 2053)

Vertreter des Gebietes des heutigen Litauens

  1. Michał Brzostowski - poseł 1788 (woj. trockie, pow. trocki; starosta miński) (wprost 2, po rodz. 16)
  2. Ignacy Chomiński - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. oszmiański; sędzia ziemski oszmiański) (wprost 53, po rodz. 2)
  3. Joachim Chreptowicz - senator (podkanclerzy litewski) (wprost 63, po rodz. 1)
  4. Wiktory Czechowicz - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. oszmiański; exprezydent oszmiański) (wprost 4, po rodz. 76)
  5. Gaspar na Woronnej Czyż - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. wileński; sędzia grodzieński) (wprost 68, po rodz. 4)
  6. Antoni Dziekoński - senator (podskarbi nadworny litewski) (wprost 70, po rodz. 4)
  7. Józef Dziekoński - poseł 1790 (woj. trockie, pow. grodzieński) (wprost 0, po rodz. 69)
  8. Aleksander Michał Eysymontt - poseł 1788 (woj. trockie, pow. grodzieński; wojski grodzieński) (wprost 17, po rodz. 8)
  9. Stefan ks. Gedroyć - senator (biskup żmudzki) (wprost 0, po rodz. 26)
  10. Antoni Giełgud - senator (starosta generalny żmudzki) (wprost 477, po rodz. 0)
  11. Ignacy Giełgud - poseł 1788 (ks. żmudzkie) (wprost 0, po rodz. 476)
  12. Dominik Gieysztor - poseł 1790 (woj. trockie, pow. trocki) (wprost 72, po rodz. 1)
  13. Stanisław August Górski - poseł 1788 (ks. żmudzkie; pisarz skarbowy litewski) (wprost 161, po rodz. 1586)
  14. Władysław Gurowski - senator (marszałek wielki litewski) (wprost 0, po rodz. 1218)
  15. Benedykt Tadeusz Kamieński - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. lidzki; pisarz ziemski lidzki) (wprost 0, po rodz. 0)
  16. Ludwik Kamieński - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. lidzki; szambelan JKM) (wprost 61, po rodz. 4)
  17. Benedykt Karpp - poseł 1788 (woj. trockie, pow. upicki; chorąży upicki) (wprost 776, po rodz. 3)
  18. Maurycy Franciszek Karp - poseł 1790 (ks. żmudzkie) (wprost 0, po rodz. 173)
  19. Józef Kociełł - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. oszmiański; pułkownik litewski) (wprost 0, po rodz. 22)
  20. Tadeusz Korsak - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. wileński; sędzia ziemski wileński) (wprost 0, po rodz. 133)
  21. Antoni Korwin Kosakowski - poseł 1788 (woj. trockie, pow. kowieński; chorąży kowieński) (wprost 393, po rodz. 454)
  22. Józef Korwin Kossakowski - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. wiłkomirski; wojewodzic witebski) (wprost 513, po rodz. 1300)
  23. Józef Korwin Kossakowski - poseł 1790 (woj. trockie, pow. upicki) (wprost 0, po rodz. 392)
  24. Michał Kossakowski - poseł 1790 (woj. trockie, pow. kowieński; chorąży kowieński) (wprost 58, po rodz. 334)
  25. Tadeusz Kościałkowski - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. wiłkomirski; starosta czotyrski) (wprost 0, po rodz. 3)
  26. Michał Poklewski Koziełł - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. oszmiański; starosta dzisieński) (wprost 0, po rodz. 11)
  27. Stanisław Manuzzi - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. brasławski) (wprost 0, po rodz. 0)
  28. Ignacy ks. Massalski - senator (biskup wileński) (wprost 0, po rodz. 35)
  29. Tomasz Mineyko - poseł 1790 (woj. trockie, pow. kowieński; pisarz ziemski kowieński) (wprost 375, po rodz. 4)
  30. Bogusław Mirski - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. brasławski; podkomorzy brasławski) (wprost 0, po rodz. 294)
  31. Stanisław Mirski - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. brasławski; szambelan JKM) (wprost 60, po rodz. 234)
  32. Ignacy Morykoni - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. wiłkomirski; starosta grodowy wiłkomirski) (wprost 0, po rodz. 126)
  33. Jan Nagurski - poseł 1790 (ks. żmudzkie) (wprost 0, po rodz. 64)
  34. Dominik Narbutt - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. lidzki; wojski lidzki) (wprost 21, po rodz. 188)
  35. Wojciech Narbutt - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. lidzki; szambelan JKM) (wprost 2, po rodz. 89)
  36. Michał Ogiński - senator (hetman wielki litewski) (wprost 0, po rodz. 3394)
  37. Stanisław Olędzki - poseł 1790 (ks. żmudzkie) (wprost 64, po rodz. 52)
  38. Ludwik Pancerzyński - poseł 1790 (woj. trockie, pow. grodzieński; chorąży grodzieński) (wprost 3, po rodz. 0)
  39. Chryzostom Piłsudzki - poseł 1790 (ks. żmudzkie) (wprost 167, po rodz. 1)
  40. Józef Plater - poseł 1788 (ks. żmudzkie) (wprost 0, po rodz. 763)
  41. Kazimierz Konstanty hr. Plater - senator (kasztelan trocki) - akces 28 XII 1790 (wprost 1236, po rodz. 357)
  42. Antoni Pomarnacki - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. wiłkomirski; cześnik wiłkomirski) (wprost 137, po rodz. 61)
  43. Stanisław ks. Poniatowski - senator (podskarbi wielki litewski) (wprost 118, po rodz. 527)
  44. Ignacy Potocki - senator (marszałek nadworny litewski) (wprost 2, po rodz. 1118)
  45. Ignacy Przeciszewski - poseł 1788 (ks. żmudzkie; sędzia grodzki) (wprost 0, po rodz. 0)
  46. Karol Stanisław na Ołyce i Nieświeżu ks. Radziwiłł - senator (wojewoda wileński) - akces 3 XI 1788 (wprost 0, po rodz. 2673)
  47. Maciej ks. Radziwiłł - senator (kasztelan wileński) - akces 28 XII 1790 (wprost 553, po rodz. 1257)
  48. [Michał Hieronim] ks. Radziwiłł - senator (wojewoda wileński) - akces 9 XII 1790 (wprost 624, po rodz. 95)
  49. Franciszek Seybut Romanowicz - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. wileński; prezydujący sędzia ziemski wileński) (wprost 2, po rodz. 3)
  50. Adam Rupejko - poseł 1790 (ks. żmudzkie; sędzia ziemski żmudzki) (wprost 0, po rodz. 0)
  51. Aleksander ks. Sapieha - senator (kanclerz wielki litewski) (wprost 3123, po rodz. 263)
  52. Ignacy Siwicki - poseł 1790 (woj. trockie, pow. trocki; strażnik trocki) (wprost 41, po rodz. 8)
  53. Józef Longin Staszewski - poseł 1790 (woj. trockie, pow. upicki; podkomorzy upicki) (wprost 92, po rodz. 141)
  54. Ignacy Sylwestrowicz - poseł 1790 (ks. żmudzkie; sędzia ziemski żmudzki) (wprost 1, po rodz. 2)
  55. Florian Doliwa Siruć - poseł 1790 (woj. trockie, pow. kowieński; sędzia ziemski kowieński) (wprost 87, po rodz. 57)
  56. Jerzy Tyszkiewicz - poseł 1788 (ks. żmudzkie) (wprost 642, po rodz. 187)
  57. Ludwik Tyszkiewicz - senator (hetman polny litewski) (wprost 525, po rodz. 1)
  58. Stanisław hr. Tyszkiewicz - senator (kasztelan żmudzki) (wprost 830, po rodz. 270)
  59. Antoni Tyzenhauz - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. wileński; chorąży wileński) (wprost 0, po rodz. 0)
  60. Tomasz z Skrzetuszewa Wawrzecki - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. brasławski; podkomorzy kowieński) (wprost 0, po rodz. 1654)
  61. Józef Wereszczyński - poseł 1788 (woj. trockie, pow. upicki; starosta upicki) (wprost 0, po rodz. 0)
  62. Kazimierz Wolmer - poseł 1788 (woj. trockie, pow. grodzieński; marszałek grodzieński) (wprost 92, po rodz. 36)
  63. Ignacy Zabiełło - poseł 1788 (woj. trockie, pow. kowieński; marszałek kowieński) (wprost 626, po rodz. 7)
  64. Józef Zabiełło - poseł 1788 (ks. żmudzkie; łowczy wielki litewski) (wprost 1, po rodz. 485)
  65. Michał Zaleski - poseł 1788 (woj. trockie, pow. trocki; wojski litewski) (wprost 147, po rodz. 1)

Vertreter des Gebietes des heutigen Lettlands

  1. Aleksander z Batowa Batowski - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Korony) (wprost 14, po rodz. 196)
  2. Józef Borch - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Korony) (wprost 41, po rodz. 1416)
  3. Grzegorz Nałecz Kaczanowski - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Litwy) (wprost 310, po rodz. 0)
  4. Józef Korwin Kossakowski - senator (biskup inflancki) (wprost 0, po rodz. 847)
  5. Stanisław Kublicki - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Inflant; rotmistrz litewski) (wprost 4, po rodz. 0)
  6. [Jan] Mier - senator (kasztelan inflancki) - akces 15 X 1788 (wprost 232, po rodz. 185)
  7. Józef Mostowski - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Inflant) (wprost 19, po rodz. 831)
  8. Julian Ursyn Niemcewicz - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Litwy) (wprost 0, po rodz. 112)
  9. Hieronim Oskierka - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Inflant) (wprost 0, po rodz. 0)
  10. Józef z Rokszyc Pągowski - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Korony) (wprost 35, po rodz. 3)
  11. Piotr Potocki - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Korony; starosta babimoski) (wprost 0, po rodz. 2017)
  12. Józef Trębicki - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Litwy) (wprost 178, po rodz. 14)
  13. Józef Weyssenhoff - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Inflant; kapitan wojsk litewskich) (wprost 2, po rodz. 962)
  14. Michał Zabiełło - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Litwy; generał-major) (wprost 0, po rodz. 486)

Vertreter des Gebiets des heutigen Russlands

  1. Antoni Chrapowicki - poseł 1788 (woj. smoleńskie, pow. starodubowski; starosta starodubowski) (wprost 71, po rodz. 0)
  2. Dominik Eydziatowicz - poseł 1788 (woj. smoleńskie, pow. smoleński; chorąży smoleński) (wprost 0, po rodz. 4)
  3. [Tymoteusz] Gorzeński - senator (biskup smoleński) - akces 10 I 1791 (wprost 0, po rodz. 67)
  4. Konstanty Jelski - poseł 1790 (woj. smoleńskie, pow. starodubowski; stolnik starodubowski) (wprost 0, po rodz. 877)
  5. Tomasz Łappa - sejm 1790 (woj. smoleńskie, pow. starodubowski; pisarz ziemski starodubowski, sędzia sejmowy) - akces dopiero 23 IX 1791 (wprost 7, po rodz. 0)
  6. Adam Naruszewicz - senator (biskup smoleński) - akces 9 XII 1788 (wprost 0, po rodz. 29)
  7. Józef z Kozielska Puzyna - poseł 1790 (woj. smoleńskie, pow. smoleński) (wprost 11, po rodz. 601)
  8. Michał Radziszewski - poseł 1788 (woj. smoleńskie, pow. starodubowski; chorąży starodubowski) (wprost 25, po rodz. 0)
  9. Ksawery ks. Sapieha - senator (wojewoda smoleński) - akces 7 II 1791 (wprost 1872, po rodz. 334)
  10. Antoni Suchodolski - poseł 1788 (woj. smoleńskie, pow. smoleński; skarbny litewski) (wprost 13, po rodz. 129)
  11. Michał Zdzitowiecki - poseł 1790 (woj. smoleńskie, pow. smoleński; szambelan JKM) (wprost 0, po rodz. 0)

Vertreter des Gebiets der heutigen Ukraine

  1. Kajetan Aksak - poseł 1790 (woj. wołyńskie) (wprost 0, po rodz. 440)
  2. Józef Bierzyński - poseł 1788 (woj. kijowskie; podkomorzy żytomierski) (wprost 25, po rodz. 394)
  3. Tadeusz Błędowski - poseł 1790 (woj. czerniechowskie) (wprost 481, po rodz. 14)
  4. Michał hr. Borh - senator (wojewoda bełski) - akces 26 I 1789 (wprost 1036, po rodz. 421)
  5. Pius Franciszek Boreyko - poseł 1790 (woj. podolskie; podkomorzy latyczewski) (wprost 19, po rodz. 3)
  6. Józef Borowicki - poseł 1790 (woj. kijowskie) (wprost 0, po rodz. 0)
  7. Jan Nepomucen Chojecki - poseł 1790 (woj. kijowskie; wojski wyższy kijowski) (wprost 480, po rodz. 71)
  8. Ignacy Myszka Chołoniewski - poseł 1788 (woj. bracławskie; starosta kołomyjski) (wprost 308, po rodz. 2051)
  9. Kasper Kolumna Cieciszowski - senator (biskup kijowski) (wprost 0, po rodz. 667)
  10. Michał Czacki - poseł 1788 (woj. czerniechowskie; podczaszy koronny) (wprost 212, po rodz. 1427)
  11. Józef ks. Czartoryski - poseł 1788 (woj. wołyńskie; stolnik litewski) (wprost 1700, po rodz. 2712)
  12. Adam Czernołuski - poseł 1790 (woj. czerniechowskie; podstoli czerniechowski) (wprost 2, po rodz. 21)
  13. Antoni Jan Nepomucen ks. Światopołk Czetwertyński - poseł 1788 (woj. bracławskie; chorąży bracławski) (wprost 16, po rodz. 1172)
  14. Antoni Stanisław ks. Czetwertyński - senator (kasztelan przemyski) - akces 15 XII 1790 (wprost 387, po rodz. 11)
  15. Felicjan ks. Czetwertyński - senator (kasztelan czerniechowski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 7, po rodz. 57)
  16. Janusz ks. Swiatopełk Czetwertyński - senator (kasztelan czerniechowski) (wprost 1169, po rodz. 19)
  17. Maciej Poraj Garnysz - senator (biskup chełmski) (wprost 0, po rodz. 0)
  18. Benedykt Grabiński - poseł 1790 (woj. podolskie) (wprost 0, po rodz. 862)
  19. Franciszek z Grabowa Grocholski - poseł 1788 (woj. bracławskie; miecznik koronny) (wprost 511, po rodz. 2502)
  20. Marcin Grocholski - senator (kasztelan bracławski) (wprost 1730, po rodz. 1283)
  21. Aleksander Gurowski - senator (kasztelan buski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 21, po rodz. 0)
  22. Benedykt Hulewicz - poseł 1788 (woj. wołyńskie; towarzysz kawalerii narodowej) (wprost 1, po rodz. 9)
  23. Stanisław Kostka Hulewicz - poseł 1790 (woj. wołyńskie; chorąży łucki) (wprost 22, po rodz. 0)
  24. Józef August Iliński - poseł 1790 (woj. kijowskie; szef regimentu grenadierów) (wprost 228, po rodz. 348)
  25. Jan Stanisław Iliński - poseł 1790 (woj. kijowskie; generał-inspektor kawalerii koronnej) (wprost 0, po rodz. 576)
  26. Stanisław ks. Jabłonowski - poseł 1788 (woj. wołyńskie) (wprost 282, po rodz. 1640)
  27. Mikołaj Jaroszyński - poseł 1790 (woj. bracławskie; stolnik winnicki) (wprost 424, po rodz. 583)
  28. Krzysztof Dunin Karwicki - poseł 1788 (woj. wołyńskie) (wprost 42, po rodz. 434)
  29. August Kicki - poseł 1788 (woj. ruskie; starosta krasnostawski) (wprost 21, po rodz. 1891)
  30. Jozef Joachim Komorowski - senator (kasztelan bełzki) (wprost 99, po rodz. 63)
  31. Wincenty Komorowski - poseł 1790 (woj. ruskie, ziemia chełmska) (wprost 0, po rodz. 98)
  32. Stanisław Rawicz Kossecki - poseł 1790 (woj. podolskie; wojski wyższy podolski) (wprost 516, po rodz. 164)
  33. Stanisław Krasicki - poseł 1788 (woj. czerniechowskie) (wprost 211, po rodz. 24)
  34. Adam Krasiński - senator (biskup kamieniecki) - akces 13 VIII 1789 (wprost 0, po rodz. 408)
  35. Jan Krasiński - poseł 1788 (woj. podolskie) (wprost 114, po rodz. 75)
  36. Ignacy Krzucki - poseł 1790 (woj. wołyńskie; towarzysz kawalerii narodowej) (wprost 0, po rodz. 424)
  37. Kajetan Kurdwanowski - poseł 1788 (woj. czerniechowskie; generał-major) (wprost 4, po rodz. 0)
  38. Antoni Ledóchowski - poseł 1790 (woj. czerniechowskie; wojewodzic czerniechowski) (wprost 626, po rodz. 1176)
  39. Mikołaj Ledóchowski - senator (kasztelan lubaczowski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 0, po rodz. 42)
  40. Marcin Leżeński - poseł 1790 (woj. bracławskie) (wprost 0, po rodz. 0)
  41. Aleksander Lubomirski - senator (kasztelan kijowski) - akces 2 VII 1789 (wprost 26, po rodz. 3720)
  42. Józef ks. Lubomirski - senator (kasztelan kijowski) - akces 22 XII 1790 (wprost 1150, po rodz. 2596)
  43. Franciszek Markowski - senator (kasztelan sanocki) (wprost 343, po rodz. 203)
  44. Kajetan Miączyński - poseł 1788 (woj. czerniechowskie; generał inspektor) (wprost 144, po rodz. 13)
  45. Józef Wojciech Mierzejewski - poseł 1788 (woj. podolskie; strażnik polny koronny) (wprost 57, po rodz. 92)
  46. Franciszek Młocki - senator (kasztelan wołyński) (wprost 13, po rodz. 10)
  47. Onufry z Morska Morski - poseł 1788 (woj. podolskie) (wprost 191, po rodz. 4)
  48. Ignacy Nałęcz Moszczeński - poseł 1790 (woj. bracławskie; podczaszy bracławski) (wprost 0, po rodz. 618)
  49. Fryderyk Moszyński - poseł 1788 (woj. bracławskie; sekretarz wielki litewski) (wprost 0, po rodz. 117)
  50. Józef Kalasanty Olizar - poseł 1790 (woj. wołyńskie) (wprost 0, po rodz. 2165)
  51. Jan Onufry Orłowski - poseł 1790 (woj. podolskie; łowczy nadworny koronny) (wprost 406, po rodz. 399)
  52. Michał Pawsza - poseł 1788 (woj. kijowskie; sędzia ziemski owrucki) (wprost 0, po rodz. 180)
  53. Józef Piniński - poseł 1790 (woj. wołyńskie) (wprost 0, po rodz. 3)
  54. Woyciech Poletyło - senator (kasztelan chełmski) (wprost 115, po rodz. 443)
  55. Jerzy Potocki - poseł 1788 (woj. podolskie) (wprost 59, po rodz. 1061)
  56. Prot Potocki - senator (wojewoda kijowski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 6, po rodz. 2810)
  57. Seweryn Potocki - poseł 1788 (woj. bracławskie) (wprost 1143, po rodz. 1443)
  58. Stanisław Szczęsny Potocki - poseł 1788 (woj. bracławskie; generał artylerii) (wprost 4494, po rodz. 31)
  59. Teodor Potocki - senator (wojewoda bełzki) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 108, po rodz. 951)
  60. Kajetan Suszczański Proskura - poseł 1788 (woj. kijowskie) (wprost 0, po rodz. 30)
  61. Stanisław Kostka Pruszyński - senator (kasztelan żytomirski) - akces 16 X 1788 (wprost 545, po rodz. 171)
  62. Michał Przeździecki - poseł 1790 (woj. podolskie) (wprost 219, po rodz. 1567)
  63. Michał Ignacy Radzimiński - poseł 1790 (woj. czerniechowskie; chorąży urzędowski) (wprost 0, po rodz. 0)
  64. Marcin Rakowski - poseł 1790 (woj. bracławskie; wojski wyższy winnicki) (wprost 90, po rodz. 0)
  65. Teodor Rostocki - senator (arcybiskup kijowski, metropolita całej Rusi) - akces 9 IX 1790 (wprost 0, po rodz. 3)
  66. Antoni Rybiński - senator (kasztelan owrucki) - akces 4 XI 1790 (wprost 0, po rodz. 31)
  67. Jan Nepomucen Rybiński - poseł 1790 (woj. kijowskie) (wprost 0, po rodz. 31)
  68. T. Łukasz Rybiński - poseł 1788 (woj. kijowskie; podkomorzy kijowski) (wprost 32, po rodz. 396)
  69. Kazimierz Rzewuski - poseł 1788 (woj. podolskie; pisarz polny koronny) (wprost 34, po rodz. 50)
  70. Seweryn Rzewuski - poseł 1790 (woj. kijowskie; podpułkownik regimentu 8go wojsk litewskich) (wprost 1, po rodz. 2492)
  71. Adam Ryszczewski - senator (kasztelan lubaczewski) (wprost 383, po rodz. 364)
  72. Hieronim Sanguszko - senator (wojewoda wołyński) - akces 9 I 1789 (wprost 843, po rodz. 3565)
  73. Wojciech Leszczyc Skarszewski - senator (biskup chełmski i lubelski) - akces 17 II 1791 (wprost 0, po rodz. 3)
  74. Walerian Strzemień z Strojnowa Strojnowski - poseł 1788 (woj. wołyńskie; podkomorzy buski) (wprost 674, po rodz. 26)
  75. W[ojciech] W. z Suchodół Suchodolski - poseł 1788 (woj. ruskie) (wprost 419, po rodz. 8)
  76. Onufry Szczeniowski - poseł 1790 (woj. bracławskie; podsędek ziemski bracławski) (wprost 83, po rodz. 832)
  77. Józef Szlubowski - poseł 1790 (woj. ruskie, ziemia chełmska) (wprost 527, po rodz. 0)
  78. M[ichał] Swieykowski - poseł 1790 (woj. bracławskie; wojewodzic podolski) (wprost 18, po rodz. 262)
  79. Wojciech Aug. Świętosławski - poseł 1788 (woj. wołyńskie; stolnik krzemieniecki) (wprost 389, po rodz. 352)
  80. Antoni Trypolski - poseł 1788 (woj. kijowskie; sędzia grodzki owrucki) (wprost 14, po rodz. 65)
  81. Ignacy Trypolski - poseł 1790 (woj. kijowskie; stolnik owrucki) (wprost 0, po rodz. 79)
  82. Feliks Turski - senator (biskup łucki) (wprost 0, po rodz. 219)
  83. Ludwik Wilga - senator (wojewoda czerniechowski) (wprost 287, po rodz. 798)
  84. Ignacy z Sielca Witosławski - poseł 1788 (woj. podolskie; oboźny polny koronny) (wprost 258, po rodz. 13)
  85. Józef Witosławski - poseł 1790 (woj. podolskie) (wprost 11, po rodz. 0)
  86. Jan Zagórski - poseł 1790 (woj. wołyńskie; podczaszy włodzimirski) (wprost 0, po rodz. 232)
  87. Józef Zajączek - poseł 1790 (woj. podolskie) (wprost 0, po rodz. 79)
  88. Mikołaj Zaleski - poseł 1788 (woj. kijowskie; podkomorzy owrucki) (wprost 45, po rodz. 270)
  89. Teofil Woyciech Załuski - senator (kasztelan buski) (wprost 665, po rodz. 664)
  90. Antoni Złotnicki - poseł 1790 (woj. podolskie; chorąży czerwonogrodzki) (wprost 550, po rodz. 0)

Sozialchronik

Kürzlich gestorben:Kürzlich geboren:Kürzlich Sie haben geheiratet:Ankündigungen Hochzeit:
  • (aktualnie brak)

Zum Beispiel: 50 zufällige Personen aus der Datenbank „Nachkommen des Großen Sejms“, die auch in der polnischen Wikipedia enthalten sind

  • Ludwik Tyszkiewicz: Ludwik Skumin Tyszkiewicz herbu Leliwa (ur. 1748, zm. 26 czerwca 1808) hetman polny litewski od 1780, marszałek wielki litewski od 1793, podskarbi wielki litewski od 1791, generał-adiutant od 1772, pisarz wielki litewski 1775-1780, marszałek Trybunału Głównego Wielkiego Księstwa Litewskiego, komisarz Komisji Porządkowej Cywilno-Wojskowej województwa wileńskiego w 1790 roku, rosyjski rzeczywisty tajny radca,
  • Siergiej Golicyn (generał): Siergiej Fiodorowicz Golicyn, (ros. ), (ur. 1749, zm. 1810) rosyjski książę, generał piechoty armii Imperium Rosyjskiego od 1801 roku, generał lejtnant od 1788 roku, generał major od 1780 roku, rosyjski tajny radca.
  • Egon Naganowski: Egon Naganowski (ur. 31 marca 1913 w Innsbrucku, zm. 23 stycznia 2000 w Poznaniu) polski krytyk literacki, eseista i tłumacz literatury, głównie niemieckojęzycznej. Szczególnie znany jako autor monografii krytycznoliterackich o Jamesie Joysie pt. Telemach w labiryncie świata i Robercie Musilu pt. Podróż bez końca.
  • Maria Magdalena Radziwiłłowa: Maria Magdalena Radziwiłłowa, de domo Zawisza-Kierżgajło, primo voto Krasińska, secundo voto Radziwiłłowa, herbu Łabędź (ur. 8 lipca 1861 r. w Warszawie, zm. 6 stycznia 1945 r. we Fryburgu) białoruska działaczka narodowa, filantropka.
  • Karol Drzewiecki (pisarz): Karol Drzewiecki (ur. 1805 na Wołyniu, zm. 20 marca 1879 w guberni podolskiej) polski dramatopisarz, powstaniec listopadowy. Syn Józefa i ojciec Stefana Drzewieckiego pioniera podwodnej żeglugi.
  • Paweł Jan Grabowski: Paweł Jan Grabowski (ur. 1761, zm. 1831) syn Michała Grzegorza generała wojsk litewskich i Ewy Karoliny z Żeleńskich.
  • Małgorzata Szumowska: Małgorzata Szumowska (ur. 26 lutego 1973 w Krakowie) polska reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa. Członkini Gildii Reżyserów Polskich.
  • Jerzy Zański: Jerzy Zański ps. Siedlecki, Borowski (ur. 2 marca 1909 w Częstochowie, zm. 11 lipca 1971) doktor medycyny, narodowiec, powstaniec warszawski, społecznik.
  • Maciej Szumowski: Maciej Szumowski (ur. 18 kwietnia 1939 w Warszawie, zm. 1 lutego 2004 w Krakowie) polski dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych.
  • Andrzej Święcicki: Andrzej Święcicki (ur. 28 lipca 1915 w Zakalużu w ziemi mińskiej, zm. 9 czerwca 2011 w Nowym Dworze Mazowieckim) polski działacz katolicki, wieloletni prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, podczas II wojny światowej żołnierz Armii Krajowej.
  • Jan Weyssenhoff (fizyk): Jan Wirgiliusz Weyssenhoff (ur. 27 listopada 1889 w Warszawie, zm. 11 sierpnia 1972 w Krakowie) polski fizyk, profesor Uniwersytetu Wileńskiego, Jagiellońskiego i Politechniki Lwowskiej, członek PAU, od 1958 członek korespondent, od 1966 członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, autor prac z dziedziny podstaw teorii względności, mechaniki kwantowej oraz statystyki fizycznej; działacz sportowy Cracovii, Wisły Kraków i PZPN.
  • Stanisław Małachowski (podporucznik): Stanisław Małachowski hrabia herbu Nałęcz (ur. 11 października 1798, w Warszawie zm. 22 lutego 1883 w Krakowie) podporucznik z czasów powstania listopadowego 1831, emigrant i pisarz polityczny.
  • Konstancja Ossolińska: Konstancja Maria Apolonia Ossolińska z Tęczyna herbu Topór (ur. 1783 w Rudce, zm. 7 grudnia 1868 w Warszawie) generałowa.
  • Ewa Nowińska: Ewa Nowińska (ur. 1948) - Prof. dr hab., polska prawniczka, prodziekan ds. ogólnych Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kierownik Katedry Prawa Mediów i Reklamy w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej UJ. Specjalista z zakresu prawa mediów, prawa konkurencji i reklamy. Radca prawny prowadzący praktykę w kancelarii. W latach 1996-2001 członek Rady Programowej Centrum Monitoringu Wolności Prasy. 17 sierpnia 2009 r. powołana do rady nadzorczej TVP z rekomendacji Ministerstwa Skarbu Państwa. 18 września złożyła rezygnację z członkostwa w niej. Była członkiem Rady Nadzorczej Radia Kraków. Odznaczona za wybitne zasługi dla rozwoju polskich mediów audiowizualnych, za osiągnięcia w działalności publicznej i pracy zawodowej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
  • Józef Klemens Mielżyński: Józef Klemens Krzysztof Mielżyński herbu Nowina (1729-1792) senator, wojewoda poznański od 1786, wojewoda kaliski od 1782, kasztelan poznański (1764), kasztelan kaliski (1758-1760), podkomorzy kaliski (1755), marszałek Trybunału Głównego Koronnego Wielkopolski w 1765 roku, kawaler maltański.
  • Tomasz Zan (żołnierz): Tomasz Bronisław Zan, pseudonim Tomasz, Oleś, Sęk, Michał, Gajowy, Borek (ur. 21 września 1902 w Duksztach, zm. 11 maja 1989 w Warszawie), polski inżynier rolnik, żołnierz Armii Krajowej.
  • Bernard Szwykowski: Bernard Szwykowski (Szweykowski) herbu Ogończyk (ur. 20 sierpnia 1728, zm. 1799) stolnik trocki od 1774, starosta oniski od 1761, komisarz skarbu litewskiego od 1766.
  • Adam Wielowieyski: Adam Wielowieyski herbu Poraj (ur. 18 września 1928 w Warszawie, zm. 21 września 2015) polski dziennikarz radiowy i reportażysta. Zawodowo przez przeszło 40 lat związany z Polskim Radiem.
  • Stanisław Antoni Tyszkiewicz: Stanisław Antoni Tyszkiewicz herbu Leliwa (ur. 1727, zm. 29 grudnia 1801) kasztelan żmudzki w latach 1783-1794, kasztelan mścisławski w latach 1775-1783, marszałek Trybunału Głównego Wielkiego Księstwa Litewskiego 1773/1774, ciwun ejragolski, starosta nacuński.
  • Zuzanna Łapicka: Zuzanna Łapicka (ur. 19 marca 1954 w Warszawie, zm. 21 grudnia 2018 tamże) polska dziennikarka, felietonistka, producentka telewizyjna i pisarka.
  • Edward Reszke: Edward Reszke (Edouard de Reszke, ur. 22 grudnia 1853 w Warszawie, zm. 25 maja 1917 we wsi Garnek) polski śpiewak operowy (bas).
  • Alfred Lenica: Alfred Lenica (ur. 4 sierpnia 1899 w Pabianicach, zm. 16 kwietnia 1977 w Warszawie) polski malarz, ojciec Jana Lenicy i Danuty Konwickiej. Teść Tadeusza Konwickiego.
  • Stanisław Janusz Sosabowski: Stanisław Janusz Sosabowski, ps. Staszek, Stasinek (ur. 6 stycznia 1917 w Brnie, zm. 6 listopada 2000 w Wimborne Minster) lekarz, członek Kedywu AK w stopniu porucznika.
  • Otto Franciszek Austriacki: Otto Franciszek Józef Karol Ludwik Maria Austriacki (niem. Otto Franz Josef Karl Ludwig Maria von Österreich, ur. 21 kwietnia 1865 w Grazu; zm. 1 listopada 1906 w Wiedniu), arcyksiążę austriacki, ojciec cesarza Karola I.
  • Jan Kwilecki: Jan Kwilecki herbu Szreniawa (ur. w 1729 roku zm. w 1789 roku) kasztelan międzyrzecki w latach 1785-1789, kasztelan rogoziński w latach 1781-1785, kasztelan biechowski w latach 1778-1781, cześnik wschowski w latach 1772-1776.
  • Kalikst Borzewski: Kalikst Borzewski, pseudonim Gadomski (ur. w 1805 w Ugoszczu, zm. 1 sierpnia 1836) polski wojskowy, uczestnik powstania listopadowego.
  • Florian Grużewski: Florian Grużewski (ur. 2 marca 1851, zm. 1 września 1929) syn Kamilli z Mierosławskich i Tadeusza Grużewskiego, siostrzeniec dyktatora powstania styczniowego, gen. Ludwika Mierosławskiego. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i paryskiej Szkoły Górniczej, ziemianin, sztygar naftowy.
  • Jacek Tarnowski: Jacek Tarnowski (ur. 15 stycznia 1964 w Gdańsku) polski ekonomista, biznesmen i polityk, w latach 20052006 szef gabinetu politycznego premiera Kazimierza Marcinkiewicza.
  • Józef Brandt: Józef Brandt herbu Przysługa (ur. 11 lutego 1841 w Szczebrzeszynie, zm. 12 czerwca 1915 w Radomiu) polski malarz, batalista, przedstawiciel szkoły monachijskiej.
  • Ludwik Sczaniecki: Ludwik Paweł Sczaniecki (ur. 30 października 1789 w Boguszynie, zm. 7 września 1854 w Paryżu) podpułkownik, powstaniec listopadowy, ziemianin, działacz społeczny, spiskowiec i pamiętnikarz.
  • Mieczysław Brożek: Mieczysław Brożek (ur. 11 kwietnia 1911 w Kaniowie, zm. 29 lutego 2000 w Krakowie) polski filolog klasyczny, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  • Antoni Gliszczyński: Antoni Gliszczyński herbu własnego (Gliszczyński) (ur. 7 stycznia 1766 w Rożnowie k. Obornik, zm. 25 grudnia 1835 w Warszawie) senator-kasztelan Królestwa Polskiego w 1817 roku, członek Izby Najwyższej Wojennej i Administracji Publicznej w 1806 roku, poseł na Sejm Czteroletni, prefekt departamentu bydgoskiego Księstwa Warszawskiego, minister spraw wewnętrznych Rządu Narodowego Królestwa Polskiego w czasie powstania listopadowego, senator.
  • Jacenty Sachowicz: Jacenty Sachowicz (ur. 17 sierpnia 1813 w Iłży, zm. 14 lutego 1875 w Warszawie) malarz polski, konserwator obrazów.
  • Blanka Kutyłowska: Blanka Kutyłowska właściwie Blandyna Chruściel-Kutyłowska (ur. 19 czerwca 1928, zm. 29 listopada 2013) polska aktorka teatralna, spikerka audycji radiowych i lektorka książek dla niewidomych.
  • Monika Rakusa: Monika Rakusa (ur. 28 września 1966 we Wrocławiu) polska pisarka, publicystka, autorka scenariuszy filmów dokumentalnych, psycholog.
  • Jan Duklan Przyłuski: Jan Duklan Przyłuski herbu Lubicz kasztelan brzeziński, cześnik bracławski, starosta piotrkowski, rotmistrz chorągwi 2. Brygady Kawalerii Narodowej. Był członkiem konfederacji Sejmu Czteroletniego.
  • Aleksander Poniński (17661824): Aleksander Poniński herbu Łodzia (ur. w 1766 roku, zmarł w 1824 roku) poseł zakroczymski na sejm grodzieński (1793), członek konfederacji grodzieńskiej 1793 roku, kawaler maltański w 1786 roku, zatwierdzony w tytule książęcym w Galicji w 1821 roku.
  • Adam Chreptowicz (filantrop): Adam Chreptowicz herbu Odrowąż (ur. 19 marca 1768 w Szczorsach, zm. 25 grudnia 1844 w Warszawie) polski szlachcic, poseł na Sejm Czteroletni z województwa nowogródzkiego, filantrop i mecenas nauki.
  • Wiktoria Padlewska: Wiktoria Maria Franciszka Padlewska (ur. 4 października 1977 w Warszawie) polska dziennikarka, pisarka i aktorka. Córka Jacka Padlewskiego i Beaty Tyszkiewicz, przyrodnia siostra Karoliny Wajdy. Mieszka w Szwajcarii; jej mężem jest David Jacques Pierre Bosc, z którym ma dwóch synów (ur. 2007 i 2012).
  • Józef Radzimiński: Józef Radzimiński herbu Lubicz (ur. ?, zm. w 1820 roku) ostatni wojewoda gnieźnieński 1790 1793, sędzia ziemski gnieźnieński, od 1807 senator-kasztelan, od 1810 senator-wojewoda Księstwa Warszawskiego.2 grudnia 1806 z rozkazu Jana Henryka Dąbrowskiego wydał ukaz do szlachty wielkopolskiej, Od 1807 senator-kasztelan, od 1810 senator-wojewoda Księstwa Warszawskiego, marszałek ziemi łomżyńskiej w konfederacji radomskiej 1767 roku.
  • Tadeusz Towarnicki: Tadeusz Józef Towarnicki herbu Sas, przybrane nazwiska Tadeusz Gałęzowski, Tadeusz Mączyński, ps. Naprawa, de Vran, Tadeusz de Vran (ur. 19 maja 1910 we Lwowie, zm. 1 sierpnia 1944) urzędnik, podoficer rezerwy piechoty Wojska Polskiego, podporucznik Armii Krajowej.
  • Eugenia Sokolnicka: Eugenia Sokolnicka z domu Kutner (Eugénie Sokolnicka, ur. 14 czerwca 1876 w Warszawie, zm. 19 maja 1934 w Paryżu) polska i francuska psychoanalityczka, współzałożycielka Société psychanalytique de Paris.
  • Anna Komorowska: Anna Komorowska z domu Dembowska, pierwotnie Dziadzia (ur. 11 maja 1953 w Warszawie) polska filolog klasyczna, pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej w latach 20102015, małżonka Bronisława Komorowskiego, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Leopold Berkiewicz: Leopold Berkiewicz (ur. 15 (27) grudnia 1828 w Siedlcach, zm. w 1898 w Petersburgu) syn Tomasza, lekarza; polski astronom, badacz planetoid Niobe i Junony<ref name="K"/>.
  • Feliks Korwin-Szymanowski: Feliks Szymon Szymanowski herbu Ślepowron (ur. 25 stycznia 1791 w Warszawie, zm. 15 stycznia 1867 w Cygowie) ziemianin, oficer napoleoński, bankier, wolnomularz.
  • Leszek Raabe: Leszek Raabe (ur. 1913, zm. 1943) polski działacz i publicysta socjalistyczny, założyciel i przywódca grupy konspiracyjnej Gwardia, członek Komitetu Centralnego podziemnej partii lewicy socjalistycznej Polscy Socjaliści oraz komendant Socjalistycznej Organizacji Bojowej, ps. Marek.
  • Stanisław Kostka Pruszyński: Stanisław Kostka Pruszyński herbu Rawicz (zm. w 1796 roku) podstoli mścisławski w 1750, kasztelan żytomierski w latach 1786-1795, kasztelan owrucki w latach 1775-1784, sędzia ziemski żytomierski w latach 1766-1775, cześnik żytomierski w latach 1763-1766, rotmistrz wojsk litewskich w 1792 roku.
  • Teresa Ponikiewska: Teresa Ponikiewska (ur. 20 października 1922, zm. 26 czerwca 1984) polska zootechnik, dr hab. Profesor Akademii Rolniczej w Poznaniu.
  • Stanisław Czartoryski: Stanisław Jan Andrzej Czartoryski (ur. 8 czerwca 1939 w Konarzewie) polski ogrodnik i dyplomata.
  • Erazm Zabłocki: Erazm Zabłocki herbu Łada (1831 1884), w czasie powstania styczniowego naczelnik cywilny, do czerwca 1863 r., a następnie komisarz rządowy województwa grodzieńskiego, urzędnik grodzieńskiej komisji budowlanej, działacz konspiracji.
  • Vereinigung der Nachkommen des Großen Sejm

    Vereinigung der Nachkommen des Großen Sejm (SPSW) Der versammelt Nachkommen von Abgeordneten und Senatoren des Großen Sejms sowie deren Geschwister. Die Hauptaufgabe besteht darin, Patriotismus und Verantwortung für die Angelegenheiten der Republik Polen zu fördern. Alle Interessierten Hier ist es Liste der SPSW-Mitglieder geteilt durch den Abgeordneten, von dem er ein Nachkomme ist.


    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 05.03.2024.
    © 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie