Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 
„zgromadzeni nie innym tchnący duchem, iako tylko gorącego żądania naydokładnieyszego ubezpieczenia i ulepszenia Oyczyzny naszey”

Marek Jerzy Minakowski,
Genealogy of the Descendants of the Great Sejm

Genealogy website under the patronage of
Association of Descendants of the Great Sejm

On October 7, 1788 and December 16, 1790, our ancestors — deputies and senators of the Great Sejm — signed the Act of General Confederation in the Sejm. They vowed to decide everything by the majority (per pluralitatem). This majority passed the Government Act on May 3, 1791. As in every democratic parliament, some of them voted against, others did not take part in the vote. However, there was no room for a veto because each of them had previously sworn in to the Confederation.

On these pages we are building a complete family tree of the descendants of all Confederates (as well as their siblings). The book version of the Genealogy is almanac Elita Rzeczypospoliej

Genealogical database of descendants of the Great Sejm

Name Surname:

Surnames alphabetically: A B C Ć Č D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś Š T U V W X Y Z Ż Ž

The database is updated daily. Currently the database counts 136.454 people, including: 494 confederates: deputies and senators of the Great Sejm, moreover 42.728 their lineal descendants, moreover 29.141 their siblings and their direct descendants, moreover 31.746 spouses of people in all of the above categories, moreover 32.345 parents of people in all of the above categories.

Journal of sessions and acts of the Great Sejm (1788-1792)
translated into the language and realities of people born in the 21st century

   czwartek, 15 kwietnia 1790 (234 y.)   

Confederates (senators, ministers and MPs) - our ancestors

(in green those whose descendants - or descendants of siblings - are members of the Association;
in blue those who have no descendants in SPSW, but managed to establish e-mail contact with their descendants;
in red those whose genealogy is unknown or whose descendants we have not been able to reach;
„wprost”: number of direct descendants; „po rodz.”: the number of descendants of siblings who are not direct descendants of this person).

Representatives of the area of today's Poland

  1. Tomasz Alexandrowicz - senator (kasztelan podlaski) (wprost 308, po rodz. 4)
  2. Jozef z Posławic Ankwicz - senator (kasztelan sandecki) (wprost 29, po rodz. 623)
  3. Kazimierz Biernacki - poseł 1790 (woj. kaliskie; stolnik piotrkowski) (wprost 342, po rodz. 1030)
  4. Paweł Poray Biernacki - senator (kasztelan sieradzki) (wprost 147, po rodz. 1225)
  5. Antoni Biesiekierski - senator (kasztelan kowalski) - akces 15 XI 1788 (wprost 219, po rodz. 0)
  6. Tadeusz Błociszewski - poseł 1790 (woj. łęczyckie; generał-major wojsk koronnych) (wprost 550, po rodz. 427)
  7. Konstanty hr. Bniński - senator (kasztelan chełmiński) - akces 16 X 1788 (wprost 1559, po rodz. 1644)
  8. [Łukasz] Bniński - poseł 1788 (woj. poznańskie) - tylko wg Diariusza, brak w VL (wprost 158, po rodz. 1846)
  9. Kazimierz Bogatko - senator (kasztelan kruświcki) (wprost 309, po rodz. 483)
  10. Kazimierz Bolesz - poseł 1790 (woj. poznańskie) (wprost 0, po rodz. 1463)
  11. Józef Bońkowski - poseł 1788 (woj. płockie; cześnik zawskrzyński) (wprost 0, po rodz. 111)
  12. Franciszek Ksawery Branicki - senator (hetman wlk. koronny) - akces 23 XII 1788 (wprost 1264, po rodz. 2)
  13. Stanisław z Goraja Breza - poseł 1790 (woj. gnieźnieńskie) (wprost 125, po rodz. 271)
  14. Adam Bronikowski - poseł 1790 (woj. gnieźnieńskie; szambelan JKM) (wprost 70, po rodz. 123)
  15. Aleksander Brzostowski - poseł 1790 (woj. sieradzkie, ziemia wieluńska; starosta sokołowski) (wprost 218, po rodz. 88)
  16. Tomasz Budziszewski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia łomżyńska; wojski wyższy łomżyński) (wprost 129, po rodz. 92)
  17. Kajetan Bystrzonowski - senator (kasztelan małogoski) - akces 17 X 1788 (wprost 63, po rodz. 380)
  18. Arnold z Drozdowa Byszewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia warszawska; podkomorzy koronny) (wprost 782, po rodz. 0)
  19. Tomasz Byszewski - poseł 1790 (woj. łęczyckie; regent ziemski łęczycki) (wprost 76, po rodz. 49)
  20. Ksawery Chłapowski - poseł 1790 (woj. poznańskie, ziemia wschowska; podczaszy wschowski) (wprost 490, po rodz. 10)
  21. Fabian Cholewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia rożańska; sędzia ziemski sochaczewski) (wprost 6, po rodz. 1)
  22. Andrzej Zaręba Cielecki - poseł 1788 (woj. sieradzkie; chorąży szadkowski) (wprost 737, po rodz. 411)
  23. Florian Cieszkowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia liwska) (wprost 484, po rodz. 300)
  24. [Franciszek] Czapski - senator (wojewoda chełmiński) - akces 27 X 1788 (wprost 1303, po rodz. 311)
  25. Adam na Klewaniu i Żukowie ks. Czartoryski - poseł 1788 (woj. lubelskie; generał podolski) (wprost 3660, po rodz. 831)
  26. Stanisław Dambski - poseł 1790 (woj. brzeskie kuj.) (wprost 0, po rodz. 440)
  27. Stanisław Dąbski - poseł 1788 (woj. brzeskie kuj.; podkomorzy brzeski kuj.) (wprost 367, po rodz. 324)
  28. Stanisław Dąmbski - senator (wojewoda brzeski kujawski) - akces 17 III 1790 (wprost 206, po rodz. 4)
  29. Ignacy Dembiński - poseł 1790 (woj. krakowskie; chorąży krakowski) (wprost 611, po rodz. 191)
  30. Stefan Dembowski - senator (kasztelan czechowski) (wprost 821, po rodz. 14)
  31. Sebastian Dłuski - poseł 1788 (woj. lubelskie; starosta łukowski) (wprost 0, po rodz. 15)
  32. Tomasz Dłuski - poseł 1790 (woj. lubelskie; podkomorzy generalny lubelski) (wprost 16, po rodz. 0)
  33. Florian Junosza Drewnowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia łomżyńska; podczaszy łomżyński) (wprost 35, po rodz. 1)
  34. Ignacy Działyński - poseł 1790 (woj. inowrocławskie, ziemia dobrzyńska) (wprost 19, po rodz. 1809)
  35. Ksawery Działyński - poseł 1788 (woj. poznańskie, ziemia wschowska) (wprost 1392, po rodz. 436)
  36. Stanisław Gadomski - senator (wojewoda łęczycki) (wprost 0, po rodz. 38)
  37. Jan Nepomucen Gajewski - poseł 1788 (woj. łęczyckie; podsędek łęczycki) (wprost 3, po rodz. 0)
  38. Mikołaj Glinka - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia rożańska; chorąży różański) (wprost 102, po rodz. 242)
  39. Antoni Gliszczyński - poseł 1790 (woj. poznańskie) (wprost 421, po rodz. 216)
  40. Jozef Gliszczyński - senator (kasztelan biechowski) (wprost 638, po rodz. 382)
  41. Karol Głębocki - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 89, po rodz. 11)
  42. Antoni Gozdawa Godlewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia nurska; sędzia ziemski nurski) (wprost 16, po rodz. 10)
  43. Ignacy Gomoliński - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia wiska) (wprost 0, po rodz. 86)
  44. Augustyn Nałęcz Gorzeński - poseł 1788 (woj. poznańskie; chorąży poznański) (wprost 0, po rodz. 866)
  45. Makary Gorzeński - senator (kasztelan kamieński) (wprost 12, po rodz. 55)
  46. Nicefor Gorzeński - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 1, po rodz. 66)
  47. Walenty Gozimierski - senator (kasztelan elblągski) (wprost 0, po rodz. 535)
  48. Kazimierz Górski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia różańska) (wprost 145, po rodz. 42)
  49. Michał Grodzicki - senator (kasztelan oświecimski) (wprost 11, po rodz. 789)
  50. Grzegorz Grotowski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia rawska) (wprost 25, po rodz. 811)
  51. Józef Grzybowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia liwska; podstoli liwski) (wprost 197, po rodz. 174)
  52. Kajetan Hryniewicki - senator (wojewoda lubelski) (wprost 310, po rodz. 0)
  53. Józef Jabłkowski - poseł 1790 (woj. sieradzkie) (wprost 0, po rodz. 0)
  54. Antoni ks. Jabłonowski - senator (kasztelan krakowski) (wprost 1923, po rodz. 1618)
  55. Stanisław Jabłonowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia nurska) (wprost 8, po rodz. 619)
  56. Konstanty Janikowski - poseł 1790 (woj. łęczyckie; pułkownik) (wprost 0, po rodz. 0)
  57. Mikołaj z Wielkiego Jasie. Jasieński - poseł 1790 (woj. sandomierskie) (wprost 1548, po rodz. 0)
  58. Franciszek Jerzmanowski - poseł 1788 (woj. łęczyckie; chorąży inowrocławski) (wprost 44, po rodz. 0)
  59. Jacenty Jezierski - senator (kasztelan łukowski) - akces 18 X 1788 (wprost 1294, po rodz. 5)
  60. Karol Jezierski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia czerska) (wprost 1027, po rodz. 266)
  61. Ignacy Jeżewski - poseł 1790 (woj. płockie) (wprost 4, po rodz. 708)
  62. Jan z Zakliczyna Jordan - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 182, po rodz. 418)
  63. Antoni Karski - poseł 1788 (woj. sandomierskie; łowczy sandomierski) (wprost 0, po rodz. 1478)
  64. Kazimierz Karski - poseł 1790 (woj. sandomierskie; podczaszy sandomierski) (wprost 1476, po rodz. 2)
  65. Michał Karski - sejm (ks. mazowieckie, ziemia różańska) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 109, po rodz. 195)
  66. Ludwik Fundament Karśnicki - senator (kasztelan wieluński) (wprost 2, po rodz. 1077)
  67. Jan Dunin Karwicki - sejm 1790 (woj. sandomierskie; vice-brygadier wojska koronnego) - akces dopiero 31 I 1791 (wprost 18, po rodz. 458)
  68. Pius Rogala Kiciński - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia liwska; szef gabinetu JKM) (wprost 22, po rodz. 332)
  69. Onufry Kicki - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia zakroczymska; koniuszy wielki koronny) (wprost 857, po rodz. 1055)
  70. Józef z Kiełczewa Pomian Kiełczewski - poseł 1790 (woj. kaliskie; chorąży kaliski) (wprost 216, po rodz. 1)
  71. Franciszek Odrowąż Kietliński - poseł 1790 (woj. sandomierskie; łowczy radomski) (wprost 65, po rodz. 4)
  72. Michał Korwin Kochanowski - poseł 1788 (woj. sandomierskie) (wprost 174, po rodz. 100)
  73. Hugo Kołłątaj - senator (podkanclerzy koronny) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 0, po rodz. 21)
  74. Antoni Kossowski - senator (kasztelan inowłodzki) (wprost 1, po rodz. 1)
  75. Roch z Głogowy Kossowski - senator (podskarbi nadworny koronny) (wprost 423, po rodz. 59)
  76. Bartłomiej Krajewski - poseł 1790 (woj. płockie; podczaszy płocki) (wprost 0, po rodz. 449)
  77. Jan Krasnodębski - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia drohicka; łowczy podlaski) (wprost 0, po rodz. 83)
  78. Feliks Kretkowski - poseł 1790 (woj. łęczyckie) (wprost 1, po rodz. 160)
  79. Onufry Kotwicz Krzycki - poseł 1790 (woj. gnieźnieńskie) (wprost 0, po rodz. 949)
  80. Józef Krzyżanowski - poseł 1790 (woj. kaliskie; łowczy poznański) (wprost 3, po rodz. 2)
  81. Michał Krzyżanowski - senator (kasztelan santocki) (wprost 87, po rodz. 1313)
  82. Piotr Krzyżanowski - poseł 1788 (woj. gnieźnieńskie; wojski gnieźnieński) (wprost 0, po rodz. 1400)
  83. Ignacy Szymon Kuczyński - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia mielnicka; stolnik mielnicki) (wprost 6, po rodz. 164)
  84. Wiktoryn Kuczyński - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia drohicka; chorąży drohicki) (wprost 0, po rodz. 170)
  85. Adam z Kwilcza Kwilecki - senator (kasztelan przemęcki) (wprost 545, po rodz. 2105)
  86. Antoni Kwilecki - poseł 1790 (woj. poznańskie, ziemia wschowska; starosta wschowski) (wprost 294, po rodz. 418)
  87. Franciszek Antoni na Kwilczu Kwilecki - poseł 1788 (woj. poznańskie; starosta sądowy) (wprost 713, po rodz. 1937)
  88. Jan Kwilecki - senator (kasztelan międzyrzecki) - akces 15 X 1788 (wprost 637, po rodz. 2013)
  89. Adam Lasocki - senator (kasztelan sochaczewski) - akces 30 III 1789 (wprost 224, po rodz. 10)
  90. Antoni Lasocki - senator (kasztelan gostyński) (wprost 100, po rodz. 194)
  91. Roch Lasocki - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia sochaczewska; podkomorzy sochaczewski) (wprost 4, po rodz. 230)
  92. Marcin Ledóchowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia wiska; starosta bronowski) (wprost 29, po rodz. 13)
  93. Kazimierz Lemnicki - poseł 1790 (woj. lubelskie; starosta janowski) (wprost 233, po rodz. 0)
  94. Dezyderiusz Leszczyński - poseł 1788 (woj. inowrocławskie) (wprost 1, po rodz. 1094)
  95. Józef Leszczyński - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia rawska; cześnik rawski) (wprost 46, po rodz. 1049)
  96. Aleksander Linowski - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 226, po rodz. 18)
  97. Jan z Lipego Lipski - poseł 1788 (woj. poznańskie, ziemia wschowska; generał-major) (wprost 364, po rodz. 1407)
  98. Tadeusz z Lipego Lipski - senator (kasztelan łęczycki) (wprost 328, po rodz. 237)
  99. Dionizy Łączyński - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia gostyńska) (wprost 154, po rodz. 747)
  100. Kazimierz Łempicki - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia zakroczymska; stolnik zakroczymski) (wprost 87, po rodz. 2242)
  101. Antoni Feliks z Grodkowa Łoś - senator (wojewoda pomorski) (wprost 0, po rodz. 3)
  102. Feliks Władysław Pomian Łubieński - poseł 1788 (woj. sieradzkie; starosta nakielski) (wprost 2335, po rodz. 481)
  103. Jan Paweł Korczak Łuszczewski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia sochaczewska) (wprost 255, po rodz. 2)
  104. Antoni Madaliński - poseł 1788 (woj. gnieźnieńskie; pułkownik K. B. M.) (wprost 79, po rodz. 261)
  105. Ludwik Madaliński - poseł 1790 (woj. inowrocławskie) (wprost 13, po rodz. 296)
  106. Adam Skarbek Malczewski - senator (kasztelan rogoziński) (wprost 0, po rodz. 961)
  107. Antoni Nałęcz Małachowski - senator (wojewoda mazowiecki) (wprost 975, po rodz. 3142)
  108. Jacek Małachowski - senator (kanclerz wielki koronny) (wprost 44, po rodz. 4073)
  109. Jan Nepomucen Małachowski - poseł 1788 (woj. sandomierskie; starosta opoczyński) (wprost 6, po rodz. 1457)
  110. Jozef Małachowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 0, po rodz. 0)
  111. Piotr Małachowski - senator (wojewoda krakowski) - akces 20 XI 1788 (wprost 0, po rodz. 2)
  112. Stanisław Nałęcz Małachowski - senator (referendarz wielki koronny) (wprost 1, po rodz. 4116)
  113. Florian Gozdawa z Małejwsi Małowiejski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia wyszogrodzka; sędzia ziemski wyszogrodzki) (wprost 56, po rodz. 21)
  114. Bartłomiej Mazowiecki - poseł 1788 (woj. płockie; sędzia ziemski zawskrzyński) (wprost 4, po rodz. 1)
  115. F[ranciszek] Mączyński - poseł 1788 (woj. łęczyckie; cześnik łęczycki) (wprost 196, po rodz. 183)
  116. Wojciech Mączyński - poseł 1788 (woj. sieradzkie, ziemia wieluńska; szambelan JKM) (wprost 115, po rodz. 1)
  117. Adam Męciński - senator (kasztelan spicimirski) (wprost 228, po rodz. 1442)
  118. Józef Mężeński - poseł 1790 (woj. sandomierskie) (wprost 0, po rodz. 9)
  119. Franciszek Salezy Miaskowski - senator (kasztelan gnieźnieński) (wprost 242, po rodz. 391)
  120. Józef Miaskowski - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 0, po rodz. 7)
  121. Antoni Michałowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 0, po rodz. 1872)
  122. Franciszek Mielżyński - poseł 1790 (woj. poznańskie; starosta wałecki) (wprost 0, po rodz. 1113)
  123. Maksymilian Mielżyński - poseł 1790 (woj. poznańskie) (wprost 1244, po rodz. 11)
  124. [Józef] hr. Mier - senator (wojewoda pomorski) - akces 15 XII 1790 (wprost 123, po rodz. 294)
  125. Franciszek Ksawery Mikorski - poseł 1788 (woj. kaliskie; pisarz ziemski kaliski) (wprost 708, po rodz. 1662)
  126. Józef Mikorski - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia gostyńska; podkomorzy gostyński) (wprost 1650, po rodz. 720)
  127. Antoni na Mikułowicach Drzewica Mikułowski - poseł 1788 (woj. sandomierskie; pisarz ziemski radomski) (wprost 9, po rodz. 61)
  128. Stanisław Miroszewski - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 271, po rodz. 5)
  129. Kajetan Mlicki - senator (kasztelan sierpski) (wprost 528, po rodz. 29)
  130. Dionizy Mniewski - senator (kasztelan brzeski kujawski) - akces 6 XII 1790 (wprost 0, po rodz. 382)
  131. Michał Mniszech - senator (marszałek wielki koronny) (wprost 300, po rodz. 127)
  132. Stanisław Mokronoski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia wyszogrodzka) (wprost 238, po rodz. 395)
  133. Aleksander Starża z Morska Morski - poseł 1790 (woj. lubelskie; podkomorzy przemyski) (wprost 8, po rodz. 1133)
  134. [Tadeusz Antoni] Mostowski - senator (kasztelan raciązki) - akces 6 XII 1790 (wprost 620, po rodz. 230)
  135. Adam Nałęcz Moszczeński - poseł 1788 (woj. poznańskie; chorąży winnicki) (wprost 92, po rodz. 526)
  136. Józef Nałęcz Moszczeński - senator (kasztelan lędzki) (wprost 135, po rodz. 483)
  137. Cyprian Nakwaski - poseł 1788 (woj. łęczyckie; szambelan JKM) (wprost 5, po rodz. 70)
  138. Antoni Nałęcz - poseł 1788 (woj. inowrocławskie, ziemia dobrzyńska; podstoli rypiński) (wprost 170, po rodz. 11)
  139. Józef Niemirycz - poseł 1790 (woj. sandomierskie; podstoli stężycki) (wprost 314, po rodz. 209)
  140. Jan Dołęga Nosarzewski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia ciechanowska; sędzic ciechanowski) (wprost 535, po rodz. 11)
  141. Jan Nosarzewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia ciechanowska; sędzia ziemski ciechanowski) (wprost 233, po rodz. 1)
  142. Tomasz Nowowieski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia wyszogrodzka; łowczy wyszogrodzki) (wprost 20, po rodz. 0)
  143. Jozef Oborski - senator (kasztelan ciechanowski) (wprost 692, po rodz. 262)
  144. Onufry Oborski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia liwska) (wprost 41, po rodz. 913)
  145. Antoni Okęcki - senator (biskup poznański) (wprost 0, po rodz. 7)
  146. Chryzanty hr. z Mińska Opacki - senator (kasztelan wiski) (wprost 1, po rodz. 0)
  147. Jan Ossoliński - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia drohicka; starosta drohicki) (wprost 5, po rodz. 799)
  148. Józef Ossoliński - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia bielska; starosta sandomierski) (wprost 97, po rodz. 707)
  149. Stanisław Ossoliński - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia mielnicka) (wprost 722, po rodz. 0)
  150. Neriusz Ostaszewski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia ciechanowska; szambelan JKM) (wprost 114, po rodz. 297)
  151. Tomasz Ostrowski - senator (kasztelan czerski) (wprost 1726, po rodz. 2)
  152. Jan Ośmiałowski - poseł 1790 (woj. inowrocławskie, ziemia dobrzyńska; starosta grodzki bobrownicki) (wprost 78, po rodz. 116)
  153. August Otffinowski - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 4, po rodz. 12)
  154. Jerzy Ożarowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 0, po rodz. 100)
  155. Piotr Ożarowski - senator (kasztelan wojnicki) (wprost 101, po rodz. 4443)
  156. Michał Pikarski - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia rawska; stolnik rawski) (wprost 1, po rodz. 193)
  157. Michał Hieronim Podoski - senator (kasztelan dobrzyński) - akces 21 II 1789 (wprost 22, po rodz. 186)
  158. Michał ks. Poniatowski - senator (arcybiskup gnieźnieński) (wprost 3, po rodz. 1581)
  159. Stanisław August - król (wprost 633, po rodz. 951)
  160. Adam Łodzia ks. Poniński - senator (podskarbi wielki koronny) (wprost 362, po rodz. 854)
  161. Marceli Poniński - poseł 1790 (woj. gnieźnieńskie; wojski starszy gnieźnieński) (wprost 785, po rodz. 2)
  162. Paweł Popiel - senator (kasztelan sandomierski) - akces 27 X 1788 (wprost 742, po rodz. 3)
  163. Franciszek Piotr Potocki - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia bielska) (wprost 301, po rodz. 3786)
  164. Jan Potocki - poseł 1788 (woj. poznańskie) (wprost 1, po rodz. 1119)
  165. Stanisław Potocki - poseł 1788 (woj. lubelskie; deputat do konstytucji) (wprost 522, po rodz. 598)
  166. Franciszek Prażmowski - senator (kasztelan zakroczymski) (wprost 91, po rodz. 0)
  167. Jan Pruski - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 107, po rodz. 63)
  168. Tomasz Pruszak - senator (kasztelan gdański) (wprost 0, po rodz. 746)
  169. Adam Przeradowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia łomżyńska; podczaszy różański) (wprost 0, po rodz. 0)
  170. Jan z Dukli Mieszkowicz Przyłuski - senator (kasztelan brzeziński) - akces 18 X 1788 (wprost 1, po rodz. 6)
  171. Fryderyk Jakub Psarski - poseł 1790 (woj. sieradzkie, ziemia wieluńska; podkomorzy wieluński) (wprost 74, po rodz. 1589)
  172. Andrzej Puchała - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia czerska; podstarosta czerski) (wprost 20, po rodz. 92)
  173. Ksawery Puszet - poseł 1790 (woj. krakowskie; sędzia ziemski krakowski) (wprost 663, po rodz. 51)
  174. Filip Raczyński - poseł 1790 (woj. poznańskie; generał-major) (wprost 42, po rodz. 435)
  175. Kazimierz Raczyński - senator (marszałek nadworny koronny) (wprost 57, po rodz. 4)
  176. Piotr Radoliński - poseł 1788 (woj. kaliskie; szambelan JKM) (wprost 123, po rodz. 205)
  177. Józef Radzicki - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia zakroczymska; podkomorzy zakroczymski) (wprost 433, po rodz. 160)
  178. Józef Radzimiński - poseł 1788 (woj. gnieźnieńskie; sędzia ziemski gnieźnieński) (wprost 1624, po rodz. 23)
  179. Jakub Rakowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia wiska) (wprost 58, po rodz. 97)
  180. Roman Rogowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia warszawska; cześnik warszawski) (wprost 69, po rodz. 2)
  181. Alexander Remiszowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 224, po rodz. 42)
  182. Andrzej z Rostworowa Rostworowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia czerska; sędzia ziemski czerski) (wprost 612, po rodz. 909)
  183. Feliks Junosza Rościszewski - poseł 1788 (woj. lubelskie) (wprost 19, po rodz. 0)
  184. Jan Junosza Rościszewski - poseł 1788 (woj. płockie; podczaszy raciązki) (wprost 47, po rodz. 74)
  185. Antoni z Skotow i z Roznowa Nowina Rożnowski - poseł 1788 (woj. gnieźnieńskie; pisarz ziemski gnieźnieński) (wprost 363, po rodz. 8)
  186. Mikołaj Russocki - poseł 1790 (woj. krakowskie; cześnik krakowski) (wprost 74, po rodz. 1)
  187. Joz. Rybiński - senator (biskup kujawski i pomorski) - akces 28 XI 1788 (wprost 0, po rodz. 31)
  188. Walenty Rzętkowski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia gostyńska; podczaszy gostyński) (wprost 13, po rodz. 6)
  189. Eustachy ks. Sanguszko - poseł 1788 (woj. lubelskie) (wprost 614, po rodz. 228)
  190. Bogusław z Łagowca Sczaniecki - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 409, po rodz. 3217)
  191. Antoni Siemiątkowski - poseł 1790 (woj. sieradzkie; pisarz ziemski sieradzki) (wprost 195, po rodz. 0)
  192. Hiacynt Siemieński - poseł 1790 (woj. sieradzkie) (wprost 269, po rodz. 204)
  193. Kajetan Sierakowski - senator (kasztelan słoński) - akces 16 X 1788 (wprost 197, po rodz. 110)
  194. Maksymilian Brono Sierakowski - senator (kasztelan płocki) - akces 16 X 1788 (wprost 558, po rodz. 1)
  195. Antoni Sieroszewski - senator (kasztelan krzywiński) (wprost 244, po rodz. 99)
  196. Paweł Drogosław Skorzewski - poseł 1788 (woj. kaliskie; podstoli poznański) (wprost 335, po rodz. 1361)
  197. Kazimierz Albin Saryusz na Skorkowicach Skorkowski - poseł 1788 (woj. sandomierskie) (wprost 0, po rodz. 548)
  198. Marcin Slaski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 1, po rodz. 1066)
  199. Maciey z Piętek Sobolewski - senator (kasztelan warszawski) (wprost 95, po rodz. 480)
  200. Walenty Faustyn z Piętek Sobolewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia warszawska; starosta warszawski) (wprost 75, po rodz. 19)
  201. Walenty Sobolewski - senator (kasztelan czerski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 13, po rodz. 562)
  202. Celestyn Sokolnicki - sejm 1790 (woj. poznańskie; podczaszy poznański) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 80, po rodz. 1115)
  203. Piotr Sokolnicki - poseł 1788 (woj. kaliskie; szambelan JKM) (wprost 220, po rodz. 675)
  204. Serafin Rafał Sokołowski - poseł 1788 (woj. inowrocławskie; starosta nieszawski) (wprost 2, po rodz. 449)
  205. Jozef Sołtyk - senator (kasztelan zawichostski) (wprost 308, po rodz. 1588)
  206. Stanisław Sołtyk - poseł 1790 (woj. krakowskie) (wprost 1332, po rodz. 564)
  207. Tomasz Sołtyk - senator (kasztelan wiślicki) - akcesu brak, ale w VL IX s. 249 wybrany sędzią sejmowym 1791 r. (wprost 573, po rodz. 679)
  208. Ksawery na Stoienszynie Stoiński - poseł 1790 (woj. lubelskie; szambelan JKM) (wprost 0, po rodz. 78)
  209. Michał z Białaczowa Odrowąż Strasz - poseł 1788 (woj. sandomierskie; podsędek ziemski radomski) (wprost 250, po rodz. 1)
  210. Jan Suchorzewski - poseł 1788 (woj. kaliskie; wojski wschowski) (wprost 137, po rodz. 1743)
  211. Józef Suffczyński - poseł 1790 (woj. lubelskie; starosta dybutt.) (wprost 149, po rodz. 12)
  212. Piotr Sumiński - senator (kasztelan brzeski kuj.) (wprost 207, po rodz. 338)
  213. Antoni Szamocki - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia warszawska) (wprost 2, po rodz. 0)
  214. Ignacy Szembek - poseł 1788 (woj. sieradzkie, ziemia wieluńska; ł[owczy?] o[strzeszowski?]) (wprost 241, po rodz. 333)
  215. Krzysztof Hilary Szembek - senator (biskup płocki) (wprost 0, po rodz. 1208)
  216. Adam Szydłowski - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia mielnicka; starosta mielnicki) (wprost 4, po rodz. 1600)
  217. Symeon Kazimierz Szydłowski - senator (kasztelan żarnowski) (wprost 468, po rodz. 3)
  218. Teodor Szydłowski - senator (wojewoda płocki) - akces 29 X 1788 (wprost 1605, po rodz. 78)
  219. Dominik Szymanowski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia rawska; szambelan JKM) (wprost 265, po rodz. 601)
  220. Franciszek Szymanowski - poseł 1788 (woj. rawskie, ziemia sochaczewska; regent koronny) (wprost 44, po rodz. 822)
  221. Jan Szymanowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia czerska) (wprost 0, po rodz. 347)
  222. Jan Szymanowski - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia wyszogrodzka) (wprost 46, po rodz. 820)
  223. Feliks Trojanowski - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia bielska; sędzia bielski podl.) (wprost 19, po rodz. 0)
  224. Tadeusz Trzciński - poseł 1790 (woj. brzeskie kuj.; starosta kruświcki) (wprost 341, po rodz. 1569)
  225. Józef Trzebuchowski - poseł 1790 (woj. inowrocławskie; cześnik kowalski) (wprost 10, po rodz. 148)
  226. Ignacy Tymowski - poseł 1788 (woj. sieradzkie; stolnik sieradzki) (wprost 162, po rodz. 24)
  227. Karol Urbański - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia drohicka; cześnik drohicki) (wprost 2, po rodz. 7)
  228. Bogumił Walewski - poseł 1790 (woj. sieradzkie) (wprost 435, po rodz. 328)
  229. Kasper Walewski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 277, po rodz. 2913)
  230. Michał Walewski - senator (wojewoda sieradzki) (wprost 905, po rodz. 2302)
  231. Stefan Juliusz Kolumna Walewski - poseł 1788 (woj. sieradzkie; podsędek sieradzki) (wprost 188, po rodz. 284)
  232. Bazyli z Walisk Ładzic Walicki - senator (wojewoda rawski) (wprost 1178, po rodz. 229)
  233. Jan Wądołkowski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia łomżyńska; vice-starosta grodzki ostrołęcki) (wprost 0, po rodz. 0)
  234. Antoni Wessel - poseł 1790 (woj. płockie; szambelan JKM) (wprost 0, po rodz. 10)
  235. Jan Węgierski - poseł 1790 (woj. podlaskie, ziemia bielska; szambelan JKM) (wprost 2, po rodz. 0)
  236. Kazimierz z Wielkiej Rudy Wężyk - poseł 1788 (woj. podlaskie, ziemia mielnicka; podstoli wiślicki) (wprost 547, po rodz. 0)
  237. Jozef z Wielogłów Wielogłowski - poseł 1788 (woj. krakowskie) (wprost 449, po rodz. 65)
  238. Józef Wiercieński - poseł 1790 (woj. sandomierskie) (wprost 505, po rodz. 0)
  239. Felicjan Wierzchlejski - poseł 1788 (woj. kaliskie; podsędek kaliski) (wprost 623, po rodz. 66)
  240. Franciszek Wilczewski - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia wiska; starosta wiski) (wprost 0, po rodz. 165)
  241. Józef Wilkoński - poseł 1790 (woj. kaliskie) (wprost 15, po rodz. 1132)
  242. Stanisław Skarbek Wojczyński - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia rawska; chorąży bielski) (wprost 0, po rodz. 262)
  243. Józef Wołłowicz - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia ciechanowska; stolnik ciechanowski) (wprost 382, po rodz. 3)
  244. Ignacy Wybranowski - poseł 1788 (woj. lubelskie; stolnik lubelski) (wprost 86, po rodz. 8)
  245. Józef Zabłodzki - poseł 1788 (woj. kaliskie; cześnik poznański) (wprost 336, po rodz. 841)
  246. Ignacy Wyssogota Zakrzewski - poseł 1788 (woj. poznańskie; stolnik poznański) (wprost 93, po rodz. 122)
  247. Ignacy Zakrzewski - poseł 1788 (woj. brzeskie kuj.; starosta radziejowski) (wprost 0, po rodz. 0)
  248. Wacław Wyssogota Zakrzewski - senator (kasztelan nakielski) (wprost 0, po rodz. 118)
  249. Kazimierz Zaleski - poseł 1790 (woj. lubelskie; pisarz grodzki łukowski) (wprost 0, po rodz. 1)
  250. Szczepan Zambrzycki - poseł 1790 (ks. mazowieckie, ziemia nurska; stolnik liwski) (wprost 0, po rodz. 256)
  251. Barnaba Czarny Zawisza - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia gostyńska; podstoli gombiński) (wprost 223, po rodz. 15)
  252. Jan Nepomucen Zboiński - poseł 1788 (woj. inowrocławskie, ziemia dobrzyńska; starosta mszański) (wprost 39, po rodz. 975)
  253. Ksawery Zboiński - senator (kasztelan raciązki) (wprost 738, po rodz. 276)
  254. Marceli Zembrzuski - poseł 1790 (woj. rawskie, ziemia sochaczewska; wojski mszczonowski) (wprost 1, po rodz. 233)
  255. Aleksander Zieliński - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia nurska; podstoli nurski) (wprost 118, po rodz. 125)
  256. Antoni Zieliński - poseł 1788 (woj. płockie; szambelan JKM) (wprost 5, po rodz. 98)
  257. Ignacy Zieliński - senator (kasztelan wyszogrodzki) (wprost 49, po rodz. 445)
  258. Jan Zieliński - poseł 1788 (ks. mazowieckie, ziemia zakroczymska) (wprost 11, po rodz. 232)
  259. Jan Zieliński - poseł 1790 (woj. płockie; generał wojsk koronnych) (wprost 199, po rodz. 13)
  260. Ludwik Maryan Zieliński - senator (kasztelan rypiński) (wprost 18, po rodz. 394)
  261. Maksymian Zielonacki - poseł 1788 (woj. kaliskie) (wprost 1, po rodz. 681)
  262. Franciszek de Zelonka Żeleński - senator (kasztelan biecki) - akces 17 X 1788 (wprost 31, po rodz. 574)

Representatives of the area of today's Belarus

  1. Michał Bernowicz - poseł 1788 (woj. nowogródzkie, pow. nowogródzki; sędzia ziemski nowogrodzki) (wprost 51, po rodz. 0)
  2. Robert Brzostowski - senator (kasztelan połocki) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 282, po rodz. 1032)
  3. Michał Bułharyn - poseł 1788 (woj. nowogrodzkie, pow. wołkowyski; pisarz ziemski wołkowyski) (wprost 0, po rodz. 0)
  4. Mateusz Topory Butrymowicz - poseł 1788 (woj. brzeskie lit., pow. piński; podstarosta piński) (wprost 171, po rodz. 2)
  5. [Adam] Chmara - senator (wojewoda miński) - wg Diariusza później uczynił akces do Konfederacji - stąd brak w VL (wprost 0, po rodz. 4)
  6. Jozef Chrapowicki - senator (kasztelan mścisławski) (wprost 0, po rodz. 463)
  7. Adam Litawor Chreptowicz - poseł 1790 (woj. nowogródzkie, pow. nowogródzki) (wprost 0, po rodz. 62)
  8. Ignacy Daszkiewicz - senator (kasztelan mścisławski) - akces 10 V 1792 (wprost 30, po rodz. 102)
  9. Tadeusz Downarowicz - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. rzeczycki; chorąży rzeczycki) (wprost 3, po rodz. 0)
  10. Adam Felkerzamb - senator (kasztelan witebski) (wprost 50, po rodz. 24)
  11. Paweł z Konopnice Grabowski - poseł 1788 (woj. nowogrodzkie, pow. wołkowyski; starosta wołkowyski) (wprost 0, po rodz. 135)
  12. Zygmunt z Konopnicy Grabowski - poseł 1790 (woj. nowogrodzkie, pow. wołkowyski; krajczy litewski) (wprost 33, po rodz. 217)
  13. Ludwik Gutakowski - poseł 1788 (woj. witebskie, pow. orszański; starosta kapinowski) (wprost 6, po rodz. 2)
  14. Wincenty Hłasko - poseł 1790 (woj. witebskie, pow. orszański; chorąży witebski) (wprost 8, po rodz. 1)
  15. Jan Jeleński - poseł 1790 (woj. mińskie, pow. mozyrski; starosta grodowy mozyrski) (wprost 486, po rodz. 228)
  16. Konstanty Ludwik Jeleński - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. mozyrski; podkomorzy mozyrski) (wprost 0, po rodz. 714)
  17. Wincenty Hlebicki Józefowicz - poseł 1788 (woj. witebskie, pow. orszański; starosta merecki) (wprost 0, po rodz. 0)
  18. Michał Korzeniewski - poseł 1790 (woj. brzeskie lit., pow. piński; rotmistrz kawalerii narodowej lit.) (wprost 0, po rodz. 144)
  19. Michał Korwin Kossakowski - senator (wojewoda witebski) (wprost 516, po rodz. 331)
  20. Tadeusz Matuszewicz - poseł 1788 (woj. brzeskie lit., pow. brzeski lit.) (wprost 5, po rodz. 294)
  21. Krzysztof Miaskowski - poseł 1790 (woj. witebskie, pow. orszański; szambelan JKM) (wprost 16, po rodz. 140)
  22. Mikołaj Morawski - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. rzeczycki; pisarz wojskowy litewski) (wprost 0, po rodz. 176)
  23. Stanisław Ursyn Niemcewicz - poseł 1790 (woj. brzeskie lit., pow. brzeski lit.; starosta rewiatycki) (wprost 0, po rodz. 61)
  24. Jozef Niesiołowski - senator (wojewoda nowogrodzki) (wprost 22, po rodz. 3)
  25. Antoni Oskierka - sejm 1790 (woj. mińskie, pow. rzeczycki; starosta bohrymowski, sędzia sejmowy) - akces dopiero 17 IX 1791 (wprost 51, po rodz. 177)
  26. Jan Oskierka - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. mozyrski; strażnik polny litewski) (wprost 113, po rodz. 115)
  27. Maciej Kazimierz Oskierka - sejm 1790 (woj. mińskie, pow. mozyrski; marszałek powiatu mozyrskiego) - akces dopiero 17 IX 1791 (wprost 443, po rodz. 1011)
  28. Piotr Pawlikowski - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. miński; skarbnik miński) (wprost 0, po rodz. 165)
  29. Kazimierz Jan Glawbicz Przecławski - poseł 1788 (woj. nowogrodzkie, pow. słonimski; pisarz grodzki słonimski) (wprost 0, po rodz. 0)
  30. Wojciech Pusłowski - poseł 1790 (woj. nowogrodzkie, pow. słonimski) (wprost 1294, po rodz. 190)
  31. Jacek Antoni Puttkamer - poseł 1790 (woj. mińskie, pow. miński; ciwun gondyński) (wprost 0, po rodz. 5)
  32. Stanisław Reytan - poseł 1790 (woj. nowogródzkie, pow. nowogródzki) (wprost 0, po rodz. 213)
  33. Adam Rzewuski - senator (kasztelan witebski) - akces 7 II 1791 (wprost 527, po rodz. 1966)
  34. Kazimierz ks. Sapieha - senator (generał artylerii litewskiej) (wprost 0, po rodz. 0)
  35. Antoni Siellicki - poseł 1788 (woj. połockie; kasztelanic połocki) (wprost 0, po rodz. 1)
  36. Józef Siellicki - senator (kasztelan połocki) (wprost 2, po rodz. 0)
  37. Szymon Skirmont - poseł 1790 (woj. brzeskie lit., pow. piński, mieczny piński) (wprost 414, po rodz. 0)
  38. Ignacy Sołtan - poseł 1790 (woj. mińskie, pow. rzeczycki) (wprost 0, po rodz. 0)
  39. Stanisław Sołtan - poseł 1788 (woj. nowogrodzkie, pow. słonimski; chorąży wielki litewski) (wprost 870, po rodz. 94)
  40. Jan Suchodolski - poseł 1790 (woj. nowogrodzkie, pow. wołkowyski) (wprost 10, po rodz. 2)
  41. Alojzy Sulistrowski - poseł 1788 (woj. połockie; p[isa?]rz litewski) (wprost 441, po rodz. 161)
  42. Jozef Szczytt - senator (kasztelan brzeski lit.) (wprost 1, po rodz. 1034)
  43. Marcin Szczyt - poseł 1790 (woj. połockie; sędzia ziemski połocki) (wprost 127, po rodz. 2)
  44. Paweł Szyrma - poseł 1788 (woj. brzeskie lit., pow. piński; podstoli piński) (wprost 0, po rodz. 4)
  45. Józef Wańkowicz - poseł 1790 (woj. mińskie, pow. miński; sędzia ziemski miński) (wprost 26, po rodz. 107)
  46. Stefan Wereszczaka - poseł 1788 (woj. nowogródzkie, pow. nowogródzki; starosta sitkow.) (wprost 64, po rodz. 33)
  47. Józef Wołodkowicz - poseł 1788 (woj. mińskie, pow. miński; starosta hajeński) (wprost 1, po rodz. 618)
  48. Zenon Wysłouch - poseł 1790 (woj. brzeskie lit., pow. brzeski lit.; podkomorzy brzeski lit.) (wprost 249, po rodz. 4)
  49. Szymon Zabiełło - senator (kasztelan miński) (wprost 127, po rodz. 359)
  50. Michał Deszpott Zenowicz - poseł 1790 (woj. połockie) (wprost 108, po rodz. 25)
  51. Ksawery Zienkowicz - poseł 1790 (woj. nowogrodzkie, pow. słonimski) (wprost 1, po rodz. 44)
  52. Jan Zyberk - senator (wojewoda brzeski lit.) (wprost 1047, po rodz. 2053)

Representatives of the area of today's Lithuania

  1. Michał Brzostowski - poseł 1788 (woj. trockie, pow. trocki; starosta miński) (wprost 2, po rodz. 16)
  2. Ignacy Chomiński - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. oszmiański; sędzia ziemski oszmiański) (wprost 53, po rodz. 2)
  3. Joachim Chreptowicz - senator (podkanclerzy litewski) (wprost 63, po rodz. 1)
  4. Wiktory Czechowicz - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. oszmiański; exprezydent oszmiański) (wprost 4, po rodz. 76)
  5. Gaspar na Woronnej Czyż - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. wileński; sędzia grodzieński) (wprost 68, po rodz. 4)
  6. Antoni Dziekoński - senator (podskarbi nadworny litewski) (wprost 70, po rodz. 4)
  7. Józef Dziekoński - poseł 1790 (woj. trockie, pow. grodzieński) (wprost 0, po rodz. 69)
  8. Aleksander Michał Eysymontt - poseł 1788 (woj. trockie, pow. grodzieński; wojski grodzieński) (wprost 17, po rodz. 8)
  9. Stefan ks. Gedroyć - senator (biskup żmudzki) (wprost 0, po rodz. 26)
  10. Antoni Giełgud - senator (starosta generalny żmudzki) (wprost 477, po rodz. 0)
  11. Ignacy Giełgud - poseł 1788 (ks. żmudzkie) (wprost 0, po rodz. 476)
  12. Dominik Gieysztor - poseł 1790 (woj. trockie, pow. trocki) (wprost 72, po rodz. 1)
  13. Stanisław August Górski - poseł 1788 (ks. żmudzkie; pisarz skarbowy litewski) (wprost 161, po rodz. 1587)
  14. Władysław Gurowski - senator (marszałek wielki litewski) (wprost 0, po rodz. 1218)
  15. Benedykt Tadeusz Kamieński - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. lidzki; pisarz ziemski lidzki) (wprost 0, po rodz. 0)
  16. Ludwik Kamieński - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. lidzki; szambelan JKM) (wprost 61, po rodz. 61)
  17. Benedykt Karpp - poseł 1788 (woj. trockie, pow. upicki; chorąży upicki) (wprost 776, po rodz. 3)
  18. Maurycy Franciszek Karp - poseł 1790 (ks. żmudzkie) (wprost 0, po rodz. 174)
  19. Józef Kociełł - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. oszmiański; pułkownik litewski) (wprost 0, po rodz. 22)
  20. Tadeusz Korsak - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. wileński; sędzia ziemski wileński) (wprost 0, po rodz. 133)
  21. Antoni Korwin Kosakowski - poseł 1788 (woj. trockie, pow. kowieński; chorąży kowieński) (wprost 393, po rodz. 454)
  22. Józef Korwin Kossakowski - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. wiłkomirski; wojewodzic witebski) (wprost 513, po rodz. 1300)
  23. Józef Korwin Kossakowski - poseł 1790 (woj. trockie, pow. upicki) (wprost 0, po rodz. 392)
  24. Michał Kossakowski - poseł 1790 (woj. trockie, pow. kowieński; chorąży kowieński) (wprost 58, po rodz. 334)
  25. Tadeusz Kościałkowski - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. wiłkomirski; starosta czotyrski) (wprost 0, po rodz. 3)
  26. Michał Poklewski Koziełł - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. oszmiański; starosta dzisieński) (wprost 0, po rodz. 11)
  27. Stanisław Manuzzi - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. brasławski) (wprost 0, po rodz. 0)
  28. Ignacy ks. Massalski - senator (biskup wileński) (wprost 0, po rodz. 35)
  29. Tomasz Mineyko - poseł 1790 (woj. trockie, pow. kowieński; pisarz ziemski kowieński) (wprost 376, po rodz. 4)
  30. Bogusław Mirski - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. brasławski; podkomorzy brasławski) (wprost 0, po rodz. 295)
  31. Stanisław Mirski - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. brasławski; szambelan JKM) (wprost 60, po rodz. 235)
  32. Ignacy Morykoni - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. wiłkomirski; starosta grodowy wiłkomirski) (wprost 0, po rodz. 126)
  33. Jan Nagurski - poseł 1790 (ks. żmudzkie) (wprost 0, po rodz. 64)
  34. Dominik Narbutt - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. lidzki; wojski lidzki) (wprost 21, po rodz. 188)
  35. Wojciech Narbutt - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. lidzki; szambelan JKM) (wprost 2, po rodz. 89)
  36. Michał Ogiński - senator (hetman wielki litewski) (wprost 0, po rodz. 3394)
  37. Stanisław Olędzki - poseł 1790 (ks. żmudzkie) (wprost 64, po rodz. 52)
  38. Ludwik Pancerzyński - poseł 1790 (woj. trockie, pow. grodzieński; chorąży grodzieński) (wprost 3, po rodz. 0)
  39. Chryzostom Piłsudzki - poseł 1790 (ks. żmudzkie) (wprost 167, po rodz. 1)
  40. Józef Plater - poseł 1788 (ks. żmudzkie) (wprost 0, po rodz. 763)
  41. Kazimierz Konstanty hr. Plater - senator (kasztelan trocki) - akces 28 XII 1790 (wprost 1236, po rodz. 357)
  42. Antoni Pomarnacki - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. wiłkomirski; cześnik wiłkomirski) (wprost 137, po rodz. 61)
  43. Stanisław ks. Poniatowski - senator (podskarbi wielki litewski) (wprost 118, po rodz. 527)
  44. Ignacy Potocki - senator (marszałek nadworny litewski) (wprost 2, po rodz. 1118)
  45. Ignacy Przeciszewski - poseł 1788 (ks. żmudzkie; sędzia grodzki) (wprost 0, po rodz. 0)
  46. Karol Stanisław na Ołyce i Nieświeżu ks. Radziwiłł - senator (wojewoda wileński) - akces 3 XI 1788 (wprost 0, po rodz. 2673)
  47. Maciej ks. Radziwiłł - senator (kasztelan wileński) - akces 28 XII 1790 (wprost 553, po rodz. 1257)
  48. [Michał Hieronim] ks. Radziwiłł - senator (wojewoda wileński) - akces 9 XII 1790 (wprost 624, po rodz. 95)
  49. Franciszek Seybut Romanowicz - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. wileński; prezydujący sędzia ziemski wileński) (wprost 2, po rodz. 3)
  50. Adam Rupejko - poseł 1790 (ks. żmudzkie; sędzia ziemski żmudzki) (wprost 0, po rodz. 0)
  51. Aleksander ks. Sapieha - senator (kanclerz wielki litewski) (wprost 3123, po rodz. 263)
  52. Ignacy Siwicki - poseł 1790 (woj. trockie, pow. trocki; strażnik trocki) (wprost 41, po rodz. 8)
  53. Józef Longin Staszewski - poseł 1790 (woj. trockie, pow. upicki; podkomorzy upicki) (wprost 92, po rodz. 141)
  54. Ignacy Sylwestrowicz - poseł 1790 (ks. żmudzkie; sędzia ziemski żmudzki) (wprost 1, po rodz. 2)
  55. Florian Doliwa Siruć - poseł 1790 (woj. trockie, pow. kowieński; sędzia ziemski kowieński) (wprost 87, po rodz. 57)
  56. Jerzy Tyszkiewicz - poseł 1788 (ks. żmudzkie) (wprost 642, po rodz. 187)
  57. Ludwik Tyszkiewicz - senator (hetman polny litewski) (wprost 525, po rodz. 1)
  58. Stanisław hr. Tyszkiewicz - senator (kasztelan żmudzki) (wprost 830, po rodz. 270)
  59. Antoni Tyzenhauz - poseł 1790 (woj. wileńskie, pow. wileński; chorąży wileński) (wprost 0, po rodz. 0)
  60. Tomasz z Skrzetuszewa Wawrzecki - poseł 1788 (woj. wileńskie, pow. brasławski; podkomorzy kowieński) (wprost 0, po rodz. 1654)
  61. Józef Wereszczyński - poseł 1788 (woj. trockie, pow. upicki; starosta upicki) (wprost 0, po rodz. 0)
  62. Kazimierz Wolmer - poseł 1788 (woj. trockie, pow. grodzieński; marszałek grodzieński) (wprost 92, po rodz. 36)
  63. Ignacy Zabiełło - poseł 1788 (woj. trockie, pow. kowieński; marszałek kowieński) (wprost 626, po rodz. 7)
  64. Józef Zabiełło - poseł 1788 (ks. żmudzkie; łowczy wielki litewski) (wprost 1, po rodz. 485)
  65. Michał Zaleski - poseł 1788 (woj. trockie, pow. trocki; wojski litewski) (wprost 148, po rodz. 1)

Representatives of the area of today's Latvia

  1. Aleksander z Batowa Batowski - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Korony) (wprost 14, po rodz. 196)
  2. Józef Borch - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Korony) (wprost 41, po rodz. 1416)
  3. Grzegorz Nałecz Kaczanowski - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Litwy) (wprost 310, po rodz. 0)
  4. Józef Korwin Kossakowski - senator (biskup inflancki) (wprost 0, po rodz. 847)
  5. Stanisław Kublicki - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Inflant; rotmistrz litewski) (wprost 4, po rodz. 0)
  6. [Jan] Mier - senator (kasztelan inflancki) - akces 15 X 1788 (wprost 232, po rodz. 185)
  7. Józef Mostowski - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Inflant) (wprost 19, po rodz. 831)
  8. Julian Ursyn Niemcewicz - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Litwy) (wprost 0, po rodz. 112)
  9. Hieronim Oskierka - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Inflant) (wprost 0, po rodz. 0)
  10. Józef z Rokszyc Pągowski - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Korony) (wprost 35, po rodz. 3)
  11. Piotr Potocki - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Korony; starosta babimoski) (wprost 0, po rodz. 2017)
  12. Józef Trębicki - poseł 1790 (ks. inflanckie, z Litwy) (wprost 182, po rodz. 14)
  13. Józef Weyssenhoff - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Inflant; kapitan wojsk litewskich) (wprost 2, po rodz. 962)
  14. Michał Zabiełło - poseł 1788 (ks. inflanckie, z Litwy; generał-major) (wprost 0, po rodz. 486)

Representatives of the area of today's Russia

  1. Antoni Chrapowicki - poseł 1788 (woj. smoleńskie, pow. starodubowski; starosta starodubowski) (wprost 71, po rodz. 0)
  2. Dominik Eydziatowicz - poseł 1788 (woj. smoleńskie, pow. smoleński; chorąży smoleński) (wprost 0, po rodz. 4)
  3. [Tymoteusz] Gorzeński - senator (biskup smoleński) - akces 10 I 1791 (wprost 0, po rodz. 67)
  4. Konstanty Jelski - poseł 1790 (woj. smoleńskie, pow. starodubowski; stolnik starodubowski) (wprost 0, po rodz. 877)
  5. Tomasz Łappa - sejm 1790 (woj. smoleńskie, pow. starodubowski; pisarz ziemski starodubowski, sędzia sejmowy) - akces dopiero 23 IX 1791 (wprost 7, po rodz. 0)
  6. Adam Naruszewicz - senator (biskup smoleński) - akces 9 XII 1788 (wprost 0, po rodz. 29)
  7. Józef z Kozielska Puzyna - poseł 1790 (woj. smoleńskie, pow. smoleński) (wprost 11, po rodz. 601)
  8. Michał Radziszewski - poseł 1788 (woj. smoleńskie, pow. starodubowski; chorąży starodubowski) (wprost 25, po rodz. 0)
  9. Ksawery ks. Sapieha - senator (wojewoda smoleński) - akces 7 II 1791 (wprost 1872, po rodz. 334)
  10. Antoni Suchodolski - poseł 1788 (woj. smoleńskie, pow. smoleński; skarbny litewski) (wprost 13, po rodz. 129)
  11. Michał Zdzitowiecki - poseł 1790 (woj. smoleńskie, pow. smoleński; szambelan JKM) (wprost 0, po rodz. 0)

Representatives of the area of today's Ukraine

  1. Kajetan Aksak - poseł 1790 (woj. wołyńskie) (wprost 0, po rodz. 440)
  2. Józef Bierzyński - poseł 1788 (woj. kijowskie; podkomorzy żytomierski) (wprost 25, po rodz. 394)
  3. Tadeusz Błędowski - poseł 1790 (woj. czerniechowskie) (wprost 481, po rodz. 14)
  4. Michał hr. Borh - senator (wojewoda bełski) - akces 26 I 1789 (wprost 1036, po rodz. 421)
  5. Pius Franciszek Boreyko - poseł 1790 (woj. podolskie; podkomorzy latyczewski) (wprost 19, po rodz. 3)
  6. Józef Borowicki - poseł 1790 (woj. kijowskie) (wprost 0, po rodz. 0)
  7. Jan Nepomucen Chojecki - poseł 1790 (woj. kijowskie; wojski wyższy kijowski) (wprost 480, po rodz. 71)
  8. Ignacy Myszka Chołoniewski - poseł 1788 (woj. bracławskie; starosta kołomyjski) (wprost 308, po rodz. 2051)
  9. Kasper Kolumna Cieciszowski - senator (biskup kijowski) (wprost 0, po rodz. 667)
  10. Michał Czacki - poseł 1788 (woj. czerniechowskie; podczaszy koronny) (wprost 212, po rodz. 1427)
  11. Józef ks. Czartoryski - poseł 1788 (woj. wołyńskie; stolnik litewski) (wprost 1700, po rodz. 2712)
  12. Adam Czernołuski - poseł 1790 (woj. czerniechowskie; podstoli czerniechowski) (wprost 2, po rodz. 21)
  13. Antoni Jan Nepomucen ks. Światopołk Czetwertyński - poseł 1788 (woj. bracławskie; chorąży bracławski) (wprost 16, po rodz. 1172)
  14. Antoni Stanisław ks. Czetwertyński - senator (kasztelan przemyski) - akces 15 XII 1790 (wprost 387, po rodz. 11)
  15. Felicjan ks. Czetwertyński - senator (kasztelan czerniechowski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 7, po rodz. 57)
  16. Janusz ks. Swiatopełk Czetwertyński - senator (kasztelan czerniechowski) (wprost 1169, po rodz. 19)
  17. Maciej Poraj Garnysz - senator (biskup chełmski) (wprost 0, po rodz. 0)
  18. Benedykt Grabiński - poseł 1790 (woj. podolskie) (wprost 0, po rodz. 862)
  19. Franciszek z Grabowa Grocholski - poseł 1788 (woj. bracławskie; miecznik koronny) (wprost 511, po rodz. 2502)
  20. Marcin Grocholski - senator (kasztelan bracławski) (wprost 1730, po rodz. 1283)
  21. Aleksander Gurowski - senator (kasztelan buski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 21, po rodz. 0)
  22. Benedykt Hulewicz - poseł 1788 (woj. wołyńskie; towarzysz kawalerii narodowej) (wprost 1, po rodz. 9)
  23. Stanisław Kostka Hulewicz - poseł 1790 (woj. wołyńskie; chorąży łucki) (wprost 22, po rodz. 0)
  24. Józef August Iliński - poseł 1790 (woj. kijowskie; szef regimentu grenadierów) (wprost 228, po rodz. 348)
  25. Jan Stanisław Iliński - poseł 1790 (woj. kijowskie; generał-inspektor kawalerii koronnej) (wprost 0, po rodz. 576)
  26. Stanisław ks. Jabłonowski - poseł 1788 (woj. wołyńskie) (wprost 282, po rodz. 1640)
  27. Mikołaj Jaroszyński - poseł 1790 (woj. bracławskie; stolnik winnicki) (wprost 424, po rodz. 583)
  28. Krzysztof Dunin Karwicki - poseł 1788 (woj. wołyńskie) (wprost 42, po rodz. 434)
  29. August Kicki - poseł 1788 (woj. ruskie; starosta krasnostawski) (wprost 21, po rodz. 1891)
  30. Jozef Joachim Komorowski - senator (kasztelan bełzki) (wprost 99, po rodz. 63)
  31. Wincenty Komorowski - poseł 1790 (woj. ruskie, ziemia chełmska) (wprost 0, po rodz. 98)
  32. Stanisław Rawicz Kossecki - poseł 1790 (woj. podolskie; wojski wyższy podolski) (wprost 516, po rodz. 164)
  33. Stanisław Krasicki - poseł 1788 (woj. czerniechowskie) (wprost 211, po rodz. 24)
  34. Adam Krasiński - senator (biskup kamieniecki) - akces 13 VIII 1789 (wprost 0, po rodz. 408)
  35. Jan Krasiński - poseł 1788 (woj. podolskie) (wprost 114, po rodz. 75)
  36. Ignacy Krzucki - poseł 1790 (woj. wołyńskie; towarzysz kawalerii narodowej) (wprost 0, po rodz. 424)
  37. Kajetan Kurdwanowski - poseł 1788 (woj. czerniechowskie; generał-major) (wprost 4, po rodz. 0)
  38. Antoni Ledóchowski - poseł 1790 (woj. czerniechowskie; wojewodzic czerniechowski) (wprost 626, po rodz. 1176)
  39. Mikołaj Ledóchowski - senator (kasztelan lubaczowski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 0, po rodz. 42)
  40. Marcin Leżeński - poseł 1790 (woj. bracławskie) (wprost 0, po rodz. 0)
  41. Aleksander Lubomirski - senator (kasztelan kijowski) - akces 2 VII 1789 (wprost 26, po rodz. 3720)
  42. Józef ks. Lubomirski - senator (kasztelan kijowski) - akces 22 XII 1790 (wprost 1150, po rodz. 2596)
  43. Franciszek Markowski - senator (kasztelan sanocki) (wprost 343, po rodz. 203)
  44. Kajetan Miączyński - poseł 1788 (woj. czerniechowskie; generał inspektor) (wprost 144, po rodz. 13)
  45. Józef Wojciech Mierzejewski - poseł 1788 (woj. podolskie; strażnik polny koronny) (wprost 57, po rodz. 92)
  46. Franciszek Młocki - senator (kasztelan wołyński) (wprost 13, po rodz. 10)
  47. Onufry z Morska Morski - poseł 1788 (woj. podolskie) (wprost 191, po rodz. 4)
  48. Ignacy Nałęcz Moszczeński - poseł 1790 (woj. bracławskie; podczaszy bracławski) (wprost 0, po rodz. 618)
  49. Fryderyk Moszyński - poseł 1788 (woj. bracławskie; sekretarz wielki litewski) (wprost 0, po rodz. 117)
  50. Józef Kalasanty Olizar - poseł 1790 (woj. wołyńskie) (wprost 0, po rodz. 2165)
  51. Jan Onufry Orłowski - poseł 1790 (woj. podolskie; łowczy nadworny koronny) (wprost 406, po rodz. 399)
  52. Michał Pawsza - poseł 1788 (woj. kijowskie; sędzia ziemski owrucki) (wprost 0, po rodz. 180)
  53. Józef Piniński - poseł 1790 (woj. wołyńskie) (wprost 0, po rodz. 3)
  54. Woyciech Poletyło - senator (kasztelan chełmski) (wprost 115, po rodz. 443)
  55. Jerzy Potocki - poseł 1788 (woj. podolskie) (wprost 59, po rodz. 1061)
  56. Prot Potocki - senator (wojewoda kijowski) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 6, po rodz. 2810)
  57. Seweryn Potocki - poseł 1788 (woj. bracławskie) (wprost 1143, po rodz. 1443)
  58. Stanisław Szczęsny Potocki - poseł 1788 (woj. bracławskie; generał artylerii) (wprost 4494, po rodz. 31)
  59. Teodor Potocki - senator (wojewoda bełzki) - akces późniejszy wg U. Kacperczyk (MHA t.17) (wprost 108, po rodz. 951)
  60. Kajetan Suszczański Proskura - poseł 1788 (woj. kijowskie) (wprost 0, po rodz. 30)
  61. Stanisław Kostka Pruszyński - senator (kasztelan żytomirski) - akces 16 X 1788 (wprost 545, po rodz. 171)
  62. Michał Przeździecki - poseł 1790 (woj. podolskie) (wprost 219, po rodz. 1567)
  63. Michał Ignacy Radzimiński - poseł 1790 (woj. czerniechowskie; chorąży urzędowski) (wprost 0, po rodz. 0)
  64. Marcin Rakowski - poseł 1790 (woj. bracławskie; wojski wyższy winnicki) (wprost 90, po rodz. 0)
  65. Teodor Rostocki - senator (arcybiskup kijowski, metropolita całej Rusi) - akces 9 IX 1790 (wprost 0, po rodz. 3)
  66. Antoni Rybiński - senator (kasztelan owrucki) - akces 4 XI 1790 (wprost 0, po rodz. 31)
  67. Jan Nepomucen Rybiński - poseł 1790 (woj. kijowskie) (wprost 0, po rodz. 31)
  68. T. Łukasz Rybiński - poseł 1788 (woj. kijowskie; podkomorzy kijowski) (wprost 32, po rodz. 396)
  69. Kazimierz Rzewuski - poseł 1788 (woj. podolskie; pisarz polny koronny) (wprost 34, po rodz. 50)
  70. Seweryn Rzewuski - poseł 1790 (woj. kijowskie; podpułkownik regimentu 8go wojsk litewskich) (wprost 1, po rodz. 2492)
  71. Adam Ryszczewski - senator (kasztelan lubaczewski) (wprost 383, po rodz. 364)
  72. Hieronim Sanguszko - senator (wojewoda wołyński) - akces 9 I 1789 (wprost 843, po rodz. 3565)
  73. Wojciech Leszczyc Skarszewski - senator (biskup chełmski i lubelski) - akces 17 II 1791 (wprost 0, po rodz. 3)
  74. Walerian Strzemień z Strojnowa Strojnowski - poseł 1788 (woj. wołyńskie; podkomorzy buski) (wprost 674, po rodz. 26)
  75. W[ojciech] W. z Suchodół Suchodolski - poseł 1788 (woj. ruskie) (wprost 419, po rodz. 8)
  76. Onufry Szczeniowski - poseł 1790 (woj. bracławskie; podsędek ziemski bracławski) (wprost 83, po rodz. 832)
  77. Józef Szlubowski - poseł 1790 (woj. ruskie, ziemia chełmska) (wprost 527, po rodz. 0)
  78. M[ichał] Swieykowski - poseł 1790 (woj. bracławskie; wojewodzic podolski) (wprost 18, po rodz. 262)
  79. Wojciech Aug. Świętosławski - poseł 1788 (woj. wołyńskie; stolnik krzemieniecki) (wprost 389, po rodz. 352)
  80. Antoni Trypolski - poseł 1788 (woj. kijowskie; sędzia grodzki owrucki) (wprost 14, po rodz. 65)
  81. Ignacy Trypolski - poseł 1790 (woj. kijowskie; stolnik owrucki) (wprost 0, po rodz. 79)
  82. Feliks Turski - senator (biskup łucki) (wprost 0, po rodz. 219)
  83. Ludwik Wilga - senator (wojewoda czerniechowski) (wprost 287, po rodz. 798)
  84. Ignacy z Sielca Witosławski - poseł 1788 (woj. podolskie; oboźny polny koronny) (wprost 258, po rodz. 13)
  85. Józef Witosławski - poseł 1790 (woj. podolskie) (wprost 11, po rodz. 0)
  86. Jan Zagórski - poseł 1790 (woj. wołyńskie; podczaszy włodzimirski) (wprost 0, po rodz. 232)
  87. Józef Zajączek - poseł 1790 (woj. podolskie) (wprost 0, po rodz. 79)
  88. Mikołaj Zaleski - poseł 1788 (woj. kijowskie; podkomorzy owrucki) (wprost 45, po rodz. 270)
  89. Teofil Woyciech Załuski - senator (kasztelan buski) (wprost 665, po rodz. 665)
  90. Antoni Złotnicki - poseł 1790 (woj. podolskie; chorąży czerwonogrodzki) (wprost 550, po rodz. 0)

Social Chronicle

Recently died:Recently born:Recently they got married:Announcements wedding:
  • (aktualnie brak)

For example: 50 random people from the database of Descendants of the Great Sejm, which are also in Polish Wikipedia

  • Janusz Cichalewski: Janusz Cichalewski (ur. 24 maja 1935 w Krakowie) polski dziennikarz, prezenter i redaktor telewizyjny, aktor i reżyser estradowy.
  • Eligia Bryłowa: Eligia Maria Bryłowa, z domu Chrzanowska (ur. 8 grudnia 1855 w Żuchowicach koło Piotrkowa Trybunalskiego, zm. 1 czerwca 1927 w Kaliszu) polska działaczka społeczna.
  • Bogdan Hutten-Czapski: Bogdan Franciszek Serwacy Hutten-Czapski herbu Leliwa, niem. Bogdan Graf von Hutten-Czapski (ur. 13 maja 1851 w Smoguleckiej Wsi, zm. 7 września 1937 w Poznaniu) hrabia, polityk pruski, burgrabia Cesarskiego Zamku Poznańskiego, kurator uczelni warszawskich 19151918, prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich 19261937, właściciel ordynacji Smogulec w obecnym woj. wielkopolskim, doctor honoris causa Uniwersytetu i Politechniki Warszawskiej.
  • Hubert Taczanowski: Hubert Taczanowski ps. Hubert (ur. 13 kwietnia 1924, zm. ok. 20 sierpnia 1944 w Warszawie) plutonowy, uczestnik powstania warszawskiego w I plutonie Sad 2. kompanii Rudy batalionu Zośka Armii Krajowej.
  • Janina Oyrzanowska-Poplewska: Janina Oyrzanowska-Poplewska (ur. 2 maja 1918 w Warszawie, zm. 16 lipca 2001 w Warszawie) polska lekarz weterynarii, profesor doktor habilitowany nauk weterynaryjnych, specjalistka epizootiologii.
  • Bogumił Luft: Bogumił Luft (ur. 7 października 1955 w Warszawie) polski publicysta i dyplomata; członek rady redakcyjnej miesięcznika Więź, w latach 19931999 ambasador RP w Rumunii, zaś w latach 20102012 ambasador RP w Mołdawii.
  • Wojciech Mier: Wojciech (Albert) Mier, inna forma nazwiska: Mir, krypt.: W. M. S. B., (ur. 19 kwietnia 1759 w Radziechowie, zm. 22 sierpnia 1831 w Kętach) hrabia cesarstwa, poeta, tłumacz, rotmistrz formacji targowickiej Brygady Kawalerii Narodowej Znaków Hussarskich pod Imieniem Województwa Bracławskiego, konsyliarz konfederacji generalnej koronnej.
  • Jadwiga Stankowska: Jadwiga Maria Delfina Stankowska (ur. 31 lipca 1935 w Stobiecku, zm. 1 lutego 2017) polska fizyk, zajmująca się fizyką ciała stałego, profesor nauk fizycznych.
  • Jan Dekert (prezydent Warszawy): Jan Dekert (ur. 1738 w Bledzewie, zm. 4 października 1790 w Warszawie) prezydent miasta Warszawy, działacz mieszczański, kupiec, członek Kompanii Manufaktur Uprzywilejowanej w 1770 roku.
  • Krystyna Wańkowicz: Krystyna Wańkowicz ps. Anna, Hanna (ur. 9 października 1919 w Warszawie, zm. 6 sierpnia 1944 tamże) starsza córka pisarza Melchiora Wańkowicza, uczestniczka powstania warszawskiego, sanitariuszka w batalionie Parasol Armii Krajowej, łączniczka kolejno Stanisława Leopolda ps. Rafał dowódcy kompanii w tymże batalionie oraz Janusza Brochwicza-Lewińskiego Gryfa i siostra Marty Wańkowicz.
  • Czesław Wycech: Czesław Wycech (ur. 20 lipca 1899 w Wilczogębach, zm. 26 maja 1977 w Warszawie) polski działacz ruchu ludowego, nauczyciel, historyk, działacz Polskiego Państwa Podziemnego, marszałek Sejmu II, III, IV i V kadencji, minister oświaty od 1945 do 1947, przewodniczący Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej w latach 19571974. Poseł do Krajowej Rady Narodowej, na Sejm Ustawodawczy oraz na Sejm PRL I, II, III, IV i V kadencji.
  • Stanisław Węgrzecki: Stanisław Węgrzecki (ur. 10 listopada 1765 w Warszawie, zm. 12 lutego 1845 tamże) prawnik, prezydent Warszawy, senator-kasztelan Królestwa Polskiego od 8 sierpnia 1831 roku, jakobin polski, plenipotent skarbu koronnego, członek loży wolnomularskiej Świątynia Mądrości.
  • Józef Wybicki: Józef Rufin Wybicki herbu Rogala (ur. 29 września 1747 w Będominie, zm. 10 marca 1822 w Manieczkach) polski pisarz i polityk, szambelan Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1780 roku, napisał słowa Pieśni Legionów Polskich we Włoszech późniejszego polskiego hymnu narodowego Mazurka Dąbrowskiego.
  • Piotr Bontemps: Piotr Karol Bontemps (ur. 3 listopada 1777 w Paryżu, zm. 20 sierpnia 1840 w Petersburgu) polski generał francuskiego pochodzenia, generał brygady Królestwa Kongresowego, dyrektor Materiału Artylerii, dowódca Korpusu Rakietników.
  • Bronisław Horodyski: Bronisław Horodyski herbu Korczak (ur. ok 1851, zm. 10 maja 1896) poseł do Sejmu Krajowego Galicji VI kadencji (1889-1895), właściciel dóbr ziemskich w Krogulcu.
  • Seweryn Wilimowski: Seweryn Józef Leopold Wilimowski (ur. 14 grudnia 1894, zm. 1 sierpnia 1977) kapitan dyplomowany piechoty Wojska Polskiego.
  • Henryk Cichowski: Henryk Czesław Cichowski, o. Andrzej OFM (ur. 20 lipca 1892 w majątku Skórnice, zm. 4 maja 1936 w Krakowie) polski duchowny katolicki, teolog.
  • Karol Dzieduszycki: Karol Dzieduszycki herbu Sas (ur. 7 września 1847 we Lwowie, zm. 14 września 1902) hrabia, ziemianin, wojskowy i polityk galicyjski.
  • Krzysztof Karwicki: Krzysztof Dunin-Karwicki (ur. 1757 w Mizoczu, zm. 1813 w Chmielniku, woj. kieleckie) polski generał lejtnant wojsk koronnych.
  • Małgorzata Królikowska-Sołtan: Małgorzata Elżbieta Królikowska-Sołtan (ur. 12 września 1956 w Warszawie) polska astronom, doktor habilitowany, profesor nadzywczajna Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie specjalizująca się w astrofizyce i dynamice małych ciał Układu Słonecznego.
  • Jerzy Marcin Ożarowski: Jerzy Marcin Ożarowski herbu Rawicz (ur. ok.1690, zm. przed 11 kwietnia 1741) generał-lejtnant wojsk koronnych w 1737 roku, oboźny koronny (dworski) w latach 1729-1741, podstoli koronny w latach 1728-1729, stolnik krakowski w latach 1712-1728, wielkorządca krakowski w latach 1730-1734, starosta nowomiejski i drugniński, starosta dobczycki w 1739 roku, marszałek województwa krakowskiego w konfederacji dzikowskiej w 1734 roku.
  • Benedykt Henryk Tyszkiewicz: Benedykt Henryk Tyszkiewicz herbu Leliwa (ur. 11 grudnia 1852 Niemież, zm. 13 maja 1935 w Mentonie, Francja) polski fotograf, ziemianin, hrabia, papieski szambelan odznaczony przez niego Krzyżem Wielkim Orderu Piusa IX. Członek honorowy zakładu św. Kazimierza w Paryżu.
  • Adam Tomasz Chłędowski: Adam Tomasz Chłędowski pseudonim A. C., (ur. 1790 w Jaworniku koło Rzeszowa, zm. 19 maja 1855 w Oberwerth koło Koblencji) polski bibliograf, dziennikarz, publicysta i wydawca.
  • Szczęsny Rutkowski: Szczęsny Rutkowski (ur. 15 sierpnia 1887 w Szpetalu Górnym k. Włocławka, zm. 2 grudnia 1940 w obozie koncentracyjnym w Dachau) polski malarz, publicysta i krytyk artystyczny.
  • Franciszek Ksawery Zboiński: Franciszek Ksawery Zboiński herbu Ogończyk (ur. 12 sierpnia 1751, zm. 16 stycznia 1818 w Kikole) senator-wojewoda Królestwa Kongresowego w 1816, senator-kasztelan Księstwa Warszawskiego w 1812, prezes Izby Głównej Obrachunkowej w 1811, szambelan Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1776, kasztelan płocki w 1790, kasztelan raciąski w latach 1777-1790, podkomorzy płocki.
  • Gustaw Stefan Szczawiński: Gustaw Stefan Szczawiński (ur. 26 sierpnia 1874 w Warszawie, zm. 17 kwietnia 1937 w Otwocku) inżynier, działacz społeczny, współorganizator, redaktor i wydawca tygodnika Przegląd Społeczny (wydawanego w latach 19061907), autor libretta do opery Maria Henryka Melcera-Szczawińskiego.
  • Andrzej Marcin Miaskowski: Andrzej Marcin Miaskowski herbu Bończa II (zm. 1832 w Chrustowie) ostatni komandor komandorii poznańskiej kawalerów maltańskich, urząd objął w 1781 roku, członek Zgromadzenia Przyjaciół Konstytucji Rządowej, konsyliarz województwa poznańskiego w konfederacji targowickiej w 1792 roku.
  • Teodor Mycielski: Teodor Kazimierz Maciej Mycielski herbu Dołęga (ur. 4 marca 1804 w Chocieszewicach - zm. 5 czerwca 1874 tamże) hrabia pruski od 1822, podporucznik szwadronu poznańskiego oraz 2. pułku ułanów, adiutant gen. Ludwika Kickiego.
  • Jerzy Giżycki (pisarz): Jerzy Mikołaj Ordon-Giżycki (ur. 1889 pod Kamieńcem Podolskim, zm. 20 maja 1970 w Meksyku) polski pisarz, dyplomata, podróżnik, działacz sportowy, publicysta i poszukiwacz przygód. Mąż agentki brytyjskiego SOE Krystyny Skarbek (1908-1952).
  • Juliusz Karol Ostrowski: Juliusz Karol Ignacy Stanisław Kostka Ostrowski, hrabia herbu Rawicz (ur. 16 stycznia 1854 w Warszawie, zm. 12 marca 1917 w Glion, Szwajcaria) historyk, prawnik, heraldyk polski, konserwatywny działacz katolicki, kolekcjoner malarstwa polskiego.
  • Witold Friemann: Witold Friemann (ur. 20 sierpnia 1889 w Koninie, zm. 22 marca 1977 w Laskach) polski kompozytor, pianista, dyrygent i pedagog, profesor.
  • Robert I Parmeński: Robert I, wł. Roberto I Carlo Luigi Maria di Borbone (ur. 9 lipca 1848 we Florencji; zm. 16 listopada 1907 w Villa delle Pianore, w pobliżu Lukki) ostatni panujący książę Parmy i Piacenzy w latach 18541859 (później jego księstwo zostało włączone do Włoch).
  • Antoni Potocki (generał brygady): Antoni Potocki herbu Pilawa (ur. 17 czerwca 1780 w Monasterzyskach, zm. 18 października 1850) członek rodu Potockich; hrabia, generał brygady, senator, tajny radca, marszałek szlachty guberni warszawskiej w 1849 roku, właściciel majątku Monasterzyska.
  • Janusz Strzałecki: Janusz Strzałecki (ur. 3 maja 1902 w Warszawie, zm. 30 marca 1983 tamże)<ref name="Encyklopedia"/> polski malarz, profesor ASP w Gdańsku i Warszawie.
  • Zofia Kraszewska: Zofia Kraszewska herbu Nałęcz, z domu Malska (ur. 1791 w Cieleśnicy, Imperium Rosyjskie, zm. 24 lutego 1859 w Romanowie, Imperium Rosyjskie) szlachcianka. Matka Anny, Józefa, Joanny, Lucjana i Kajetana. Żona Jana Kraszewskiego. Została sportretowana w dziełach syna Józefa Ignacego Kraszewskiego, m.in. w Pamiętnikach nieznajomego z 1846 roku.
  • Henryk Brühl: Henryk Brühl herbu własnego (ur. 13 sierpnia 1700 w Gangloffsömmern w Turyngii, zm. 28 października 1763 w Dreźnie) hrabia cesarstwa (niem. Reichsgraf), pierwszy saski tajny minister gabinetu i konferencji, rzeczywisty tajny radca, ober-szambelan, ober-podkomorzy, prezes Kamery, naczelny dyrektor podatkowy, generalny dyrektor akcyzy, wyższy dyrektor deputacji obrachunkowej, generalny komisarz do wrót Morza Bałtyckiego, nadinspektor manufaktur porcelanowych, kapitulariusz katedry miśnieńskiej, proboszcz katedry budziszyńskiej, głównodowodzący saską kawalerią w Polsce, hrabia na Ocieszynie i Brylewie, starosta lipnicki, piaseczyński, bolimowski i spiski, wójt bydgoski, faworyt Augusta III, generał piechoty saskiej, generał artylerii koronnej w latach 17521763, wolnomularz.
  • Józef Andrzej Mikorski: Józef Andrzej Mikorski herbu Ostoja (zm. 27 lipca 1793 roku) kasztelan rawski od 1791, starosta gostyniński w latach 1779-1789, podkomorzy gostyniński od 1774 roku, cześnik gostyniński, pisarz Komisji Skarbowej Koronnej od 1764 roku, starosta gąbiński w 1789 roku.
  • Marek Borewicz: Marek Borewicz polski brydżysta, Mistrz Międzynarodowy (PZBS).
  • Roman Leitgeber: Roman Antoni Hipolit Leitgeber (ur. 11 stycznia 1881 w Poznaniu, zm. 16 listopada 1954) dziennikarz, wydawca, działacz społeczno-polityczny.
  • Arkadiusz Piekara: Arkadiusz Henryk Piekara (ur. 12 stycznia 1904 w Warszawie, zm. 28 kwietnia 1989 tamże) polski fizyk, wykładowca, pisarz popularnonaukowy, humanista. Był profesorem fizyki na Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Poznańskim i Uniwersytecie Warszawskim.
  • Stanisław Potocki (18371884): Stanisław Wojciech Antoni Potocki, czasem Stanisław Wojciech lub Stanisław Antoni (ur. 5 maja 1837 w Tomaszpolu, zm. 21 stycznia 1884 w Krakowie) współzałożyciel wraz z żoną Anną z Działyńskich Potocką uzdrowiska Rymanów-Zdrój. Wnuk generała Antoniego Potockiego.
  • Vicente Sartorius: Vicente Sartorius y Cabeza-de Vaca 4. Markiz de Mario (ur. 30 listopada 1931 w Madrycie, zm. 22 lipca 2002 w Can Misses) hiszpański bobsleista, olimpijczyk.
  • Maria Walewska: Maria z Łączyńskich Walewska (pani Walewska), później hrabina dOrnano (ur. 7 grudnia 1786 w pałacu w Kiernozi niedaleko Łowicza, zm. 11 grudnia 1817 w Paryżu) metresa cesarza Napoleona Bonaparte.
  • Aleksander Jeljaszewicz: Aleksander Jeljaszewicz "Sasza" (ur. 22 marca 1902 w Wilnie, zm. 18 sierpnia 1978 w Gdańsku) Polak narodowości tatarskiej, major kawalerii Wojska Polskiego.
  • Stanisław Ignacy Łaguna: Stanisław Ignacy Łaguna herbu Grzymała (ur. 18 stycznia 1878 w Czarnocinku, zm. 1 sierpnia 1943 w Auschwitz-Birkenau) polski inżynier, urzędnik Kolei Państwowych.
  • Włodzimierz Chełmicki: Włodzimierz Chełmicki (ur. 18 maja 1887 w Starej Wsi, zm. 7 września 1968 w Lublinie) pisarz, krytyk.
  • Michał Walewski (17351806): Michał Walewski herbu Kolumna (ur. 1735, zm. 1806) wojewoda sieradzki w latach 1785-1792.
  • Augustyn Działyński: Augustyn Działyński herbu Ogończyk (ur. 1715, zm. 13 maja 1759) wojewoda kaliski od 1750, kawaler Orderu Orła Białego 1753.
  • Kazimierz Cyprian Ujazdowski: Kazimierz Cyprian Ujazdowski (ur. 16 września 1898 w Warszawie, zm. 7 czerwca 1942 w KL Auschwitz) polski adwokat, działacz konspiracji niepodległościowej, obrońca Warszawy, więzień i ofiara niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz.
  • Józef Piłsudski: Józef Klemens Piłsudski herbu własnego (ur. 5 grudnia 1867 w Zułowie, zm. 12 maja 1935 w Warszawie) polski działacz społeczny i niepodległościowy, żołnierz, polityk, mąż stanu; od 1892 członek Polskiej Partii Socjalistycznej i jej przywódca w kraju, twórca Organizacji Bojowej PPS (1904) i Polskiej Organizacji Wojskowej (1914), kierownik Komisji Wojskowej i Tymczasowej Rady Stanu (1917), od 11 listopada 1918 naczelny wódz Armii Polskiej, w latach 19181922 naczelnik państwa, pierwszy marszałek Polski (1920); przywódca obozu sanacji po przewrocie majowym (1926), dwukrotny premier Polski (19261928 i 1930); wywarł decydujący wpływ na kształt polityki wewnętrznej i zagranicznej II RP.
  • Association of Descendants of the Great Sejm

    Association of Descendants of the Great Sejm (SPSW) brings together descendants of deputies and senators of the Great Sejm as well as their siblings. The main task is to promote patriotism and responsibility for the affairs of the Republic of Poland. All interested persons Here it is list of SPSW members divided by which MP he is a descendant of.


    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 15.04.2024.
    © 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie

    Thank you for using
    my website Sejm-Wielki.pl

    This is part of The Great Minakowski Genealogy (Wielcy.pl), which contains the genealogy of 1,200,000 people from the Polish elite from the Middle Ages to Today.

    What you see here is the free portion (about 12%).
    Please support me so that it can continue to be available for free.

    Just subscribe to the full version (Wielcy.pl) and this window will not appear.

    Marek Jerzy Minakowski

    1-year subscription (79 zł)
    lifetime subscription (390 zł)

    log in if you already have an account here

    Close this window for now