|
|
Rodzice
|
|
| |
|
|
śluby
i dzieci, wnuki, i do prawnuków
|
-
żona (ślub: w roku 1816):
Anna Wicencja hr. Broel-Plater z Broelu h. wł., (linia: Józef Plater lu.22129) 1794-1851
, (Rodzice :
Jerzy hr. Broel-Plater z Broelu h. wł., hr. [tytuł] nadany 1756-1836 &
Karolina Giedrojć h. wł. ?1760-)
, dzieci
-
Konstanty Edward
(linia: Jan Piłsudski sw.12248)
,
(linia: Józef Plater lu.22129)
?1820-1828
-
Julia Piłsudska h. Kościesza (odm.)
(linia: Jan Piłsudski sw.12248)
,
(linia: Józef Plater lu.22129)
1820-
& Karol Szwankowski
?1810-
-
Apolonia Piłsudska h. Kościesza (odm.)
(linia: Jan Piłsudski sw.12248)
,
(linia: Józef Plater lu.22129)
1821-1898
& Ignacy Bieliński h. Junosza
1808-1863
dzieci
& Adam Świrski
ca 1831-1914
-
Ludwika Piłsudska h. Kościesza (odm.)
(linia: Jan Piłsudski sw.12248)
,
(linia: Józef Plater lu.22129)
1822-
& Michał Wincenty bar. Kelles-Krauz
/1805-
dzieci
-
Stefan Aleksander Franciszek
(linia: Jan Piłsudski sw.12248)
,
(linia: Józef Plater lu.22129)
1823-1864
& Melania Römer h. Laski
?1830-
dzieci
-
Olimpia Piłsudska h. Kościesza (odm.)
(linia: Jan Piłsudski sw.12248)
,
(linia: Józef Plater lu.22129)
1827-
|
|
-
żona (ślub: w roku 1855):
Teodora Brzeska ?1830-
, (Rodzice :
Antoni Brzeski ?1790- &
Katarzyna Sawicka ?1800-)
, dzieci
-
Gustaw
(linia: Jan Piłsudski sw.12248)
1857-
& Dorotea Neuport
?1870-
-
Jan
(linia: Jan Piłsudski sw.12248)
1858-
& Wilhelmina Piasecka
?1870-
dzieci
-
Zofia Piłsudska h. Kościesza (odm.)
(linia: Jan Piłsudski sw.12248)
?1860-
|
Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice
-
**Stanisław **
-
Katarzyna Piłsudska h. Kościesza (odm.)
(linia: Jan Piłsudski sw.12248)
?1800-
□
& Adam Kociełł
?1790-
-
Marcjanella Piłsudska h. Kościesza (odm.)
(linia: Jan Piłsudski sw.12248)
?1800-
■
& Antoni Chodakowski h. Dołęga
1784-ca 1833
dzieci
|
Kazimierz Chodakowski h. Dołęga 1814-1905|
Aleksander Chodakowski h. Dołęga 1815-1871|
Teofila Chodakowska h. Dołęga 1819-|
Ludwika Chodakowska h. Dołęga ?1820-|
Antonina Ludwika Chodakowska h. Dołęga 1821-|
Karol Chodakowski h. Dołęga 1823- |
Inne małżeństwa i dzieci ojca: Jan Chryzostom Piłsudski h. Kościesza (odm.),
rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice
Inne małżeństwa i dzieci ojca: Jan Chryzostom Piłsudski h. Kościesza (odm.),
rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice
Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki
- Franciszek Piłsudski h. Kościesza (odm.) ("Sosa" 4) & Joanna Renno
-
Aniela Piłsudska h. Kościesza (odm.)
(linia: Jan Piłsudski sw.12248)
?1740-
□
& Jan Frąckiewicz
?1730-
- Franciszek Piłsudski h. Kościesza (odm.) ("Sosa" 4) & ; ("Sosa" 5) Marcjanela Komorowska z Komorowa h. Korczak
-
Jan Chryzostom Piłsudski h. Kościesza (odm.)
członek Sejmu Wielkiego
?1760-1832
■
& Helena Strutyńska
?1770- dzieci
|
Ildefons Piłsudski h. Kościesza (odm.) 1789-1811|
Franciszek Piłsudski h. Kościesza (odm.) ?1790- |
■
& Bogumiła Strutyńska
1772-1832 dzieci
|
Stanisław Piłsudski h. Kościesza (odm.) 1795-1862|
Katarzyna Piłsudska h. Kościesza (odm.) ?1800-|
Marcjanella Piłsudska h. Kościesza (odm.) ?1800- |
□
& Antonina Bortkiewicz h. Lubicz
?1790-
- Marcjanela Komorowska z Komorowa h. Korczak ("Sosa" 5) & Krzysztof Szemiot
- Ildefons Strutyński ("Sosa" 6) & ; ("Sosa" 7) Katarzyna Żaba
-
Helena Strutyńska
?1770-
■
& Jan Chryzostom Piłsudski h. Kościesza (odm.)
członek Sejmu Wielkiego
?1760-1832 dzieci
|
Ildefons Piłsudski h. Kościesza (odm.) 1789-1811|
Franciszek Piłsudski h. Kościesza (odm.) ?1790- |
-
Bogumiła Strutyńska
1772-1832
■
& Jan Chryzostom Piłsudski h. Kościesza (odm.)
członek Sejmu Wielkiego
?1760-1832 dzieci
|
Stanisław Piłsudski h. Kościesza (odm.) 1795-1862|
Katarzyna Piłsudska h. Kościesza (odm.) ?1800-|
Marcjanella Piłsudska h. Kościesza (odm.) ?1800- |
W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej; wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.
- PIŁSUDSKI Franciszek (ok. 1707-1791) piwniczy litewski, marszałek 2°
- SIELICKI Antoni (zm. ok. 1814) poseł na Sejm Czteroletni 3°
- KARP Eustachy Karol (1785- ok. 1848) marszałek guberni wileńskiej 4°
- PLATER Józef Antoni (1750-1832) starosta, prezes izby sądowej 4°
- SIELICKI Józef (zm. 1791) kasztelan Połocki 4°
- PLATER Jan Wilhelm (1676?-1757) wojski inflancki, poseł 4°
- PLATER Józef Konstanty (1758- ok. 1840) poseł, marszałek 4°
- PLATER Adam Alfred (1836-1909) ziemianin, marszałek, działacz organiczny 4°
- PLATER Filip Nereusz (1784-1838) wizytator, wice gubernator 5°
- NARBUTT Antoni (XVIII w.) podczaszy, stolnik, marszałek lidzki 5°
- ALEKSANDROWICZ Dominik (XVIII w.) marszałek trybunalski, koniuszy wielki litewski 5°
- HRYNCEWICZ Talko Julian (1850-1936) profesor antropologii 5°
- OGIŃSKI Leon Kazimierz (zm. 1699) starosta mścisławski, podstoli litewski, poseł 5°
- KARP Maurycy Franciszek (1749-1817) tłumacz, pisarz polityczny 6°
- NAGURSKI Jan (ok. 1760-1796/97) poseł, generał-major w powstaniu kościuszkowskim 6°
- OGIŃSKI Jan Jacek (zm. 1684) wojewoda płocki, hetman polny litewski 6°
- NAGURSKI Kajetan (po. 1760-1802) członek Rady Najwyższej Narodowej Litewskiej 6°
- ROMER Edward Jan (1806-1878) ziemianin, działacz społeczny, literat, malarz amator 6°
- ROMER Edward Mateusz (1848-1900) malarz 6°
- KOCIEŁŁ Samuel Hieronim (zm. 1686) marszałek oszmiański, poseł 6°
Uwagi
|
|
Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!
Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.
Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy,
politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL,
uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi