Nowość! “Nekrologia Minakowskiego” (nekrologia.wielcy.pl) - Encyklopedia biograficzna na podstawie
kompletu nekrologów głównych polskich gazet od lutego 1845 do września 1939 r.
Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Name Surname: 

Ż Dorota Twardowska ze Skrzypna h. Ogończyk (ID: sw.58744)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Ranking WGM: 159.006 (top 16%), Liczba łóżek od MJM: 16 [wyłącz kolorowanie] [?]

(linia: Bogusław Sczaniecki 12.200.207) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Maksymilian Sierakowski 12.312.54) , (linia: Łukasz Bniński 1.1122.99)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Tadeusz Dobrogost Franciszek Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk, artykuł w Nekrologii
1854-1914
   Karol Jan Paweł hr. Bniński z Łodzi h. Łodzia, artykuł w Nekrologii
1854-1935
   Zaloguj się, artykuł w Nekrologii
1858-1903
   Michał Korolec h. Prus (II)
?1830-
&    &    &    &
Ludwika Fundament-Karśnicka z Wielkich i Małych Karsznic h. Jastrzębiec, artykuł w Nekrologii
1860-1923
   Emilia Potworowska z Sienna h. Dębno, artykuł w Nekrologii
1864-1933
   Zaloguj się, artykuł w Nekrologii
1869-1937
   Aniela Maria Sadowska h. Lubicz
ca 1861-1943
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Teodor Dobrogost Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk, artykuł w Nekrologii
1882-1924
   Helena Maria Kazimiera hr. Bnińska z Łodzi h. Łodzia, (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184)
1885-1958
   Włodzimierz Jerzy hr. Dąmbski z Dąbia h. Godziemba
1887-1941
   Anna Korolec h. Prus (II)
1900-1961
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Tadeusz Karol Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk, (linia: Bogusław Sczaniecki 12.200.207)
1911-1985
   Anna hr. Dąmbska z Dąbia h. Godziemba
1919-1995
|    |
2    3



|
Dorota Twardowska ze Skrzypna h. Ogończyk, (linia: Bogusław Sczaniecki 12.200.207), 1957
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Tadeusz Karol Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk, (linia: Bogusław Sczaniecki 12.200.207)
  • Urodzony dnia 6 XII 1911 - Wojnowo
  • zmarł dnia 25 III 1985Podkowa Leśna , wiek: 73 lat.
  •  
  • Anna hr. Dąmbska z Dąbia h. Godziemba
  • Urodzona dnia 27 V 1919 - Kanigów
  • zmarła dnia 20 IX 1995Warszawa , wiek: 76 lat.
  •  

    śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • Mąż (ślub: dnia 6 I 1980, Podkowa Leśna, ): Krzysztof Ołtarzewski 1955 , (Rodzice : Stanisław Ołtarzewski 1926 & Zofia Krasnodębska 1929) , dzieci
    1. M Rafał korespondent M.J.M. , (linia: Bogusław Sczaniecki 12.200.207) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Maksymilian Sierakowski 12.312.54) , (linia: Łukasz Bniński 1.1122.99) 1982
  • Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Tadeusz Karol Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk (linia: Bogusław Sczaniecki 12.200.207) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Maksymilian Sierakowski 12.312.54) , (linia: Łukasz Bniński 1.1122.99) 1911-1985
      ■  & Anna hr. Dąmbska z Dąbia h. Godziemba 1919-1995 dzieci | Ż Dorota Twardowska ze Skrzypna h. Ogończyk 1957 |
    2. M Karol Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk plany PSB , (linia: Bogusław Sczaniecki 12.200.207) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Maksymilian Sierakowski 12.312.54) , (linia: Łukasz Bniński 1.1122.99) 1913-1978
      ■  & Maria Jednowska (linia: Ignacy Dembiński 4.325.452) , (linia: Stanisław Mieroszewski lu.17175) 1912-1965 dzieci | Ż Helena Maria Twardowska ze Skrzypna h. Ogończyk 1947 |
    3. M Zygmunt Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk (linia: Bogusław Sczaniecki 12.200.207) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Maksymilian Sierakowski 12.312.54) , (linia: Łukasz Bniński 1.1122.99) 1915-1989
      □  & Irena Szwed 1913-1998
      □  & Emilia Jadwiga hr. Bnińska z Łodzi h. Łodzia (linia: Antoni Małachowski 5.367.323) , (linia: Franciszek Mielżyński dw.21793) , (linia: Jacek Małachowski 9.522.619) , (linia: Jan Lipski 14.431.142) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Maksymilian Mielżyński 3.598.295) , (linia: Maksymilian Sierakowski 12.312.54) , (linia: Stanisław Małachowski 3.598.213) , (linia: Łukasz Bniński 1.1122.99) 1917-1966
    4. Ż Anna hr. Dąmbska z Dąbia h. Godziemba 1919-1995
      ■  & Tadeusz Karol Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk (linia: Bogusław Sczaniecki 12.200.207) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Maksymilian Sierakowski 12.312.54) , (linia: Łukasz Bniński 1.1122.99) 1911-1985 dzieci | Ż Dorota Twardowska ze Skrzypna h. Ogończyk 1957 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. DĄMBSKI Gustaw (1799-1863) powstaniec, poseł na sejm berliński
    2. BNIŃSKI Adolf (1815-1881) działacz społeczny, ziemianin
    3. POTWOROWSKI Gustaw Eugeniusz (1800-1860) ziemianin, powstaniec 1830, polityk
    4. KOROLEC Leon Feliks (1829-1865) ksiądz, powstaniec 1863
    5. JEDNOWSKI Marian (1873-1932) śpiewak, aktor, reżyser
    6. DĄMBSKI Paweł (zm. 1783) kasztelan brzesko-kujawski
    7. SZCZEPKOWSKI Tadeusz (1916-1973) chemik
    8. ŚWIĘCICKI Heliodor (1854-1923) pierwszy rektor Uniwersytetu Poznańskiego
    9. POTWOROWSKI Edward Bronisław (1885-1939) ziemianin, działacz społeczny i katolicki
    10. MOSZCZEŃSKI Bolesław (1826-1900) powstaniec 1848 i 1863, działacz poznański
    11. KARŚNICKI Karol (1806-1870) inżynier chemik
    12. SKÓRZEWSKI Zygmunt Michał Aleksy (1828-1901) II ordynat na Czerniejewie-Radomicach, członek pruskiej Izby Panów, podróżnik i pamiętnikarz
    13. BONIN-SŁAWIANOWSKI Jan Chryzostom (1804-1867) prawnik, sędzia sądu apelacyjnego Król. Pol.
    14. JASIŃSKI Ignacy (1772-1803) szef batalionu Legionów
    15. JASIUKOWICZ Stanisław (1882-ok. 1950) działacz polityczny
    16. KLEMENSIEWICZ Antoni Alojzy (1818-1888) filozof, dyrektor gimnazjum
    17. OKIŃCZYC Tadeusz Marian (1873-1939) inżynier technolog, specjalista budowy parowozów
    18. ROKITNICKI Józef (zm. 1794) marszałek konfederacji targowickiej, poseł
    19. SKÓRZEWSKI Zygmunt Włodzimierz (1894-1974) IV ordynat na Czerniejewie-Radomicach i II ordynat na Łabiszynie-Lubostroniu w pow. szubińskim
    20. JASIŃSKI Jakub (1761-1794) generał, inżynier, poeta

    Uwagi

    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1000.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 07.10.2022.
    © 2002-2022 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 100.25.42.211