- Urodzona około 1800
- zmarła
|
|
Rodzice
|
|
| |
|
|
śluby
i dzieci, wnuki, i do prawnuków
|
-
Mąż (ślub: około 1800):
Felix von Rönne h. wł., konsyliarz Konfederacji Targowickiej ?1760-1827
, (Rodzice :
Mikołaj von Rönne ?1730- &
Aniela Piłsudska ?1740-)
, dzieci
-
Feliks Filip
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
?1800-1844
& Franciszka Maria hr. Załuska h. Junosza
(linia: Teofil Załuski 15.105.942)
1793-1844
dzieci
-
Ludwika
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
?1800-
-
Antoni
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
?1800-1869
& Olimpia Gorska z Góry h. Nałęcz
(linia: Stanisław Gorski 6.607a.580)
?1790-
dzieci
-
Maria Tekla
artykuł w Nekrologii
,
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
1804-1893
& Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.)
1774-1820
dzieci
& Tadeusz Antoni ks. Ogiński h. Oginiec
(linia: Antoni Lasocki 14.2.166)
,
(linia: Feliks Łubieński 16.78.421)
,
(linia: Prot Potocki 15.105.392)
1798-1844
dzieci
-
Teodora
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
ca 1807-1832
& Franciszek Ksawery ks. Ogiński h. Oginiec
(linia: Antoni Lasocki 14.2.166)
,
(linia: Feliks Łubieński 16.78.421)
,
(linia: Prot Potocki 15.105.392)
1801-1837
dzieci
|
Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice
-
Michał
bohater PSB
,
(linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
,
(linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)
,
bohater Wiki
,
kawaler [z_order] order Orła Białego
(1791)
,
kawaler [z_order] order świętego Stanisława
(1786)
,
konsyliarz Konfederacji Targowickiej
(1792)
,
konsyliarz [cen] Rada Nieustająca
(1786)
,
marszałek nadworny [cen_lit] Litwa
(1793-1795)
,
pisarz polny [cen_lit] Litwa
(1790)
,
senator I RP
(1793-1795)
,
starosta [zmu] Żmudź
ca 1768-1813
■
& Eleonora hr. Tyszkiewicz-Łohojska h. Leliwa
(linia: Jerzy Tyszkiewicz 15.105.954)
,
(linia: Stanisław Tyszkiewicz 1.787.353)
?1770-
dzieci
|
Józefa Giełgud h. wł. 1787-1856|
Ksawery Giełgud h. wł. ?1790-1813|
Antoni Giełgud h. wł. 1792-1831|
Jan Giełgud h. wł. 1794-1877 |
-
**Antonina Giełgud h. wł. (odm.)**
Inne małżeństwa i dzieci ojca: Antoni Onufry Giełgud h. wł.,
rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice
Inne małżeństwa i dzieci ojca: Antoni Onufry Giełgud h. wł.,
rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice
Inne małżeństwa i dzieci matki:
Barbara Judycka h. wł. (odm.), rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice
- Mąż (ślub: około 1740):
Kazimierz Tyzenhauz h. Bawół
?1730-
-
Zofia Tyzenhauz h. Bawół
?1750-
□
& Franciszek Ksawery Chomiński h. Lis
bohater PSB
,
(linia: Ignacy Chomiński 3.146.25)
,
bohater Wiki
,
brygadier kawaleria narodowa
(1782)
,
kawaler [z_order] order Orła Białego
i [z_order] order świętego Stanisława
,
marszałek trybunału [cen_lit] Litwa
(1786)
,
senator I RP
(1788-1795)
,
starosta [bli] Pińsk
,
wojewoda [msc] Mścisław
(1788-1795)
?1730-1809
□
& Antoni Tyzenhauz h. Bawół
członek Zgrom. Przyj. Konstytucji
(1791)
,
bohater Wiki
,
członek Sejmu Wielkiego
1756-1816
Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki
- Andrzej Giełgud h. wł. ("Sosa" 4) & ; ("Sosa" 5) N. ks. Puzyna h. Oginiec
-
Antoni Onufry Giełgud h. wł.
kasztelan [zmu] Żmudź
(1776-1783)
,
bohater Wiki
,
chorąży [zmu] Żmudź
,
członek Sejmu Wielkiego
,
kawaler [z_order] order Orła Białego
(1777)
,
kawaler [z_order] order świętego Stanisława
(1774)
,
konsyliarz [cen] Rada Nieustająca
(1776-1778)
,
oboźny [cen_lit] Litwa
(1774)
,
senator I RP
(1776-1795)
,
starosta [zmu] Żmudź
(1783-1795)
,
strażnik wielki [cen_lit] Litwa
?1720-
■
& ? ?
dzieci
|
Eleonora Giełgud h. wł. ?1770- |
■
& Karolina Eleonora Oskierka h. Murdelio
(linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9)
?1740- dzieci
|
Ludwik Giełgud h. wł. 1769-|
Ignacy Giełgud h. wł. ca 1770-1807 |
■
& Barbara Judycka h. wł. (odm.)
?1720-1784 dzieci
|
Michał Giełgud h. wł. ca 1768-1813|
Antonina Giełgud h. wł. (odm.) ca 1800- |
- Andrzej Giełgud h. wł. ("Sosa" 4) & N. Łopacińska
- Michał Dymitr Judycki h. wł. ("Sosa" 6) & ; ("Sosa" 7) ? ?
-
Zaloguj się
bohater PSB
i Wiki
,
kawaler [z_order] order świętego Stanisława
(1777)
,
oboźny [cen_lit] Litwa
(1774)
,
starosta [min] Rzeczyca
(1770)
,
starosta [str] strzałkowskie
,
strażnik [cen_lit] Litwa
1719-1797
□
& Zaloguj się
?1710-1744/□
& Zaloguj się
1749-
■
& ? ?
dzieci
|
Zaloguj się ?1750-1828|
Zaloguj się ?1770-1841|
Zaloguj się ?1800- |
-
Zaloguj się
?1720-
□
& Zaloguj się
?1730-
-
Marianna Judycka h. wł.
?1720-
■
& Krzysztof Dominik ks. Puzyna h. Oginiec
starosta [tro] Upita
(1760)
,
(linia: Józef Puzyna sw.1463)
?1730- dzieci
|
Anna ks. Puzyna h. Oginiec 1764-1851|
Wincenty ks. Puzyna h. Oginiec ?1770-|
Jan ks. Puzyna h. Oginiec ?1770-|
Antonina ks. Puzyna h. Oginiec ?1770-|
Kazimierz ks. Puzyna h. Oginiec ?1770-|
Tomasz ks. Puzyna h. Oginiec ?1770-|
Ignacy ks. Puzyna h. Oginiec ?1770-|
Michał ks. Puzyna h. Oginiec ?1770-|
Aleksandra ks. Puzyna h. Oginiec 1772-|
Barbara ks. Puzyna h. Oginiec 1773- |
-
Zaloguj się
?1720-
-
Barbara Judycka h. wł. (odm.)
?1720-1784
■
& Kazimierz Tyzenhauz h. Bawół
starosta [str] diamenckie
?1730- dzieci
|
Zofia Tyzenhauz h. Bawół ?1750- |
■
& Antoni Onufry Giełgud h. wł.
kasztelan [zmu] Żmudź
(1776-1783)
,
bohater Wiki
,
chorąży [zmu] Żmudź
,
członek Sejmu Wielkiego
,
kawaler [z_order] order Orła Białego
(1777)
,
kawaler [z_order] order świętego Stanisława
(1774)
,
konsyliarz [cen] Rada Nieustająca
(1776-1778)
,
oboźny [cen_lit] Litwa
(1774)
,
senator I RP
(1776-1795)
,
starosta [zmu] Żmudź
(1783-1795)
,
strażnik wielki [cen_lit] Litwa
?1720- dzieci
|
Michał Giełgud h. wł. ca 1768-1813|
Antonina Giełgud h. wł. (odm.) ca 1800- |
-
Zaloguj się
?1720-
-
Zaloguj się
?1720-
□
& Zaloguj się
podstoli [now] Wołkowysk
?1710-
W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej; wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.
- GIEŁGUD Michał (2. poł. XVIII w.) marszałek nadworny litewski 2°
- GIEŁGUD Ignacy (zm. 1807) generał-lejtnant 2°
- JUDYCKI Michał (zm. 1758) kasztelan miński 2°
- PLATER-ZYBERK Cecylia (1853-1920) pedagog, działaczka społeczna, publicystka 3°
- JUDYCKI Józef (2. poł. XVIII w.) generał, głównodowodzący armią litewską 3°
- JUDYCKI Antoni (zm. po 1729) marszałek rzeczycki, poseł sejmowy 3°
- GIEŁGUD Antoni (1792-1831) generał 3°
- GAWROŃSKI Zygmunt (1816-1886) ziemianin 3°
- CHOMIŃSKI Franciszek Ksawery (zm. 1809) wojewoda mścisławski 3°
- LUBOMIRSKI Kazimierz (1813-1871) kompozytor 3°
- OGIŃSKI Michał Kleofas (1765-1833) dyplomata, podskarbi litewski, emigrant, kompozytor, pamiętnikarz 3°
- OSKIERKA Gerwazy Ludwik (ok. 1700-1771) referendarz litewski, działacz sejmikowy 3°
- PUZYNA Michał (zm. 1723) pisarz wielki litewski 4°
- OGIŃSKI Ireneusz Kleofas (1808-1863) działacz społeczny i gospodarczy 4°
- PRZEZDZIECKI Konstanty (1846-1897) mecenas sztuk i nauk, założyciel Pogotowia Ratunkowego 4°
- PLATER Włodzimierz Stanisław (1831-1906) kolekcjoner, bibliofil, wydawca 4°
- PLATER-ZYBERK Michał (1777-1862/63) wice gubernator cywilny wileński 4°
- OSKIERKA Antoni (ok. 1670-1734) poseł, pisarz, kasztelan nowogrodzki 4°
- PUZYNA Stefan Michał (1667-1738) jezuita, geograf, tłumacz, założyciel drukarni 4°
- PRZEZDZIECKI Stefan (1879-1932) dyrektor Gabinetu Ministra i Protokołu Dyplomatycznego 4°
Uwagi
|
|
Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!
Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.
Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy,
politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL,
uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi